Baltic junior cup relay
LAT, Ventspils, 2002-10-13

Results

Class X

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Latvia 1 LAT2:42:57 1Jaudzems Kristaps37:38 (  2)37:38 (  2)
2Bērziņa Una35:11 (  2)35:11 (  2)
3Jaunsproģe Māra36:31 (  4)1:14:09 (  3)
4Matisāns Mārcis35:10 (  2)1:10:21 (  1)
5Skrastiņa Aija47:44 (  3)2:01:53 (  2)
6Sirmais Mārtiņš41:04 (  1)2:42:57 (  1)
2
Lithuania 1 LTU2:43:22 1Pogorelovas Ruslanas37:26 (  1)37:26 (  1)
2Ptašekaitė Rasa38:31 (  9)38:31 (  9)
3Sidaravičiūtė Skaistė36:39 (  5)1:14:05 (  2)
4Stupelis Romualdas35:29 (  3)1:14:00 (  4)
5Valaitė Indrė44:27 (  2)1:58:32 (  1)
6Krėpšta Simonas44:50 (  5)2:43:22 (  2)
3
Latvia 3 LAT2:53:33 1Lebedoks Ēriks39:00 (10)39:00 (10)
2Kokina Kristīne38:17 (  6)38:17 (  6)
3Priedīte Inga34:30 (  1)1:13:30 (  1)
4Kietis Marģers35:34 (  4)1:13:51 (  3)
5Kuzmina Kitija50:01 (  5)2:03:52 (  3)
6Freimanis Māris49:41 (13)2:53:33 (  3)
4
Denmark 1 DEN2:53:56 1Christensen Christian38:39 (  9)38:39 (  9)
2Thomsen Sarah Naomi41:21 (16)41:21 (16)
3Linde Ane48:07 (18)1:26:46 (15)
4Jensen Sigge Lundedal40:33 (13)1:21:54 (16)
5Søes Signe44:20 (  1)2:11:06 (  6)
6Søes Rasmus42:50 (  2)2:53:56 (  4)
5
Denmark 2 DEN2:58:06 1Lassen Tue Agner Hjort39:55 (12)39:55 (12)
2Knudsen Karina Boen38:15 (  5)38:15 (  5)
3Sørensen Sofie35:27 (  2)1:15:22 (  5)
4Nielsen Folino Emil35:57 (  7)1:14:12 (  7)
5Olesen Maria Konring49:29 (  4)2:04:51 (  4)
6Korsbæk Palle53:15 (16)2:58:06 (  5)
6
Scania 1 SWE3:00:06 1Kristensson Andreas38:28 (  7)38:28 (  7)
2Nero Lina35:03 (  1)35:03 (  1)
3Andersson Emelie35:45 (  3)1:14:13 (  4)
4Svensson Markus37:23 (  8)1:12:26 (  2)
5Nero Frida50:47 (  8)2:05:00 (  5)
6Svensson Johan55:06 (17)3:00:06 (  6)
7
Scania 3 SWE3:00:40 1Ingvarsson Emil40:01 (13)40:01 (13)
2Edenbrandt Anna36:06 (  3)36:06 (  3)
3Olsson Linn38:20 (  8)1:18:21 (  8)
4Pettersson Gustav43:36 (19)1:19:42 (13)
5Gustavsson Therese51:50 (10)2:11:32 (  8)
6Liljedahl Daniel49:08 (11)3:00:40 (  7)
8
Scania 2 SWE3:00:41 1Lööf Jakob39:52 (11)39:52 (11)
2Nilsson Erika36:07 (  4)36:07 (  4)
3Sigbo Camilla41:08 (12)1:21:00 (10)
4Borg Oskar39:54 (12)1:16:01 (  9)
5Svensson Sara50:15 (  6)2:11:15 (  7)
6Gunnarsson Jonathan49:26 (12)3:00:41 (  8)
9
Scania 5 SWE3:00:42 1Thörn Niklas37:40 (  3)37:40 (  3)
2Järvholm Åsa39:04 (14)39:04 (14)
3Bengtsson Lena40:28 (10)1:18:08 (  6)
4Bergqvist Joel41:53 (15)1:20:57 (14)
5Åkesson Emilia51:01 (  9)2:11:58 (  9)
6Gunnarsson Fredrik48:44 (10)3:00:42 (  9)
10
Latvia 2 LAT3:05:24 1Lejiņš Lauris37:41 (  4)37:41 (  4)
2Šinke Madara38:58 (13)38:58 (13)
3Sokolova Sanita41:36 (14)1:19:17 (  9)
4Roze Renārs35:51 (  6)1:14:49 (  8)
