NOC relay
FIN, Sibbo, 1993-06-06

Results

Class M

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Finland 2 FIN3:28:43 1Liljeström Kimmo51:32 (  1)51:32 (  1)
2Peltola Heikki53:14 (  2)1:44:46 (  1)
3Forsman Petri52:46 (  3)2:37:32 (  1)
4Mattinen Reijo51:11 (  1)3:28:43 (  1)
2
Norway NOR3:32:17 1Vestre Rolf53:38 (  5)53:38 (  5)
2Tvedt Jon53:13 (  1)1:46:51 (  3)
3Tveite Håvard50:51 (  1)2:37:42 (  2)
4Thoresen Petter54:35 (  5)3:32:17 (  2)
3
Finland FIN3:34:26 1Nymalm Sören53:14 (  4)53:14 (  4)
2Salmi Janne55:58 (  4)1:49:12 (  4)
3Roine Kai51:33 (  2)2:40:45 (  3)
4Parkkinen Keijo53:41 (  4)3:34:26 (  3)
4
Switzerland SUI3:39:45 1Humbel Dominik53:12 (  3)53:12 (  3)
2Flühmann Urs57:29 (  7)1:50:41 (  5)
3Aebersold Christian55:38 (  5)2:46:19 (  4)
4Bührer Thomas53:26 (  3)3:39:45 (  4)
5
Denmark DEN3:42:50 1Jørgensen Carsten57:07 (  7)57:07 (  7)
2Jørgensen Flemming56:18 (  6)1:53:25 (  6)
3Terkelsen Chris56:12 (  6)2:49:37 (  5)
4Mogensen Allan53:13 (  2)3:42:50 (  5)
6
Norway 2 NOR3:45:35 1Myklebost Lars59:45 (11)59:45 (11)
2Hanssen Gjermund Alfon56:13 (  5)1:55:58 (  7)
3Bjørnsgaard Anders54:59 (  4)2:50:57 (  6)
4Bjørlo Kjetil54:38 (  6)3:45:35 (  6)
7
Latvia LAT3:57:19 1Grende Ants1:02:09 (12)1:02:09 (12)
2Ummers Kaspars1:01:20 (12)2:03:29 (14)
3Žagars Ivars56:19 (  7)2:59:48 (10)
4Leiboms Aigars57:31 (  7)3:57:19 (  7)
8
Great Britain GBR4:03:52 1Hale Steven57:58 (  8)57:58 (  8)
2Kitchin Andy1:04:30 (14)2:02:28 (11)
3Musgrave Jonathan59:06 (  8)3:01:34 (11)
4Hague Paul1:02:18 (  9)4:03:52 (  8)
9
Lithuania LTU4:06:17 1Armalis Vidas59:09 (10)59:09 (10)
2Kukenys Egidijus59:01 (10)1:58:10 (10)
3Gipas Vytautas1:01:36 (  9)2:59:46 (  9)
4Bartkevičius Artūras1:06:31 (12)4:06:17 (  9)
10
Denmark 2 DEN4:09:00 1Ødum Rasmus1:02:16 (13)1:02:16 (13)
2Nielsen Thomas Højsgaard1:00:27 (11)2:02:43 (12)
3Skovlyst Torben1:04:42 (11)3:07:25 (13)
4Jensen Pablo1:01:35 (  8)4:09:00 (10)
11
Estonia EST4:10:04 1Sild Sixten53:57 (  6)53:57 (  6)
2Avaste Tarvo1:03:18 (13)1:57:15 (  8)
3Ottesson Rene1:10:06 (12)3:07:21 (12)
4Kannumäe Urmas1:02:43 (10)4:10:04 (11)
12
Austria AUT4:14:14 1Stockmayer Manfred58:35 (  9)58:35 (  9)
2Brantner Martin58:54 (  9)1:57:29 (  9)
3Frank Andi1:01:43 (10)2:59:12 (  8)
4Waldhäusl Wolfgang1:15:02 (13)4:14:14 (12)
13
Russia RUS4:21:32 1Kozlov Vladimir1:04:32 (14)1:04:32 (14)
2Alexeev Vladimir58:19 (  8)2:02:51 (13)
3Anuchkin Oleg1:15:53 (14)3:18:44 (14)
4Gusev Ilia1:02:48 (11)4:21:32 (13)
  UKR-RUS-LAT-RUS ___5:12:41 1Pugach Mykhailo1:13:36 (16)1:13:36 (16)
2Balandinski Sergei1:08:20 (16)2:21:56 (17)
3Dēliņš Kaspars1:20:23 (15)3:42:19 (15)
4Ponomarev Maxim1:30:22 (14)5:12:41 (14)
  FIN-NOR-NOR ___dsq 1Heimonen Teuvo51:32 (  1)51:32 (  1)
2Olaussen Per53:15 (  3)1:44:47 (  2)
3Aamodt Bent Olav1:12:30 (13)2:57:17 (  7)
  SUI-SUI-LTU-EST ___dsq 1Flühmann Beat1:06:39 (15)1:06:39 (15)
2Berger Alain1:09:23 (17)2:16:02 (15)
3Šalkauskas Algirdas1:28:38 (16)3:44:40 (16)
4Kannel Taneldnfdsq
  Ukraina UKRdsq 1Mikhailov Oleksandr1:13:44 (17)1:13:44 (17)
2Slobodianiuk Roman1:04:58 (15)2:18:42 (16)
3Omeltchenko Yuridsqdsq
4Trukhan Igordsqdsq