Baltic junior cup relay
LTU, Vilnius, 1998-10-18

Results

Class X

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Lithuania 2 LTU3:39:55 1Andrėkus Saulius1:00:27 (22)1:00:27 (22)
2Žilinskaitė Jonė52:33 (  2)52:33 (  2)
3Valaitė Indrė46:59 (  6)1:47:26 (12)
4Sventnickas Donatas45:12 (  7)1:37:45 (  3)
5Paznokaitė Rasa57:20 (  7)2:44:46 (  5)
6Sadeckas Darius55:09 (  2)3:39:55 (  1)
2
Poland 1 POL3:40:01 1Grabowski Maciej55:16 (13)55:16 (13)
2Krasuska Klara1:05:32 (21)1:05:32 (21)
3Czajka Izabela47:38 (  7)1:42:54 (  4)
4Bernaciak Aleksander43:05 (  3)1:48:37 (12)
5Dąsal Natalia54:51 (  4)2:43:28 (  3)
6Kolasiński Łukasz56:33 (  4)3:40:01 (  2)
3
Denmark 1 DEN3:40:27 1Grønnegaard Jacob52:01 (  3)52:01 (  3)
2Hansen Lisa56:37 (10)56:37 (10)
3Filtenborg Marie52:30 (15)1:44:31 (10)
4Christoffersen Tim45:43 (10)1:42:20 (  9)
5Husen Marianne58:56 (10)2:43:27 (  2)
6Nielsen Christian57:00 (  5)3:40:27 (  3)
4
Lithuania 5 LTU3:42:42 1Gudauskas Alfredas54:04 (  7)54:04 (  7)
2Kireilytė Viktorija55:49 (  9)55:49 (  9)
3Grigaitė Evelina50:10 (11)1:44:14 (  9)
4Krėpšta Simonas44:41 (  5)1:40:30 (  8)
5Znotinaitė Kristina1:00:32 (16)2:44:46 (  5)
6Barkauskas Aidas57:56 (  8)3:42:42 (  4)
5
Skåne 2 SWE3:43:52 1Persson Fredrik55:38 (15)55:38 (15)
2Martinsson Elna1:00:28 (12)1:00:28 (12)
3Lewis Jonsson Lotta48:21 (10)1:43:59 (  7)
4Lovdahl Robert48:27 (15)1:48:55 (13)
5Svensson Marie55:58 (  5)2:44:53 (  7)
6Granqvist Martin58:59 (10)3:43:52 (  5)
6
Skåne 1 SWE3:47:43 1Hultgren Anders54:25 (  8)54:25 (  8)
2Nilsson Elina1:03:16 (20)1:03:16 (20)
3Nilsson Kajsa43:54 (  2)1:38:19 (  3)
4Nilsson Andreas55:38 (22)1:58:54 (21)
5Bondrsson Anna Karin52:49 (  3)2:51:43 (10)
6Gunnarsson Rikard56:00 (  3)3:47:43 (  6)
7
Latvia 2 LAT3:47:53 1Galindoms Austris55:05 (  9)55:05 (  9)
2Circene Inese53:01 (  7)53:01 (  7)
3Ermuža Ilva52:27 (14)1:47:32 (14)
4Nuķis Ēriks46:22 (12)1:39:23 (  6)
5Arone Linda56:06 (  6)2:43:38 (  4)
6Veits Toms1:04:15 (18)3:47:53 (  7)
8
Lithuania 4 LTU3:48:58 1Laukaitis Andrius1:01:06 (24)1:01:06 (24)
2Vazgytė Brigita52:39 (  4)52:39 (  4)
3Šeškevičiūtė Giedrė46:23 (  5)1:47:29 (13)
4Jovaišas Kęstutis43:17 (  4)1:35:56 (  2)
5Braziulytė Vilma57:35 (  8)2:45:04 (  8)
6Arlauskas Rimvydas1:03:54 (17)3:48:58 (  8)
9
Poland 2 POL3:49:03 1Parzewski Michał48:34 (  1)48:34 (  1)
2Konkol Wioletta57:51 (11)57:51 (11)
3Ruszczak Marta54:28 (17)1:43:02 (  5)
4Kaczmarek Tomsz53:56 (21)1:51:47 (15)
5Kaminska Jolanta59:22 (11)2:51:09 (  9)
6Richert Marcin57:54 (  7)3:49:03 (  9)
10
Latvia 1 LAT3:49:05 1Osis Kārlis52:03 (  4)52:03 (  4)
2Meirane Evija52:59 (  6)52:59 (  6)
3Skrastiņa Aija44:21 (  3)1:36:24 (  2)
4Sirmais Mārtiņš45:56 (11)1:38:55 (  5)
5Klempere Agita1:02:20 (20)2:41:15 (  1)
6Mateičs Viktors1:07:50 (22)3:49:05 (10)
11
Skåne 3 SWE3:50:53 1Karlsson Per57:46 (19)57:46 (19)
2Tryggesson Emma1:00:36 (13)1:00:36 (13)
3Persson Maria54:39 (18)1:52:25 (18)
4Gunnarsson Fredrik51:38 (19)1:52:14 (17)
5Andersson Malin59:30 (12)2:51:55 (11)
6Ferm Andreas58:58 (  9)3:50:53 (11)
12
Denmark 3 DEN3:53:28 1Andersen Esben57:12 (18)57:12 (18)
2Baun Christensen Rie52:57 (  5)52:57 (  5)
3Søes Signe56:44 (22)1:53:56 (19)
4Mørch Mikkel44:59 (  6)1:37:56 (  4)
5Skammelsen Stinne59:32 (13)2:53:28 (12)