5Ansaberga Ieva56:01 (13)2:15:18 (10)
6Zamovskis Jānis50:06 (14)3:05:24 (10)
11
Lithuania 2 LTU3:11:35 1Liubinskas Justinas45:54 (18)45:54 (18)
2Žemaitytė Neringa38:17 (  6)38:17 (  6)
3Rybakovaitė Kristina44:44 (15)1:30:38 (17)
4Uska Tomas35:48 (  5)1:14:05 (  5)
5Grigaitė Evelina50:43 (  7)2:21:21 (12)
6Sventnickas Donatas50:14 (15)3:11:35 (11)
12
Denmark 4 DEN3:14:54 1Knudsen Bjarne Skovgaard37:44 (  5)37:44 (  5)
2Gadsbølle Anne Louise46:24 (17)46:24 (17)
3Thomsen Joanna49:14 (19)1:26:58 (16)
4Lund Philip Giodesen40:34 (14)1:26:58 (17)
5Baun Henriette1:00:45 (18)2:27:43 (15)
6Skouenborg Thomas47:11 (  8)3:14:54 (12)
13
Lithuania 5 LTU3:15:56 1Čėsna Mantas49:27 (19)49:27 (19)
2Einikytė Reda52:23 (19)52:23 (19)
3Adulčikaitė Živilė41:25 (13)1:30:52 (18)
4Gerasimov Andrej44:07 (20)1:36:30 (19)
5Izokaitytė Giedrė54:38 (12)2:31:08 (16)
6Pilybas Egidijus44:48 (  4)3:15:56 (13)
14
Denmark 3 DEN3:16:12 1Andersen Kasper38:19 (  6)38:19 (  6)
2Stamp Rikke39:10 (15)39:10 (15)
3Bramming Maja56:03 (20)1:34:22 (20)
4Djurhuus Rasmus34:58 (  1)1:14:08 (  6)
5Johannsen Gry53:18 (11)2:27:40 (14)
6Mørch Mikkel48:32 (  9)3:16:12 (14)
15
Lithuania 3 LTU3:18:42 1Girčys Egidijus45:24 (17)45:24 (17)
2Beresnevičiūtė Justė53:59 (20)53:59 (20)
3Zacharenko Viktorija37:09 (  6)1:22:33 (12)
4Dambrauskas Simas42:31 (17)1:36:30 (19)
5Masevičiūtė Kristina57:57 (15)2:34:27 (19)
6Kudriavcevas Paulius44:15 (  3)3:18:42 (15)
16
Latvia 4 LAT3:19:22 1Jansons Artis40:06 (14)40:06 (14)
2Pinzule Līga38:19 (  8)38:19 (  8)
3Puriņa Ieva46:18 (17)1:26:24 (14)
4Meirāns Jānis39:31 (11)1:17:50 (12)
5Brālīte Irēna1:07:51 (20)2:34:15 (18)
6Sproģis Jevgēņijs45:07 (  6)3:19:22 (16)
17
Scania 4 SWE3:19:23 1Larsson Linus41:03 (15)41:03 (15)
2Nilsson Charlotta38:49 (12)38:49 (12)
3Thuresson Ebba45:11 (16)1:26:14 (13)
4Jönsson Magnus42:37 (18)1:21:26 (15)
5Olsson Anna56:51 (14)2:23:05 (13)
6Svensson Henrik56:18 (19)3:19:23 (17)
18
Lithuania 4 LTU3:21:47 1Jemeljanenko Andrejus45:15 (16)45:15 (16)
2Baltriukaitė Ieva52:21 (18)52:21 (18)
3Rūkaitė Jūratė37:12 (  7)1:22:27 (11)
4Šileika Darius41:54 (16)1:34:15 (18)
5Redeckaitė Agnė1:02:01 (19)2:36:16 (20)
6Stulgys Donatas45:31 (  7)3:21:47 (18)
19
Latvia 5 LAT3:29:26 1Jubelis Gints53:15 (20)53:15 (20)
2Brālīte Elīna38:31 (  9)38:31 (  9)
3Turka Janeta41:03 (11)1:34:18 (19)
4Grīnbergs Kristaps38:10 (  9)1:16:41 (10)
5Sīle Lauma59:28 (16)2:33:46 (17)
6Putniņš Reinis55:40 (18)3:29:26 (19)
  Denmark 5 DENdsq 1Thorsen Emil38:31 (  8)38:31 (  8)
2Mygind Gitte38:37 (11)38:37 (11)
3Alm Maja Møller39:42 (  9)1:18:13 (  7)
4Bobach Christian39:02 (10)1:17:39 (11)
5Scheel Jannie59:48 (17)2:18:01 (11)