WOC sprint
ISR, Ben Shemen, 2009-08-14

Results

Class M

Course 7.5 km 16 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time km/h
1
Jackson Adrian AUSAustralia 23:19 19.3
2
Pedersen Lasse Brun DENDenmark 23:30 19.1
3
Gritsan Ruslan RUSRussia 23:56 18.8
4
Korchagin Victor RUSRussia 24:18 18.5
5
Schaffner Beat SUISwitzerland 24:37 18.3
6
Hradil Jiri CZECzech Republic 24:51 18.1
7
Oklé Beat SUISwitzerland 25:04 18
8
Laciga Radek CZECzech Republic 25:20 17.8
9
Saarela Samuli FINFinland 25:21 17.8
10
Laurila Jussi FINFinland 25:29 17.7
11
Rief Andreas AUTAustria 25:40 17.5
12
Gromadka Maciej POLPoland 25:43 17.5
13
Lauerman Jan CZECzech Republic 25:45 17.5
14
Gasbjerg Torbjørn DENDenmark 25:47 17.5
15
Barthelemy Matthieu FRAFrance 25:49 17.4
16
Marques Daniel PORPortugal 25:59 17.3
17
Schachinger Bernhard AUTAustria 26:05 17.3
18
Toussaint Stéphane FRAFrance 26:07 17.2
19
Breitschädel Tobias AUTAustria 26:11 17.2
20
Knudsen Erik Skovgaard DENDenmark 26:29 17
21
Roca Velazquez Albert ESPSpain 26:42 16.9
22
Origgi Giaime ITAItaly 26:49 16.8
23
Malsroos Lauri ESTEstonia 26:53 16.7
24
Saarinen Juho FINFinland 27:09 16.6
25
Kavaliauskas Regimantas LTULithuania 27:19 16.5
26
Pralgauskis Danielius LTULithuania 27:24 16.4
27
Čelkys Donatas LTULithuania 27:40 16.3
27
Welti Hans SUISwitzerland 27:40 16.3
29
Batticci Stefano ITAItaly 27:41 16.3
30
Seger Simon SUISwitzerland 27:57 16.1
31
Hallik Margus ESTEstonia 28:01 16.1
32
Gluhov Valery RUSRussia 28:10 16
33
Ferreira Joao PORPortugal 28:15 15.9
34
Garde Yoann FRAFrance 28:21 15.9
34
Niedbała Mateusz POLPoland 28:21 15.9
36
Turkka Tuukka FINFinland 28:31 15.8
37
Soria Miguel David ESPSpain 28:50 15.6
38
Sancosmed Juan José ESPSpain 29:06 15.5
39
Gigon Christian AUTAustria 29:10 15.4
40
Ševčik Martin CZECzech Republic 29:12 15.4
41
Lalevee Jean Charles FRAFrance 29:26 15.3
42
Andrašiūnas Petras LTULithuania 29:32 15.2
43
Huster Mark GERGermany 29:38 15.2
44
Stodgell Mark GBRGreat Britain 29:48 15.1
45
Alipio Paulo PORPortugal 31:28 14.3
46
Ruggiero Mario ITAItaly 31:31 14.3
47
Lerner Eran ISRIsrael 31:52 14.1
48
Tada Munehiro JPNJapan 32:00 14.1
49
Cohn Gahl ISRIsrael 32:27 13.9
50
Ezrachi Altshuler Erez ISRIsrael 33:05 13.6
51
Conn Andy GBRGreat Britain 33:29 13.4
52
Gunnarsson Patrik SWESweden 35:07 12.8
53
Arata Takanori JPNJapan 35:51 12.6
54
Singleton Bryan GBRGreat Britain 38:59 11.5
55
Tamaki Keiichi JPNJapan 39:00 11.5
56
Kaufmann Torsten GERGermany 39:53 11.3
57
Shibata Toshihito JPNJapan 40:02 11.2
58
Ramo Martin Miguel Angel ESPSpain 43:01 10.5
  Marosffy Daniel HUNHungary dsq  
  Drori Zohar ISRIsrael dsq  
  Erm Tõnis ESTEstonia dsq  
  Foliforov Anton RUSRussia dsq  
  Kohlschmidt Bernd GERGermany dsq  
  Michael Benjamin GERGermany dsq