EYOC relay
SUI, Langenthal Ost, 2008-10-11

Results

Class M18

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Estonia EST2:15:17 1Mitt Raido43:43 (  2)43:43 (  2)
2Sild Lauri47:32 (  1)1:31:15 (  1)
3Kivikas Kenny44:02 (  7)2:15:17 (  1)
2
Switzerland SUI2:16:45 1Stucki Nicolai43:50 (  4)43:50 (  4)
2Howald Florian51:36 (  6)1:35:26 (  4)
3Kyburz Matthias41:19 (  3)2:16:45 (  2)
3
Denmark DEN2:16:55 1Boesen Andreas Hougaard45:02 (11)45:02 (11)
2Schwartz Sørensen Søren52:06 (  9)1:37:08 (  8)
3Hansen Rasmus Thrane39:47 (  1)2:16:55 (  3)
4
France FRA2:17:11 1Fleurent Théo44:19 (  6)44:19 (  6)
2Ringot Mathieu52:44 (10)1:37:03 (  7)
3Basset Lucas40:08 (  2)2:17:11 (  4)
5
Finland FIN2:17:34 1Penttinen Topi45:09 (12)45:09 (12)
2Kymäläinen Severi50:13 (  3)1:35:22 (  3)
3Mansner Victor42:12 (  4)2:17:34 (  5)
6
Great Britain GBR2:21:01 1Hodkinson Peter James44:20 (  7)44:20 (  7)
2Halliday Matthew51:09 (  5)1:35:29 (  5)
3Street Ralph45:32 (  9)2:21:01 (  6)
7
Austria AUT2:21:33 1Arbter Simon46:20 (14)46:20 (14)
2Gremmel Helmut51:56 (  8)1:38:16 (  9)
3Merl Robert43:17 (  5)2:21:33 (  7)
8
Czech Republic CZE2:21:45 1Kubat Pavel44:50 (  9)44:50 (  9)
2Nykodym Miloš49:23 (  2)1:34:13 (  2)
3Nozka Radek47:32 (12)2:21:45 (  8)
9
Poland POL2:21:48 1Podziński Rafał44:53 (10)44:53 (10)
2Cygler Sławomir51:53 (  7)1:36:46 (  6)
3Pawlak Bartosz45:02 (  8)2:21:48 (  9)
10
Norway NOR2:27:23 1Steiwer Gaute Hallan50:39 (18)50:39 (18)
2Bjugan Mathias51:06 (  4)1:41:45 (11)
3Danielsen Vegard45:38 (10)2:27:23 (10)
11
Lithuania LTU2:27:27 1Vidzikauskas Tadas46:01 (13)46:01 (13)
2Daukšys Egidijus57:40 (15)1:43:41 (12)
3Lazdauskas Karolis43:46 (  6)2:27:27 (11)
12
Germany GER2:29:23 1Cruse Franz46:55 (15)46:55 (15)
2Friedrichs Bjarne54:47 (13)1:41:42 (10)
3Kretzschmar Matthias47:41 (13)2:29:23 (12)
  GBR-GBR-FIN ___2:32:27 1Jones Kristian Mark43:53 (  5)43:53 (  5)
2Stevenson Jamie1:00:09 (19)1:44:02 (13)
3Vainio Antti48:25 (14)2:32:27 (13)
13
Russia RUS2:33:30 1Prozorovskiy Vladislav53:01 (24)53:01 (24)
2Nakonechnyi Dmitry53:30 (12)1:46:31 (14)
3Vasiliev Sergei46:59 (11)2:33:30 (14)
14
Spain ESP2:35:04 1Martinez Pérez Antonio43:47 (  3)43:47 (  3)
2Blanes Reig Andreu1:02:47 (23)1:46:34 (16)
3Abderraman Elena Nabil48:30 (15)2:35:04 (15)
15
