EOC relay mix
UKR, Sumy, 2012-02-21

Results

Class X

Course 1 legs 2.2 km 8 C; 2 legs 1.8 km 6 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Russia 2 RUS46:26 1Grigoriev Andrey46:26 (  1)46:26 (  1)
2Malchikova Polina 46:26 (  1)
2
Sweden SWE46:28 1Arnesson Peter46:28 (  2)46:28 (  2)
2Alexandersson Tove 46:28 (  2)
3
Sweden 2 SWE46:51 1Rost Erik46:51 (  3)46:51 (  3)
2Engström Josefine 46:51 (  3)
4
Bulgaria BUL46:57 1Belomazhev Stanimir46:57 (  4)46:57 (  4)
2Grigorova Burgova Antoniya 46:57 (  4)
5
Russia RUS47:02 1Veselov Kirill47:02 (  5)47:02 (  5)
2Tomilova Natalia 47:02 (  5)
6
Russia 3 RUS47:18 1Khrennikov Eduard47:18 (  6)47:18 (  6)
2Kravchenko Anastasia 47:18 (  6)
7
Kazakhstan KAZ47:42 1Sorokin Mikhail47:42 (  7)47:42 (  7)
2Novikova Olga 47:42 (  7)
8
Finland 2 FIN47:53 1Keskinarkaus Matti47:53 (  8)47:53 (  8)
2Mörsky Sonja 47:53 (  8)
9
Finland FIN47:56 1Tunis Staffan47:56 (  9)47:56 (  9)
2Leppäsalmi Milka 47:56 (  9)
10
Norway 2 NOR48:26 1Moholdt Lars Hol48:26 (10)48:26 (10)
2Haverstad Maren Jansson 48:26 (10)
11
Russia 4 RUS48:32 1Lamov Andrey48:32 (11)48:32 (11)
2Kozlova Tatiana 48:32 (11)
12
Switzerland 2 SUI48:33 1Schnyder Gion48:33 (12)48:33 (12)
2Lechner Ladina 48:33 (12)
13
Russia 6 RUS48:38 1Glukhov Valery48:38 (13)48:38 (13)
2Svir Anastasia 48:38 (13)
14
Norway 4 NOR48:40 1Haverstad Sindre Jansson48:40 (14)48:40 (14)
2Ulvensøen Anna 48:40 (14)
15
Switzerland SUI48:42 1Spörry Christian48:42 (15)48:42 (15)
2Strub Carmen 48:42 (15)
16
Sweden 3 SWE48:59 1Hammarberg Martin48:59 (16)48:59 (16)
2Richardsson Kajsa 48:59 (16)
17
Norway 3 NOR49:00 1Sætra Ove49:00 (17)49:00 (17)
2Lövald Hellberg Christina 49:00 (17)
18
Finland 3 FIN49:04 1Pukema Hannu Pekka49:04 (18)49:04 (18)
2Tallila Tiia 49:04 (18)
19
Sweden 5 SWE49:13 1Sjölander Joel49:13 (19)49:13 (19)
2Olsson Magdalena 49:13 (19)
20
Norway NOR49:30 1Kvåle Hans Jørgen49:30 (20)49:30 (20)
2Reenaas Marte 49:30 (20)
21
Russia 5 RUS49:31 1Gruzdev Andrey49:31 (21)49:31 (21)
2Tarasenko Yulia 49:31 (21)
22
Lithuania 2 LTU49:34 1Petrulis Vitalijus49:34 (22)49:34 (22)
2Keinaitė Gabrielė 49:34 (22)
23
Estonia EST49:51 1Toomas Tiit49:51 (23)49:51 (23)
2Pärnik Piret 49:51 (23)
24
Lithuania LTU49:55 1Kavaliauskas Regimantas49:55 (24)49:55 (24)
2Arlauskienė Ramunė 49:55 (24)
25
Czech Republic CZE50:07 1Bouchal Jiri50:07 (25)50:07 (25)
2Hančikova Hana 50:07 (25)
26
Sweden 4 SWE50:09 1Granath Johan50:09 (26)50:09 (26)
2Rost Bente 50:09 (26)
27
Czech Republic 2 CZE50:15 1Škoda Jakub50:15 (27)50:15 (27)
