Baltic junior cup relay
SWE, Perstorp, 2005-09-24

Results

Class X

Course 1, 2 legs 5.9 km 20 C; 3, 4 legs 5.3 km 19 C; 5 legs 5.8 km 19 C; 6 legs 7.5 km 22 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Denmark 1 DEN2:43:07 1Bobach Christian0:01 (  1)0:01 (  1)
2Alm Maja Møller0:01 (  1)0:01 (  1)
3Klinting Signe0:01 (  1)0:02 (  1)
4Bobach Søren0:01 (  1)0:02 (  1)
5Sørensen Lærke0:01 (  1)0:03 (  1)
6Lassen Tue Agner Hjort2:43:04 (19)2:43:07 (  1)
2
Lithuania 1 LTU2:50:02 1Gvildys Jonas Vytautas38:59 (  6)38:59 (  6)
2Grigonytė Ugnė40:47 (  2)40:47 (  2)
3Mikšytė Aušra37:50 (  3)1:16:49 (  2)
4Pranckaitis Vytautas38:11 (  7)1:18:58 (  6)
5Rybakovaitė Kristina46:11 (  2)2:05:09 (  2)
6Beliūnas Vytautas44:53 (  4)2:50:02 (  2)
3
Latvia 1 LAT2:55:44 1Mihailovs Kalvis36:46 (  3)36:46 (  3)
2Mihailova Krista42:03 (  4)42:03 (  4)
3Lūsa Vieda41:10 (  6)1:17:56 (  3)
4Jubelis Andris35:38 (  3)1:17:41 (  3)
5Bērziņa Una51:33 (  8)2:09:29 (  3)
6Bertuks Edgars46:15 (  8)2:55:44 (  3)
4
Latvia 3 LAT2:58:09 1Sparāns Edgars41:08 (14)41:08 (14)
2Turka Janeta42:31 (  7)42:31 (  7)
3Freimane Marita41:19 (  7)1:22:27 (10)
4Pauliņš Artūrs40:31 (11)1:23:02 (  7)
5Brūvele Liene49:08 (  4)2:12:10 (  5)
6Caics Gatis45:59 (  6)2:58:09 (  4)
5
Lithuania 2 LTU2:58:18 1Aleliūnas Vilius39:55 (10)39:55 (10)
2Ražaitytė Gabija43:15 (11)43:15 (11)
3Gvildytė Teklė Emilija40:42 (  4)1:20:37 (  5)
4Kokanka Tomas40:13 (10)1:23:28 (  8)
5Ptašekaitė Rasa48:40 (  3)2:12:08 (  4)
6Sabaliauskas Giedrius46:10 (  7)2:58:18 (  5)
6
Denmark 2 DEN3:01:14 1Mogensen Rico Hejlskov40:38 (13)40:38 (13)
2Heerfordt Ida Marie40:58 (  3)40:58 (  3)
3Bergmann Camilla37:41 (  2)1:18:19 (  4)
4Kragh Rasmus Kiilerich35:16 (  2)1:16:14 (  2)
5Hjerrild Mette59:12 (12)2:17:31 (  6)
6Djurhuus Rasmus43:43 (  2)3:01:14 (  6)
7
Denmark 3 DEN3:03:47 1Wraa Casper38:57 (  5)38:57 (  5)
2Spangsberg Pernille42:20 (  6)42:20 (  6)
3Mogensen Zenia Hejlskov42:43 (  9)1:21:40 (  8)
4Nielsen Folino Rasmus36:13 (  4)1:18:33 (  4)
5Jensen Lærke L58:07 (11)2:19:47 (  8)
6Nielsen Folino Emil44:00 (  3)3:03:47 (  7)
8
Blekinge Skåne 2 SWE3:06:37 1Olausson Johan36:35 (  2)36:35 (  2)
2Olsson Ida50:14 (14)50:14 (14)
3Nyberg Helene45:53 (14)1:22:28 (11)
4Sandgren Olof37:47 (  6)1:28:01 (11)
5Olsson Linn51:02 (  6)2:19:03 (  7)
6Svensson Markus47:34 (12)3:06:37 (  8)
9
Denmark 4 DEN3:08:55 1Stamp Jesper44:28 (17)44:28 (17)
2Kristensen Mette55:05 (19)55:05 (19)
3Knudsen Inge50:15 (18)1:34:43 (16)
4Mathiasen Asbjørn38:47 (  8)1:33:52 (13)
5Knudsen Inge51:45 (  9)2:26:28 (10)
