dbtopas login
EOC JWOC EYOC sprint + middle + long ms → Results

UKR
UKR, Sumy, 2012-02-22

Classes M20

Course 13.9 km 19 C

Select  sprint  middle  long ms  

PlaceClassFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1M20Holmberg Andreas
SWE
SWE
Sweden 1:06:15 4:45
2M20Popov Alexei
RUS
RUS
Russia 1:06:30 4:47
3M20Aikio Santeri
FIN
FIN
Finland 1:08:49 4:57
4M20Kugler Simon
AUT
AUT
Austria 1:10:04 5:02
5M20Linnainmaa Tero
FIN
FIN
Finland 1:10:48 5:05
6M20Raize Nauris
LAT
LAT
Latvia 1:10:51 5:05
7M20Truttmann Sandro
SUI
SUI
Switzerland 1:10:52 5:05
8M20Dmitriev Maxim
RUS
RUS
Russia 1:10:53 5:05
9M20Pylaev Viacheslav
RUS
RUS
Russia 1:10:54 5:06
10M20Shalin Sergei
RUS
RUS
Russia 1:10:55 5:06
11M20Aschwanden Sven
SUI
SUI
Switzerland 1:10:56 5:06
12M20Høydal Johannes Hov
NOR
NOR
Norway 1:10:57 5:06
13M20Kotro Tuomas
FIN
FIN
Finland 1:10:58 5:06
14M20Shalakhin Dmitry
RUS
RUS
Russia 1:10:59 5:06
15M20Tuomala Misa
FIN
FIN
Finland 1:11:01 5:06
16M20Lundholm Markus
SWE
SWE
Sweden 1:11:05 5:06
17M20Svartholm Joar
SWE
SWE
Sweden 1:11:07 5:06
18M20Hreniuc Vasile Mirel
ROU
ROU
Romania 1:11:09 5:07
19M20Nordberg Ulrik
SWE
SWE
Sweden 1:11:52 5:10
20M20Madslien Jørgen
NOR
NOR
Norway 1:11:56 5:10
21M20Rapp Linus
SWE
SWE
Sweden 1:12:04 5:11
22M20Neumann Vojtech
CZE
CZE
Czech Republic 1:13:00 5:15
23M20Meier Christoph
SUI
SUI
Switzerland 1:13:08 5:15
24M20Horvat Petr
CZE
CZE
Czech Republic 1:13:19 5:16
25M20Larsson Jonas
SWE
SWE
Sweden 1:14:01 5:19
26M20Blumenstein Bojan
GER
GER
Germany 1:14:09 5:20
27M20Gabrielsen Sjur Obrestad
NOR
NOR
Norway 1:14:40 5:22
28M20Klaska Pavel
CZE
CZE
Czech Republic 1:17:40 5:35
29M20Stankevičius Vilius
LTU
LTU
Lithuania 1:17:53 5:36
30M20Slanzi Giordano
ITA
ITA
Italy 1:18:38 5:39
31M20Flechsig Florian
GER
GER
Germany 1:20:28 5:47
32M20Karzhov Pavel
BLR
BLR
Belarus 1:20:45 5:48
33M20Nenonen Lauri
FIN
FIN
Finland 1:20:51 5:48
34M20Kesaväli Asso
EST
EST
Estonia 1:24:09 6:03
35M20Indrecan Ionut Vlad
ROU
ROU
Romania 1:26:57 6:15
36M20Tooming Taaniel
EST
EST
Estonia 1:27:13 6:16
37M20Von Arx Philipp
SUI
SUI
Switzerland 1:27:27 6:17
38M20Kryvasheev Andrei
BLR
BLR
Belarus 1:27:35 6:18
39M20Adamovich Dmitry
KAZ
KAZ
Kazakhstan 1:28:39 6:22
40M20Franko David
SVK
SVK
Slovakia 1:28:49 6:23
41M20Kalvaitis Danius
LTU
LTU
Lithuania 1:29:14 6:25
42M20Schiel Philipp
AUT
AUT
Austria 1:31:10 6:33
43M20Mospan Sergiy
UKR
UKR
Ukraine 1:38:30 7:05
44M20Linnus Kristjan
EST
EST
Estonia 1:41:40 7:18
45M20Brukhovych Oleksii
UKR
UKR
Ukraine 1:44:08 7:29
46M20Hrytskevich Artsiom
BLR
BLR
Belarus 2:22:45 10:16
 M20Reponen Tommi
FIN
FIN
Finland dsq  
 M20Wickert Adrian
AUT
AUT
Austria dsq  
 M20Kulikov Ivan
RUS
RUS
Russia dsq  
 M20Ahlbäck Emil
NOR
NOR
Norway dsq  
 M20Neimanis Nauris
LAT
LAT
Latvia dsq