EYOC long + sprint
ROU, Cluj-Napoca, 2015-06-26

Results

Class M18

Course 2.2 km 15 C

Select  long  sprint  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Ojanaho Olli FINFinland 11:49 5:22
2
Attinger Florian SUISwitzerland 11:57 5:26
3
Von Krusenstierna Isac SWESweden 12:03 5:29
4
Dobnik Rafael AUTAustria 12:08 5:31
4
Kuleshov Mikhail RUSRussia 12:08 5:31
6
Esteves Ferreira Ricardo PORPortugal 12:17 5:35
7
Bilić Milos SRBSerbia 12:21 5:37
8
Forsberg Anton SWESweden 12:24 5:38
9
Titomers Endijs LATLatvia 12:25 5:39
10
Pryjma Fryderyk POLPoland 12:32 5:42
10
Breivik Eirik Langedal NORNorway 12:32 5:42
12
Biederman Marcin POLPoland 12:33 5:42
13
Perrin Mathieu FRAFrance 12:34 5:43
14
Suter Timo SUISwitzerland 12:35 5:43
15
Leduc Benjamin FRAFrance 12:36 5:44
16
Heinonen Eero FINFinland 12:37 5:44
16
Komarov Kirill RUSRussia 12:37 5:44
18
Brunet Fabio ITAItaly 12:38 5:45
19
Iurikov Aleksei RUSRussia 12:39 5:45
19
Svensk Jesper SWESweden 12:39 5:45
21
Netuka Vojtech CZECzech Republic 12:44 5:47
22
Dalos Mate HUNHungary 12:46 5:48
22
Sykora Vojtech CZECzech Republic 12:46 5:48
24
Carcas Alex GBRGreat Britain 12:47 5:49
25
Gustafsson Jonas SWESweden 12:50 5:50
26
McCartney Harrison GBRGreat Britain 12:51 5:50
27
Buchs Pascal SUISwitzerland 12:53 5:51
28
Sorsa Aleksi FINFinland 12:56 5:53
29
Bogya Gergely ROURomania 12:59 5:54
29
Meszaros Matyas HUNHungary 12:59 5:54
31
Vandas Daniel CZECzech Republic 13:00 5:55
32
Syrjalainen Topi FINFinland 13:05 5:57
33
Mathis Martin FRAFrance 13:06 5:57
33
Melioli Andrea ITAItaly 13:06 5:57
35
Gurevich Nikita RUSRussia 13:10 5:59
36
Hirš Otakar CZECzech Republic 13:11 6:00
37
Wolowczyk Michal POLPoland 13:15 6:01
38
Bjørlo Håkon Raadal NORNorway 13:18 6:03
39
Milvaques Casado Luis ESPSpain 13:19 6:03
40
Divin Péter ROURomania 13:20 6:04
40
Rachuk Taras UKRUkraine 13:20 6:04
42
Zacher Marton HUNHungary 13:21 6:04
43
Peregi Daniel HUNHungary 13:22 6:05
44
Novo Joao PORPortugal 13:23 6:05
45
Gründler Andrin SUISwitzerland 13:25 6:06
46
Corrochano Jesus Rodriguez ESPSpain 13:27 6:07
47
Aasheim Knut NORNorway 13:28 6:07
47
Upītis Uldis LATLatvia 13:28 6:07
47
Mattiroli Cesare ITAItaly 13:28 6:07
50
Bilić Stefan SRBSerbia 13:29 6:08
51
Haltz Louis FRAFrance 13:31 6:09
52
Ustinovs Edgars LATLatvia 13:34 6:10
53
Tait Samuele ITAItaly 13:39 6:12
54
Jandl Dominik AUTAustria 13:42 6:14
55
Tamošaitis Simonas LTULithuania 13:43 6:14
55
Polianytsia Stanislav UKRUkraine 13:43 6:14
57
Külahsiz Emirhan TURTurkey 13:44 6:15
57
Wilson Thomas GBRGreat Britain 13:44 6:15
59
Piirmets Tomi Andre ESTEstonia 13:45 6:15
60
Fomiciov Anatoli MDAMoldova 13:48 6:16
60
Kolbe Colin GERGermany 13:48 6:16
60
Tintar Mihai Andrei ROURomania 13:48 6:16
63
Lipnickas Rokas LTULithuania 13:49 6:17
64
Kurz Florian AUTAustria 13:53 6:19
65
Barr Andrew GBRGreat Britain 13:54 6:19
66
Janischwosky Lukas GERGermany 13:55 6:20
67
Hus Martijn BELBelgium 13:57 6:20
68
Satt Carmel ISRIsrael 13:58 6:21
69
Penchev Martin BULBulgaria 14:04 6:24
70
Bogataj Mark SLOSlovenia 14:05 6:24
71
Minoiu George Emilian ROURomania 14:09 6:26
71
Gulbrandsen Vegard NORNorway 14:09 6:26
73
Slodowski Veit GERGermany 14:13 6:28
74
Acedo Casellas Albert ESPSpain 14:15 6:29
74
Mellebeek Klaas BELBelgium 14:15 6:29
76
Harrington Zach IRLIreland 14:24 6:33
76
Kütt Oliver ESTEstonia 14:24 6:33
78
Hochstetter Joris GERGermany 14:25 6:33
79
Kukė Jonas LTULithuania 14:27 6:34
80
Eren Suleyman TURTurkey 14:28 6:35
81
Krekels Simon BELBelgium 14:31 6:36
81
Ašmantas Aurimas LTULithuania 14:31 6:36
83
Pereira Bernardo PORPortugal 14:36 6:38
84
Yordanov Stefan BULBulgaria 14:37 6:39
85
Reneslācis Valters LATLatvia 14:38 6:39
86
Bernardino Joao PORPortugal 14:48 6:44
87
Zernant Kaarel Hendrik ESTEstonia 14:53 6:46
88
Bahat Ido ISRIsrael 14:56 6:47
89
Franko Stanislav SVKSlovakia 14:57 6:48
90
Lanes Rotem ISRIsrael 15:20 6:58
91
Matyash Vyacheslav UKRUkraine 15:25 7:00
91
Ochotorena Jorge Gracia ESPSpain 15:25 7:00
93
De Luisa Andraž SLOSlovenia 15:27 7:01
94
Akinci Faruk TURTurkey 15:30 7:03
95
Pim Robert IRLIreland 15:42 7:08
96
Donici Dumitru MDAMoldova 15:47 7:10
97
Genossar Nadav ISRIsrael 15:50 7:12
98
Burdiuja Veaceslav MDAMoldova 16:07 7:20
99
Kirin Dominik CROCroatia 16:09 7:20
100
Dilek Ibrahim TURTurkey 16:12 7:22
101
Belchovski Metodi MKDFYR Macedonia 17:23 7:54
102
Brantner Niklas AUTAustria 18:09 8:15
103
Whelan Conall IRLIreland 18:44 8:31
  Stanonik Simon SLOSlovenia dsq  
  Keuppens Wout BELBelgium dsq  
  Pähn Lauri ESTEstonia dsq