EOC JWOC relay
ROU, Csikszereda, 2010-02-15

Results

Class M

Course 8.5 km 21 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Sweden SWE1:40:32 1Granath Johan34:23 (  3)34:23 (  3)
2Rost Erik32:44 (  1)1:07:07 (  1)
3Arnesson Peter33:25 (  3)1:40:32 (  1)
2
Norway NOR1:41:16 1Tonna Eivind Luhr33:52 (  2)33:52 (  2)
2Kvåle Hans Jørgen34:13 (  4)1:08:05 (  2)
3Moholdt Lars Hol33:11 (  1)1:41:16 (  2)
3
Finland FIN1:41:58 1Köngäs Teemu33:46 (  1)33:46 (  1)
2Taivainen Olli Markus34:54 (  6)1:08:40 (  3)
3Tunis Staffan33:18 (  2)1:41:58 (  3)
4
Russia 2 RUS1:43:52 1Barchukov Vladimir35:58 (  8)35:58 (  8)
2Veselov Kirill33:07 (  2)1:09:05 (  5)
3Gruzdev Andrey34:47 (  6)1:43:52 (  4)
5
Czech Republic CZE1:45:30 1Bouchal Jiri37:03 (  9)37:03 (  9)
2Lauerman Jan34:02 (  3)1:11:05 (  6)
3Vodražka Ondrej34:25 (  5)1:45:30 (  5)
  Finland 2 FIN1:47:58 1Kiiskinen Pasi35:01 (  5)35:01 (  5)
2Kiiskinen Petri36:58 (  9)1:11:59 (  7)
3Häkkinen Janne35:59 (11)1:47:58 (  6)
6
Switzerland SUI1:48:24 1Schnyder Gion35:51 (  6)35:51 (  6)
2Kappenberger Andrin37:04 (10)1:12:55 (  8)
3Spörry Christian35:29 (  9)1:48:24 (  7)
  Czech Republic 2 CZE1:48:47 1Škoda Jakub37:51 (13)37:51 (13)
2Laciga Radek35:37 (  7)1:13:28 (  9)
3Drobnik Michal35:19 (  8)1:48:47 (  8)
  Norway 2 NOR1:50:39 1Watterdal Øyvind Lien37:24 (10)37:24 (10)
2Haverstad Sindre Jansson37:23 (12)1:14:47 (10)
3Sætra Ove35:52 (10)1:50:39 (  9)
  Kazakhstan KAZ1:51:46 1Babenko Alexandr37:42 (11)37:42 (11)
2Nemtsev Alexey40:26 (14)1:18:08 (12)
3Sorokin Mikhail33:38 (  4)1:51:46 (10)
  Sweden 2 SWE1:52:19 1Nordström Gustav39:37 (15)39:37 (15)
2Hammarberg Martin36:21 (  8)1:15:58 (11)
3Sjölander Joel36:21 (12)1:52:19 (11)
7
Lithuania LTU1:55:27 1Kavaliauskas Regimantas40:57 (16)40:57 (16)
2Šulčys Nerijus37:13 (11)1:18:10 (13)
3Petrulis Vitalijus37:17 (14)1:55:27 (12)
8
Estonia EST1:59:07 1Hallik Margus39:06 (14)39:06 (14)
2Klaasimäe Tarvo40:26 (14)1:19:32 (14)
3Toomas Even39:35 (15)1:59:07 (13)
  KAZ-KAZ-RUS ___1:59:41 1Lilichenko Vitali43:19 (17)43:19 (17)
2Tokbayev Asslan41:30 (16)1:24:49 (17)
3Shakirov Ivan34:52 (  7)1:59:41 (14)
  Estonia 2 EST2:03:10 1Oja Joonas44:14 (19)44:14 (19)
2Toomas Tiit42:05 (17)1:26:19 (18)
3Randman Priit36:51 (13)2:03:10 (15)
9
Ukraine UKR2:04:03 1Zhuravel Arsen37:46 (12)37:46 (12)
2Ufimtsev Oleksii42:12 (18)1:19:58 (15)
3Kalinkin Oleksandr44:05 (17)2:04:03 (16)
10
Austria AUT2:11:17 1Varga Stephan47:58 (22)47:58 (22)
2Kugler Johann38:37 (13)1:26:35 (19)
3Habenicht Max44:42 (18)2:11:17 (17)
11
Bulgaria BUL2:14:28 1Belomazhev Stanimir35:55 (  7)35:55 (  7)
2Doganov Petar46:05 (20)1:22:00 (16)
3Dobrev Dobromir52:28 (21)2:14:28 (18)
12
Italy ITA2:14:58 1Canella Gabriele47:02 (20)47:02 (20)
2Orler Daniele46:55 (22)1:33:57 (21)
3Zanoner Thomas41:01 (16)2:14:58 (19)
13
Romania ROU2:18:34 1Marian Ciprian Alin43:53 (18)43:53 (18)
2Brabiescu Calinescu Paul Marius46:10 (21)1:30:03 (20)
3Cupcea Stelian Vasile48:31 (19)2:18:34 (20)
14
Hungary HUN2:35:37 1Gond Balazs47:05 (21)47:05 (21)
2Gond Gergely57:37 (23)1:44:42 (23)
3Déry Attila50:55 (20)2:35:37 (21)
15
Germany GER2:41:18 1Bruns Eike54:10 (23)54:10 (23)
2Kohlschmidt Bernd43:16 (19)1:37:26 (22)
3Conrad Helmut1:03:52 (22)2:41:18 (22)
  Russia RUSdsq 1Grigoriev Andrey34:33 (  4)34:33 (  4)
2Lamov Andrey34:29 (  5)1:09:02 (  4)
3Khrennikov Eduarddsqdsq