6Lassen Ulrik1:00:00 (12)3:53:28 (12)
13
Denmark 4 DEN3:54:06 1Horstmann Peter1:01:45 (25)1:01:45 (25)
2McGrail Vanessa1:00:47 (15)1:00:47 (15)
3Bobach Helle54:05 (16)1:55:50 (20)
4Søes Rasmus49:41 (17)1:50:28 (14)
5Andersen Henriette F.1:00:36 (17)2:56:26 (15)
6Jørgensen Henrik57:40 (  6)3:54:06 (13)
14
Lithuania 3 LTU3:55:10 1Petrauskas Giedrius59:15 (20)59:15 (20)
2Paužaitė Sandra54:32 (  8)54:32 (  8)
3Masevičiūtė Kristina1:02:09 (24)2:01:24 (23)
4Stulgys Donatas49:17 (16)1:43:49 (10)
5Manelytė Laura52:10 (  2)2:53:34 (13)
6Baginskas Marius1:01:36 (13)3:55:10 (14)
15
Denmark 5 DEN3:55:44 1Sondergaard Anders55:35 (14)55:35 (14)
2Skovhus Mette1:00:38 (14)1:00:38 (14)
3Bank Anders55:17 (20)1:50:52 (16)
4Olesen Maria Konring56:00 (23)1:56:38 (20)
5Nygaard Rikke59:59 (14)2:56:37 (16)
6Lund Mikkel59:07 (11)3:55:44 (15)
16
Denmark 2 DEN4:00:59 1Piil Steen55:10 (11)55:10 (11)
2Sommer Pernille1:01:06 (16)1:01:06 (16)
3Clausen Helle Holm47:55 (  8)1:43:05 (  6)
4Lisbygd Dennis57:50 (24)1:58:56 (22)
5Olesen Anne Konring57:42 (  9)2:56:38 (17)
6Lindstrøm Lars1:04:21 (19)4:00:59 (16)
17
Latvia 4 LAT4:11:22 1Berkis Gatis55:08 (10)55:08 (10)
2Klempere Aija1:02:01 (17)1:02:01 (17)
3Freimane Liva54:54 (19)1:50:02 (15)
4Jaudzems Kristaps42:02 (  2)1:44:03 (11)
5Kalniņa Madara1:19:28 (24)3:09:30 (21)
6Žilko Juris1:01:52 (14)4:11:22 (17)
18
Latvia 3 LAT4:11:37 1Grīnbergs Gatis55:12 (12)55:12 (12)
2Lapiņa Ilze52:38 (  3)52:38 (  3)
3Ansaberga Ieva1:03:32 (25)1:58:44 (21)
4Sproģis Jevgēņijs47:10 (13)1:39:48 (  7)
5Žilko Sandra1:09:51 (23)3:08:35 (20)
6Krūmiņš Jānis1:03:02 (15)4:11:37 (18)
19
Skåne 4 SWE4:11:41 1Soderholm Patrik1:00:37 (23)1:00:37 (23)
2Wingren Anna1:06:48 (22)1:06:48 (22)
3Akesson Emila43:24 (  1)1:44:01 (  8)
4Gunnarsson Jonatan48:02 (14)1:54:50 (19)
5Scholin Chrisie1:02:10 (19)2:57:00 (18)
6Bengtsson Jonas1:14:41 (23)4:11:41 (19)
20
Skåne 5 SWE4:12:05 1Svensson Marcus56:51 (17)56:51 (17)
2Bohman Gunilla1:02:12 (19)1:02:12 (19)
3Svensson Sara55:33 (21)1:52:24 (17)
4Holmqvist Linus50:01 (18)1:52:13 (16)
5Linden Katarina1:01:45 (18)2:54:09 (14)
6Bengtsson Hakan1:17:56 (24)4:12:05 (20)
  Lithuania 1 LTUdsq 1Paužas Henrikas50:21 (  2)50:21 (  2)
2Vosyliūtė Diana52:30 (  1)52:30 (  1)
3Redeckaitė Agnė44:38 (  4)1:34:59 (  1)
4Rūkas Mindaugas42:01 (  1)1:34:31 (  1)
5Sargautytė Ievadsqdsq
6Ranonis Gediminas55:08 (  1)dsq
  Poland 5 POLdsq 1Bala Radoslaw53:19 (  6)53:19 (  6)
2Kosinska Zofiadsqdsq
3Zasovska Justyna51:09 (12)dsq
4Kowalski Wojciech45:36 (  9)dsq
5Nowicki Krzysztof50:59 (  1)dsq
6Szymerowski Artur1:04:27 (20)dsq
  Poland 3 POLdsq 1Dwojak Wojciech56:00 (16)56:00 (16)
2Zbroja Justynadsqdsq
3Strzelczyk Karolina48:18 (  9)dsq
4Teresinski Jaroslaw45:28 (  8)dsq
5Krzystanek Aldona1:00:09 (15)dsq
6Jasnowski Marcin1:07:38 (21)dsq
  Latvia 5 LATdsq 1Peipiņš Agris1:00:05 (21)1:00:05 (21)
2Znotina Ilze1:06:49 (23)1:06:49 (23)
3Urbonaitė L59:16 (23)1:59:21 (22)
4Kreilis Dainisdsqdsq
5Balode Lienite1:09:18 (22)dsq
6Krastiņš Jurģis1:03:32 (16)dsq
  Poland 4 POLdsq 1Kankiewicz Michal53:13 (  5)53:13 (  5)
2Kruczek Brabara1:02:10 (18)1:02:10 (18)
3Bator Ewelina51:25 (13)1:44:38 (11)
4Patejko Przemysław52:38 (20)1:54:48 (18)
5Kaminska Elzbieta1:07:10 (21)3:01:58 (19)
6Tadejewski Paweldsqdsq