Lietuvos taurė
LTU, Druskininkai, 2014-10-18

Results

Classes M10, W10

Course 1 d. 2.8 km 4 C, 2 d. 2.3 km 4 C

Select  total  1 day  2 day  

PlaceClassFamily name, NameCountryClub, City total 1 day 2 day
1M10Piirisild Olev ESTVõru OK, Võru 31:42 15:59 (  1)15:43 (13)
2W10Budriūnaitė Vaiva LTUĄžuolas OK, Vilnius 33:20 17:24 (  2)15:56 (15)
3M10Murashka Usiaslau BLROrion SCO, Minsk 34:25 19:51 (  3)14:34 (  4)
4W10Karelina Sofia BLREridan, Minsk 34:27 21:54 (  7)12:33 (  1)
5M10Januškaitis Matas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 35:16 20:00 (  4)15:16 (  9)
6M10Razutis Edilijus LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 36:47 20:16 (  5)16:31 (16)
7W10Keraišytė Emilija LTUKaunas 37:01 23:07 (12)13:54 (  3)
8M10Šolmanis Uvis LATAuseklis IK, Riga 38:06 22:18 (  8)15:48 (14)
9W10Bajorinaitė Gabija LTUSM Gaja, Kaunas 38:08 22:35 (10)15:33 (12)
10W10Skučaitė Ugnė LTUSM Gaja, Kaunas 40:10 26:30 (17)13:40 (  2)
11W10Afanaseva Anna BLREridan, polotsk 43:24 28:16 (22)15:08 (  7)
12M10Dienys Algirdas LTUPerkūnas OK, Vilnius 43:47 22:23 (  9)21:24 (27)
13M10Vaičius Aurelijus LTUNeringos SM, Neringa 43:58 29:15 (25)14:43 (  5)
14W10Novičenko Neda LTUŠiurpys OK, Zarasai 44:08 23:39 (13)20:29 (23)
15M10Vasilevičius Simas LTUKlajūnas OK, Vilnius 45:09 28:01 (21)17:08 (17)
16M10Kraujelis Vieštautas LTUKlajūnas OK, Molėtai 45:58 25:08 (15)20:50 (24)
17M10Bučinskas Evaldas LTUŠilalės SM, Šilalė 46:16 21:33 (  6)24:43 (35)
18M10Mihalkin Igor BLREridan, Polotsk 46:18 26:59 (18)19:19 (20)
19W10Gapšytė Gintarė LTUŠiaulių JTC, Šiauliai 47:52 32:37 (30)15:15 (  8)
20M10Petrošius Justas LTUŠilalės SM, Šilalė 48:45 27:53 (19)20:52 (25)
21M10Auškalnis Lukas LTUDevyni OK, Vinius 48:55 28:43 (23)20:12 (22)
22M10Rutkauskas Domantas LTUĄžuolas OK, Vilnius 49:05 26:09 (16)22:56 (31)
23M10Čaplikas Herkus Pijus LTUTakas OK, Kaunas 50:20 27:54 (20)22:26 (30)
24W10Karelina Polina BLREridan, Minsk 51:32 30:30 (27)21:02 (26)
25M10Vasilevičius Ignas LTUKlajūnas OK, Vilnius 52:16 22:53 (11)29:23 (38)
26M10Ilginis Valentinas LTUŠilalės SM, Šilalė 53:05 32:56 (31)20:09 (21)
27M10Mažėtis Mikas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 54:56 30:59 (29)23:57 (32)
28W10Piktūrnaitė Aleksandra LTUKopa OK, Klaipėda 1:00:22 35:59 (33)24:23 (34)
29M10Semaška Simonas LTUMedeina OK, Kaunas 1:03:03 47:34 (37)15:29 (11)
30W10Vasilevičiūtė Saulė LTUKlajūnas OK, Vilnius 1:03:48 42:03 (35)21:45 (28)
31M10Mažutis Ervinas LTUŠilalės SM, Šilalė 1:07:31 34:43 (32)32:48 (41)
32W10Mickevičiūtė Ingrida LTURASKK SK, Vilniaus m. SC, Vilnius 1:11:51 30:03 (26)41:48 (43)
33M10Ališauskas Eivinas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 1:34:41 1:03:08 (39)31:33 (40)
34M10Bazelis Edvardas LTUFortūna OK, Vilnius 14:59 dsq14:59 (  6)
35M10Maršalka Šarūnas LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 15:18 dsq15:18 (10)
36W10Paulenka Antanina BLRTurlan, Minsk 17:47 dsq17:47 (18)
37W10Zaitseva Liza BLRAzimut Spartak, Mogilev 18:51 dns18:51 (19)
38M10Ješkevičius Arnas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 22:09 dsq22:09 (29)
39W10Drazdauskaitė Brigita LTULėvuo OK, Vilnius 23:57 dsq23:57 (32)
40M10Kaveckas Vitalijus LTUPlungės SRC, Plungė 24:26 24:26 (14)dsq
41M10Vaitkus Erikas LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 25:05 dsq25:05 (36)
42M10Lukauskas Mindaugas LTUĄžuolas OK, Vilnius 25:54 dns25:54 (37)
43M10Neverdauskas Aurimas LTUŠilalės SM, Šilalė 28:47 28:47 (24)dsq
44W10Zhuravleva Vika BLRNemiga Nord, Minsk 29:30 dsq29:30 (39)
45M10Pocej Ernestas LTURASKK SK, Vilniaus m. SC, Vilnius 30:30 30:30 (27)dns
46M10Savickis Nikita LTURASKK SK, Vilniaus m. SC, Vilnius 36:16 36:16 (34)dns
47M10Kuznetsov Kirill RUSKorshuniata, Kaliningrad 40:29 dsq40:29 (42)
48M10Bucevičius Nojus LTURASKK SK, Vilniaus m. SC, Vilnius 44:26 44:26 (36)dns
49M10Adomaitis Mykolas LTUKlajūnas OK, Molėtai 53:13 53:13 (38)dsq
50W10Petrauskaitė Neda LTUTakas OK, Kaunas   dsqdns