EYOC relay
CZE, Jindrichuv Hradec, 2011-06-26

Results

Class X

Course 3.6 km 16 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
SWE-NOR-FIN ___1:23:08 1Svensk Emil25:00 (  1)25:00 (  1)
2Vister Anders29:58 (  2)54:58 (  1)
3Kannus Kristian28:10 (  1)1:23:08 (  1)
2
SUI-DEN-DEN ___1:38:23 1Vock Sandro29:08 (  7)29:08 (  7)
2Dewett Magnus29:15 (  1)58:23 (  2)
3Tripax Amalie40:00 (  7)1:38:23 (  2)
3
Latvia LAT1:42:15 1Dišlers Dāvis29:04 (  5)29:04 (  5)
2Baunis Jānis37:44 (  8)1:06:48 (  5)
3Jansona Marta35:27 (  5)1:42:15 (  3)
4
Czech Republic CZE1:45:48 1Dlouha Hana32:52 (  9)32:52 (  9)
2Hančova Petra43:16 (11)1:16:08 (  8)
3Klusacek Jan29:40 (  3)1:45:48 (  4)
5
Poland POL1:46:32 1Jasiński Witold29:05 (  6)29:05 (  6)
2Wańczyk Zuzanna45:32 (12)1:14:37 (  7)
3Grabiec Mikolaj31:55 (  4)1:46:32 (  5)
6
Lithuania LTU1:53:22 1Žilinskas Paulius37:13 (13)37:13 (13)
2Revaitė Vilija46:42 (14)1:23:55 (13)
3Žymančius Valentas29:27 (  2)1:53:22 (  6)
7
Belgium BEL1:53:25 1Leeuws Evert33:04 (10)33:04 (10)
2Gillet Thomas36:00 (  5)1:09:04 (  6)
3Theys Charlotte44:21 (  9)1:53:25 (  7)
8
Switzerland SUI1:58:37 1Schubnell Lisa37:40 (15)37:40 (15)
2Haas Fabienne42:28 (10)1:20:08 (12)
3Gygax Sebastian38:29 (  6)1:58:37 (  8)
9
Ukraine UKR2:09:19 1Byshevets Oleksii25:36 (  2)25:36 (  2)
2Zakharova Polina36:11 (  6)1:01:47 (  3)
3Sandulescu Sandra1:07:32 (13)2:09:19 (  9)
10
Hungary HUN2:11:45 1Bartus Petra37:39 (14)37:39 (14)
2Miavecz Balazs50:58 (16)1:28:37 (16)
3Liszka Eszter43:08 (  8)2:11:45 (10)
11
Bulgaria BUL2:21:40 1Valova Velina52:07 (18)52:07 (18)
2Ivanova Kristina36:11 (  6)1:28:18 (15)
3Gotseva Liliana53:22 (11)2:21:40 (11)
12
Italy ITA2:38:25 1De Noni Alessandro51:18 (17)51:18 (17)
2Liu Linda58:44 (20)1:50:02 (18)
3Sadrina Madara48:23 (10)2:38:25 (12)
13
SVK-AUT-SVK SVK2:51:30 1Lamanecova Radka1:11:14 (19)1:11:14 (19)
2Walch Martina46:42 (14)1:57:56 (19)
3Mižur Šimon53:34 (12)2:51:30 (13)
  Russia RUSdsq 1Vasilyev Viktor28:25 (  4)28:25 (  4)
2Prosyan Maxim35:59 (  4)1:04:24 (  4)
  NOR-FIN ___dsq 1Høydal Gunvor Hov35:44 (12)35:44 (12)
2Mäkinen Elisa40:39 (  9)1:16:23 (  9)
  Bulgaria BULdsq 1Karaivanov Grigor27:15 (  3)27:15 (  3)
2Augusto Filipe51:34 (17)1:18:49 (10)
  Ukraine UKRdsq 1Androsov Sergiy32:28 (  8)32:28 (  8)
2Androsova Tetyana46:30 (13)1:18:58 (11)
  Spain ESPdsq 1Acedo Casellas Pau33:07 (11)33:07 (11)
2Barea Ismael Ramal54:23 (18)1:27:30 (14)
  Estonia ESTdsq 1Joonas Laura37:54 (16)37:54 (16)
2Timmusk Kerda57:09 (19)1:35:03 (17)
  Spain ESPdsq 1Guillén Escriba Andrea1:11:46 (20)1:11:46 (20)
2Sansa Nuria Loro1:20:45 (21)2:32:31 (20)
  AUT-AUT-CRO ___dsq 1Elstner Laurenzdsqdsq
2Siemmeister Daniel32:47 (  3)dsq
3Razum Matijadsqdsq
  Lithuania LTUdsq 1Gurvičiūtė Ieva1:12:39 (21)1:12:39 (21)