JWOC short qualification
POL, Gdynia, 1994-07-12

Ergebnisse

Klasse M1

Strecke 4.9 km

PlatzNachname, VornameStaatVerein, Stadt Zeit min/km
1
Tölkkö Tommi FINFinland 26:00 5:18
2
Nielsen Troels DENDenmark 26:31 5:24
3
Dalin Kalle SWESweden 27:26 5:35
4
Drazdauskas Laimis LTULithuania 27:28 5:36
5
Rusetski Sergii UKRUkraine 27:58 5:42
6
Hott Johansen Holger NORNorway 28:16 5:46
7
Olsen Søren DENDenmark 28:36 5:50
8
Zakouril Vaclav CZECzech Republic 28:39 5:50
9
Kronvald Tamas HUNHungary 28:45 5:52
10
Herremans Tom BELBelgium 29:07 5:56
11
Murashov Ivan RUSRussia 29:17 5:58
12
Mjøsund Asgeir NORNorway 29:24 6:00
13
Asharabzianov Vadim RUSRussia 29:30 6:01
14
Berglund Greger SWESweden 29:38 6:02
15
Hill Shayne AUSAustralia 29:45 6:04
16
Salavs Dzintars LATLatvia 30:11 6:09
17
Huovila Jarkko FINFinland 30:14 6:10
18
Domagała Przemysław POLPoland 30:39 6:15
19
Smith Mike CANCanada 30:53 6:18
20
Risch Björn GERGermany 30:54 6:18
21
Peers Wim BELBelgium 31:40 6:27
22
Tavernaro Michele ITAItaly 31:43 6:28
23
Novai György HUNHungary 32:28 6:37
24
Miagkov Andrey BLRBelarus 32:34 6:38
25
Arthur Bruce AUSAustralia 32:35 6:38
26
Zürcher Marcel SUISwitzerland 32:50 6:42
27
Marston Daniel GBRGreat Britain 33:04 6:44
28
Moe Eirik W USAUnited States 33:31 6:50
29
Szegeny Vladimir SVKSlovakia 34:12 6:58
30
Borkowski Krzysztof POLPoland 34:29 7:02
31
Svatko Volodimir UKRUkraine 34:32 7:02
32
Unger Ralph AUTAustria 34:35 7:03
33
Erdinger Fabrice FRAFrance 34:46 7:05
34
Helminger Norbert AUTAustria 34:57 7:07
35
Riemersma Gordon GBRGreat Britain 36:49 7:30
36
Vieser Pascal SUISwitzerland 38:08 7:46
37
Lapp Hendrik GERGermany 38:32 7:51
38
Tomanek Daniel CZECzech Republic 38:36 7:52
39
Bilevičius Liutauras LTULithuania 38:44 7:54
40
Kotnik Luka SLOSlovenia 39:54 8:08
41
Enomoto Kazuhiro JPNJapan 40:00 8:09
42
Bespalov Roman BLRBelarus 40:54 8:20
43
Wilson Steve IRLIreland 41:43 8:30
44
Jeras Marko CROCroatia 43:27 8:52
45
Buselli Francesco ITAItaly 45:03 9:11
46
Dzērve Gatis LATLatvia 47:36 9:42
46
Korper Kristian CROCroatia 47:36 9:42
48
Tencariu Florin ROURomania 47:42 9:44
49
Knann Shaked ISRIsrael 1:01:15 12:30
  Vidmar Borut SLOSlovenia dsq