2Randakova Helena 50:15 (27)
28
Ukraine UKR50:37 1Zhuravel Arsen50:37 (28)50:37 (28)
2Yaremenko Evgenia 50:37 (28)
29
Estonia 2 EST50:45 1Randman Priit50:45 (29)50:45 (29)
2Kudre Daisy 50:45 (29)
30
Sweden 6 SWE50:46 1Karlsson Adam50:46 (30)50:46 (30)
2Bois Maria 50:46 (30)
31
Czech Republic 3 CZE50:47 1Drobnik Michal50:47 (31)50:47 (31)
2Karochova Simona 50:47 (31)
32
Czech Republic 4 CZE51:02 1Laciga Radek51:02 (32)51:02 (32)
2Kovarova Kristyna 51:02 (32)
33
Switzerland 3 SUI51:05 1Hohl Christian51:05 (33)51:05 (33)
2Gantenbein Yvonne 51:05 (33)
34
Estonia 3 EST51:37 1Klaasimäe Tarvo51:37 (34)51:37 (34)
2Kaasiku Evely 51:37 (34)
35
Italy ITA53:00 1Canella Gabriele53:00 (35)53:00 (35)
2Jagher Elena 53:00 (35)
36
Norway 5 NOR54:40 1Watterdal Øyvind Lien54:40 (36)54:40 (36)
2Ulvensøen Marta 54:40 (36)
37
Ukraine 2 UKR55:18 1Stryzhak Artem55:18 (37)55:18 (37)
2Korol Svitlana 55:18 (37)
38
Latvia LAT55:53 1Kivlenieks Raivo55:53 (38)55:53 (38)
2Čamane Zane 55:53 (38)
39
Romania ROU56:33 1Csucs Klaus56:33 (39)56:33 (39)
2Hepcal Andreea Corina 56:33 (39)
40
Italy 2 ITA56:34 1Widmann Thomas56:34 (40)56:34 (40)
2Murer Johanna 56:34 (40)
41
Bulgaria 2 BUL57:33 1Dimitrov Nikolai57:33 (41)57:33 (41)
2Dimitrova Stefania 57:33 (41)
42
Belarus BLR57:50 1Zvontsov Igor57:50 (42)57:50 (42)
2Gogoreva Ina 57:50 (42)
43
Slovakia SVK57:50 1Franko David57:50 (42)57:50 (42)
2Hlavačikova Erika 57:50 (42)
44
RUS-USA ___57:53 1Pleban Scott57:53 (44)57:53 (44)
2Mendel Tatiana 57:53 (44)
45
Ukraine 3 UKR58:19 1Ufimtsev Oleksii58:19 (45)58:19 (45)
2Fesenko Vitalina 58:19 (45)
46
Ukraine 4 UKR58:26 1Gaidai Oleksandr58:26 (46)58:26 (46)
2Sluta Olga 58:26 (46)
47
Austria AUT58:27 1Kugler Simon58:27 (47)58:27 (47)
2Nilsson Simkovics Anna 58:27 (47)
48
Kazakhstan 2 KAZ58:45 1Adamovich Dmitry58:45 (48)58:45 (48)
2Moldasheva Elmira 58:45 (48)
49
Germany GER1:03:28 1Flechsig Florian1:03:28 (49)1:03:28 (49)
2Bruns Rieke 1:03:28 (49)
50
Italy 3 ITA1:06:02 1Dapra Federico1:06:02 (50)1:06:02 (50)
2Monsorno Stefania 1:06:02 (50)
51
Japan JPN1:06:12 1Horie Morihiro1:06:12 (51)1:06:12 (51)
2Shimanuki Natsumi 1:06:12 (51)
52
United States USA1:09:33 1Walker Gregory1:09:33 (52)1:09:33 (52)
2Crawford Sharon 1:09:33 (52)
53
TUR-SVK ___1:09:59 1Cully Jan Andrej1:09:59 (53)1:09:59 (53)
2Kalenderoglu Tatiana 1:09:59 (53)
54
Belarus 2 BLR1:10:01 1Fedaryshkin Aliaksandr1:10:01 (54)1:10:01 (54)
2Yurok Irina 1:10:01 (54)
55
Slovakia 2 SVK1:28:57 1Müller Matej1:28:57 (55)1:28:57 (55)
2Bialekova Martina 1:28:57 (55)