Ukraine UKR2:41:41 1Fesenko Evgen55:15 (26)55:15 (26)
2Fodchuk Mykola53:04 (11)1:48:19 (18)
3Plokhenko Andrii53:22 (18)2:41:41 (16)
16
Belarus BLR2:41:52 1Yazykov Yuri44:21 (  8)44:21 (  8)
2Straltsou Vasili1:02:12 (22)1:46:33 (15)
3Marchuk Valeri55:19 (21)2:41:52 (17)
17
Israel ISR2:42:57 1Yakoby Aram50:41 (19)50:41 (19)
2Barkai Neve59:48 (18)1:50:29 (21)
3Sabo Bar Guy52:28 (16)2:42:57 (18)
18
Slovakia SVK2:43:05 1Pavlik Michal52:38 (23)52:38 (23)
2Papuga Miroslav57:44 (16)1:50:22 (20)
3Sokol Tomaš52:43 (17)2:43:05 (19)
  RUS-UKR-UKR ___2:43:14 1Belov Alexander52:32 (22)52:32 (22)
2Pazhukh Yaroslav56:06 (14)1:48:38 (19)
3Slobozhaninov Pavlo54:36 (20)2:43:14 (20)
19
Italy ITA2:45:06 1Dallavalle Roberto47:04 (16)47:04 (16)
2Scalet Tommaso1:00:47 (20)1:47:51 (17)
3De Agnoi Cristiano57:15 (25)2:45:06 (21)
20
Bulgaria BUL2:51:21 1Boiarov Atanas52:19 (21)52:19 (21)
2Sheytanov Pavel1:04:59 (24)1:57:18 (23)
3Turmanov Dimitar54:03 (19)2:51:21 (22)
21
Belgium BEL2:55:28 1Hofmans Benjamin57:54 (28)57:54 (28)
2Leeuws Wouter57:46 (17)1:55:40 (22)
3Genar Jeremy59:48 (26)2:55:28 (23)
22
Latvia LAT2:55:42 1Cāns Andris57:55 (29)57:55 (29)
2Sārs Dāvis1:01:31 (21)1:59:26 (24)
3Tamužs Jānis56:16 (23)2:55:42 (24)
  BEL-SLO-ROU ___3:01:45 1Michiels Yannick50:46 (20)50:46 (20)
2Grah Blaž1:14:25 (27)2:05:11 (25)
3Miclea Catalin Ionut56:34 (24)3:01:45 (25)
23
Ireland IRL3:13:21 1O Boyle Kevin57:39 (27)57:39 (27)
2Lane Alan1:19:39 (30)2:17:18 (27)
3Ewen Niall56:03 (22)3:13:21 (26)
24
Romania ROU3:38:03 1Lazan Adrian Cosmin1:18:31 (31)1:18:31 (31)
2Giurgica Marcelin Vasile1:07:52 (25)2:26:23 (28)
3Georgescu Cosmin Valentin1:11:40 (29)3:38:03 (27)
25
Portugal POR3:42:25 1Pedralva André1:27:22 (32)1:27:22 (32)
2Horta Manuel1:12:29 (26)2:39:51 (29)
3Sayanda David1:02:34 (27)3:42:25 (28)
26
Croatia CRO4:08:06 1Stancic Vidrac Nino1:42:46 (33)1:42:46 (33)
2Razum Matija1:16:09 (28)2:58:55 (30)
3Štambuk Mario1:09:11 (28)4:08:06 (29)
  FRA-ESP ___dsq 1Crespin Celestin50:36 (17)50:36 (17)
2Rafols Perramon Pol1:19:05 (29)2:09:41 (26)
  SUI-EST ___dsq 1Rey Niklaus5:00 (  1)5:00 (  1)
2Tiirats Taunodsqdsq
  CZE-NOR-ISR ___dsq 1Kantor Ondrej54:58 (25)54:58 (25)
2Bråten Vetle Ruuddsqdsq
3Galili Taldsqdsq
  Hungary HUNdsq 1Fehérvari Zsolt1:02:42 (30)1:02:42 (30)
2Bereczki Matédsqdsq
3Vellner Gabordsqdsq