6Jensen Sigge Lundedal42:27 (  1)3:08:55 (  9)
10
Lithuania 3 LTU3:13:25 1Mačionis Jonas47:15 (19)47:15 (19)
2Zacharenko Viktorija43:23 (12)43:23 (12)
3Bagdonaitė Eidvilė47:28 (16)1:34:43 (16)
4Mockus Aivaras43:22 (14)1:26:45 (10)
5Sidaravičiūtė Skaistė53:27 (10)2:28:10 (11)
6Mickus Donatas45:15 (  5)3:13:25 (10)
11
Latvia 4 LAT3:16:01 1Puriņš Mārtiņš45:05 (18)45:05 (18)
2Bruklene Liga42:42 (  9)42:42 (  9)
3Puriņa Anna49:54 (17)1:34:59 (18)
4Laveiķis Andis41:03 (13)1:23:45 (  9)
5Šinke Madara49:32 (  5)2:24:31 (  9)
6Roze Renārs51:30 (17)3:16:01 (11)
12
Latvia 5 LAT3:16:16 1Kūms Jānis39:40 (  9)39:40 (  9)
2Brūna Rasa50:54 (16)50:54 (16)
3Nāgele Ieva42:04 (  8)1:21:44 (  9)
4Rubenis Arvis39:27 (  9)1:30:21 (12)
5Brālīte Elīna59:38 (13)2:29:59 (12)
6Peilāns Jānis46:17 (  9)3:16:16 (12)
13
Lithuania 4 LTU3:20:45 1Vilkauskas Tomas41:34 (15)41:34 (15)
2Sklizmantaitė Rasa53:09 (18)53:09 (18)
3Žilovaitė Aušra44:48 (12)1:26:22 (13)
4Vidzikauskas Tadas47:27 (15)1:40:36 (14)
5Martusevičiūtė Edita51:25 (  7)2:32:01 (13)
6Trimakas Gediminas48:44 (13)3:20:45 (13)
14
Denmark 5 DEN3:29:45 1Olesen Anders Konring40:30 (11)40:30 (11)
2Petersen Rikke Vide42:09 (  5)42:09 (  5)
3Hauerslev Marie44:36 (11)1:25:06 (12)
4Fjellerup Kasper36:28 (  5)1:18:37 (  5)
5Assenholm Anne1:15:06 (15)2:40:12 (14)
6Borch Petersen Jeppe49:33 (15)3:29:45 (14)
15
Blekinge Skåne 3 SWE3:46:19 1Erlandsson Daniel39:35 (  7)39:35 (  7)
2Ek Erika47:20 (13)47:20 (13)
3Jönsson Jennifer47:22 (15)1:26:57 (14)
4Erlandsson Daniel53:38 (18)1:40:58 (15)
5Sigbo Camilla1:15:40 (16)2:56:38 (16)
6Lundh Erik49:41 (16)3:46:19 (15)
16
Blekinge Skåne 5 SWE3:48:44 1Westesson Robin43:02 (16)43:02 (16)
2Bengtsson Emelie51:44 (17)51:44 (17)
3Larsson Angelika45:19 (13)1:28:21 (15)
4Olsson Dick51:22 (16)1:43:06 (17)
5Olsson Cecelia1:12:32 (14)2:55:38 (15)
6Killander Mattias53:06 (18)3:48:44 (16)
17
Blekinge Skåne 4 SWE4:11:41 1Ljungdahl Sebastian40:36 (12)40:36 (12)
2Christoferson Emmie50:51 (15)50:51 (15)
3Ahlbäck Josefine40:51 (  5)1:21:27 (  6)
4Johansson Albert52:12 (17)1:43:03 (16)
5Thorsson Karna1:41:47 (18)3:24:50 (17)
6Lindeberg Patrik46:51 (10)4:11:41 (17)
  Latvia 2 LATdsq 1Kietis Marģers39:39 (  8)39:39 (  8)
2Brālīte Anna42:51 (10)42:51 (10)
3Buža Dacedsqdsq
4Kivlenieks Andris40:48 (12)dsq
5Priedīte Inga1:16:39 (17)dsq
6Linde Mārtiņš48:51 (14)dsq
  Blekinge Skåne 1 SWEdsq 1Nyberg Ola38:29 (  4)38:29 (  4)
2Söderlund Agnes42:32 (  8)42:32 (  8)
3Nilsson Linda43:06 (10)1:21:35 (  7)
4Andersson Marcusdsqdsq
5Persson Anna Humlaröddsqdsq
6Lööf Jakob47:26 (11)dsq