WUOC long, middle, sprint
SLO, Plešivec, Herlany, Košice, 2006-08-16

Results

Class M

Course 3.3 km 22 C

Select  1 day  2 day  3 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Østerbø Øystein Kvaal NORNorway 14:07 4:16
2
Krėpšta Simonas LTULithuania 14:19 4:20
3
Hertner Fabian SUISwitzerland 14:22 4:21
4
Strain Murray GBRGreat Britain 14:31 4:23
5
Kovacs Adam HUNHungaria 14:32 4:24
6
Tervo Tuomas FINFinland 14:35 4:25
7
Teich Christian GERGermany 14:37 4:25
8
Kaas Carl Waaler NORNorway 14:39 4:26
9
Bartak Lukaš SVKSlovakia 14:41 4:27
10
Vaher Sander ESTEstonia 14:49 4:29
11
Gvozdev Pavel ISRIsrael 14:51 4:30
12
Gristwood Graham GBRGreat Britain 14:51 4:30
13
Müller Andreas SUISwitzerland 14:52 4:30
14
Rost Erik SWESweden 14:56 4:31
15
Sidorov Alexei RUSRussia 14:56 4:31
16
Millegård Marcus SWESweden 15:01 4:33
17
Kerschbaumer Gernot AUTAustria 15:02 4:33
18
Breitschädel Felix AUTAustria 15:03 4:33
19
Dlabaja Tomaš CZECzech Republik 15:08 4:35
20
Shtelmakh Maksym UKRUkraine 15:10 4:35
21
Søes Rasmus DENDenmark 15:13 4:36
22
Seppi Marco ITAItaly 15:14 4:36
23
Lind William SWESweden 15:14 4:37
24
Krapivko Dmitri BLRBelarus 15:16 4:37
25
Kamenarov Ivaylo BULBulgaria 15:17 4:38
26
Anjala Topi FINFinland 15:20 4:39
27
Sychev Maxim RUSRussia 15:23 4:39
28
Šedivy Jan CZECzech Republik 15:23 4:39
29
Bogos Tamas HUNHungaria 15:28 4:41
30
Čiapas Agnius LTULithuania 15:28 4:41
31
Kaltenbacher Pierre AUTAustria 15:32 4:42
32
Watterdal Eirik Lien NORNorway 15:32 4:42
33
Kudriavcevas Paulius LTULithuania 15:33 4:42
34
Gimatov Ildar RUSRussia 15:36 4:43
35
Schgaguler Klaus ITAItaly 15:37 4:44
36
Zlobin Denis BLRBelarus 15:37 4:44
37
Chepelin Oleg GBRGreat Britain 15:38 4:44
38
Schulte Zurhausen Roman GERGermany 15:39 4:44
39
Rüedlinger Andreas SUISwitzerland 15:40 4:44
40
Huhtanen Juha Matti FINFinland 15:40 4:44
41
Trossmann Kristjan ESTEstonia 15:42 4:45
42
Takahashi Yuya JPNJapan 15:43 4:45
43
Panchenko Artem UKRUkraine 15:47 4:47
44
Belianko Ilia BLRBelarus 15:48 4:47
45
Pijak Martin SVKSlovakia 15:48 4:47
46
Komanec Vaclav CZECzech Republik 15:53 4:48
47
Goeres Patrick CANCanada 15:55 4:49
48
Leroy Simon FRAFrance 15:59 4:50
49
Hofmeister Christoph GERGermany 16:03 4:51
50
Mazur Martin SVKSlovakia 16:04 4:52
51
Grønnegaard Jacob DENDenmark 16:19 4:56
52
Coupat Vincent FRAFrance 16:27 4:59
53
Hansen Christian DENDenmark 16:30 5:00
54
Hui Siu Tung HKGHonkong 16:38 5:02
55
Iliev Lachezar BULBulgaria 16:42 5:03
56
Origgi Giaime ITAItaly 16:43 5:04
57
Tammemäe Timmo ESTEstonia 16:47 5:05
58
Doganov Georgi BULBulgaria 16:51 5:06
59
Imai Naoki JPNJapan 16:52 5:06
60
Marchuk Oleksandr UKRUkraine 16:55 5:07
61
Koprivanacz Imre HUNHungaria 16:56 5:08
62
Goddard Simon AUSAustralia 17:00 5:09
63
Ri Kyong Sa PRKDPR Korea 17:06 5:11
64
Dobbs Neil IRLIreland 17:11 5:12
65
Dalberto Alban FRAFrance 17:12 5:12
66
Hribar Andraž SLOSlovenia 17:25 5:16
67
Paunović Čedomir SCGSerbia and Montenegro 17:54 5:25
68
Taron Zachary USAUnited States 17:55 5:25
69
Alon Tamir ISRIsrael 18:42 5:40
70
Goljovic Rade SCGSerbia and Montenegro 18:43 5:40
71
Ćorić Željko SCGSerbia and Montenegro 18:54 5:43
72
Shields Brendan USAUnited States 19:52 6:01
73
Kenda Klemen SLOSlovenia 21:03 6:22
74
Durham Michael USAUnited States 21:49 6:36
  Marchenko Alexey ISRIsrael dsq  
  Sakamoto Takashi JPNJapan dsq