World games relay
JPN, Akita, 2001-08-19

Results

Class X

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Norway NOR1:36:34.6 1Valstad Bjørnar23:27.4 (  4)23:27.4 (  4)
2Staff Hanne23:50.4 (  2)47:17.8 (  1)
3Sandvik Tore23:59.9 (  2)1:11:17.7 (  1)
4Husebye Nordahl Birgitte25:16.9 (  6)1:36:34.6 (  1)
2
Lithuania LTU1:37:00.8 1Ambrazas Svajūnas23:10.6 (  1)23:10.6 (  1)
2Rudzenskaitė Vilma24:09.7 (  3)47:20.3 (  3)
3Voveris Edgaras24:03.8 (  5)1:11:24.1 (  3)
4Voverienė Giedrė25:36.7 (  7)1:37:00.8 (  2)
3
Sweden SWE1:38:07.4 1Wingstedt Emil23:25.3 (  2)23:25.3 (  2)
2Granstedt Anette27:59.2 (  7)51:24.5 (  7)
3Jonasson Niclas24:02.6 (  3)1:15:27.1 (  5)
4Johansson Jenny22:40.3 (  1)1:38:07.4 (  3)
4
Poland POL1:38:11.2 1Porzycz Janusz23:33.3 (  7)23:33.3 (  7)
2Górnicka Antonowicz Anna23:45.4 (  1)47:18.7 (  2)
3Banach Robert24:02.8 (  4)1:11:21.5 (  2)
4Bączek Barbara26:49.7 (  9)1:38:11.2 (  4)
5
Australia AUS1:38:22.3 1Walter Rob23:45.1 (  9)23:45.1 (  9)
2Allison Jo25:32.7 (  5)49:17.8 (  5)
3Bluett Grant25:16.3 (  7)1:14:34.1 (  4)
4Key Natasha23:48.2 (  2)1:38:22.3 (  5)
6
Great Britain GBR1:39:40.2 1Palmer Stephen23:53.0 (11)23:53.0 (11)
2James Jenny27:03.7 (  6)50:56.7 (  6)
3Stevenson Jamie24:34.2 (  6)1:15:30.9 (  6)
4Monro Heather24:09.3 (  4)1:39:40.2 (  6)
7
Switzerland SUI1:42:40.7 1Niggli Matthias23:44.8 (  8)23:44.8 (  8)
2Wolf Brigitte28:23.7 (  8)52:08.5 (  8)
3Gilgien Matthias26:25.0 (10)1:18:33.5 (  7)
4Luder Simone24:07.2 (  3)1:42:40.7 (  7)
8
Finland FIN1:42:55.5 1Peltola Juha23:51.2 (10)23:51.2 (10)
2Asklöf Johanna24:58.3 (  4)48:49.5 (  4)
3Huovila Jarkko29:55.7 (14)1:18:45.2 (  8)
4Kolkkala Reeta Mari24:10.3 (  5)1:42:55.5 (  8)
9
France FRA1:47:11.9 1Gonon Francois23:32.3 (  6)23:32.3 (  6)
2Coupat Laure30:39.7 (12)54:12.0 (11)
3Renard Damien25:59.5 (  8)1:20:11.5 (  9)
4Soulard Juliette27:00.4 (10)1:47:11.9 (  9)
10
Germany GER1:48:40.5 1Horst Ingo23:28.0 (  5)23:28.0 (  5)
2Kärger Luise30:51.9 (13)54:19.9 (12)
3Thierolf Michael26:10.0 (  9)1:20:29.9 (10)
4Schlittermann Silke28:10.6 (12)1:48:40.5 (10)
11
Estonia EST1:48:52.6 1Aibast Erik24:47.0 (12)24:47.0 (12)
2Annus Anu29:13.5 (10)54:00.5 (  9)
3Kärner Olle27:12.5 (13)1:21:13.0 (13)
4Saue Elo27:39.6 (11)1:48:52.6 (11)
12
Czech Republic CZE1:49:02.7 1Lučan Vladimir27:07.2 (14)27:07.2 (14)
2Terova Bohdana29:02.9 (  9)56:10.1 (13)
3Jedlička Michal27:00.3 (11)1:23:10.4 (14)
4Stara Zdenka25:52.3 (  8)1:49:02.7 (12)
13
Russia RUS1:52:47.2 1Naumov Pavel23:26.9 (  3)23:26.9 (  3)
2Voronina Elena30:34.6 (11)54:01.5 (10)
3Gavrilov Evgeni27:08.4 (12)1:21:09.9 (12)
4Chernushka Maia31:37.3 (13)1:52:47.2 (13)
14
Denmark DEN1:57:02.1 1Fenger Grøn Morten26:50.3 (13)26:50.3 (13)
2Hausner Helene31:11.4 (14)58:01.7 (14)
3Jørgensen Carsten22:56.1 (  1)1:20:57.8 (11)
4Olesen Anne Konring36:04.3 (14)1:57:02.1 (14)
15
Japan JPN2:22:15.6 1Kagaya Hirobumi29:40.0 (15)29:40.0 (15)
2Kinnami Yuka40:02.5 (15)1:09:42.5 (15)
3Matsuzawa Toshiyuki32:34.1 (15)1:42:16.6 (15)
4Shioda Misa39:59.0 (15)2:22:15.6 (15)