EOC, JWOC, EYOC relay
AUT, Obertilliach, 2016-03-05

Results

Class M

Course 7.4 km 19 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Sweden 1 SWE1:54:30 1Lundholm Markus40:19 (  2)40:19 (  2)
2Nordberg Ulrik37:49 (  2)1:18:08 (  2)
3Rost Erik36:22 (  1)1:54:30 (  1)
2
Russia 1 RUS1:55:29 1Grigoriev Andrey40:34 (  3)40:34 (  3)
2Khrennikov Eduard37:29 (  1)1:18:03 (  1)
3Lamov Andrey37:26 (  3)1:55:29 (  2)
3
Norway 1 NOR1:56:34 1Madslien Jørgen40:05 (  1)40:05 (  1)
2Watterdal Øyvind Lien39:27 (  3)1:19:32 (  3)
3Moholdt Lars Hol37:02 (  2)1:56:34 (  3)
4
Finland 1 FIN1:58:45 1Linnainmaa Tero40:37 (  4)40:37 (  4)
2Kotro Tuomas40:19 (  5)1:20:56 (  4)
3Häkkinen Janne37:49 (  4)1:58:45 (  4)
  Russia 2 RUS2:00:41 1Malinovski Stepan40:50 (  5)40:50 (  5)
2Tolstopiatov Vadim41:03 (  6)1:21:53 (  5)
3Ignatov Vladimir38:48 (  6)2:00:41 (  5)
5
Switzerland SUI2:01:37 1Kappenberger Andrin43:54 (10)43:54 (10)
2Schnyder Gion39:54 (  4)1:23:48 (  7)
3Spörry Christian37:49 (  4)2:01:37 (  6)
  Finland 2 FIN2:02:20 1Saarela Ville Petteri41:07 (  6)41:07 (  6)
2Uusitalo Jyri41:21 (  7)1:22:28 (  6)
3Reponen Tommi39:52 (  7)2:02:20 (  7)
  Sweden 2 SWE2:05:07 1Blomgren Erik42:56 (  9)42:56 (  9)
2Rapp Linus42:14 (  8)1:25:10 (  8)
3Henriksson Niklas39:57 (  8)2:05:07 (  8)
6
Czech Republic 1 CZE2:11:12 1Laciga Radek44:55 (11)44:55 (11)
2Horvat Petr43:48 (  9)1:28:43 (  9)
3Škoda Jakub42:29 (10)2:11:12 (  9)
7
Lithuania LTU2:15:07 1Kavaliauskas Regimantas45:55 (12)45:55 (12)
2Šulčys Nerijus44:16 (10)1:30:11 (10)
3Petrulis Vitalijus44:56 (12)2:15:07 (10)
8
Bulgaria BUL2:18:42 1Grigorova Burgova Antoniya51:55 (17)51:55 (17)
2Penchev Martin45:49 (11)1:37:44 (12)
3Belomazhev Stanimir40:58 (  9)2:18:42 (11)
9
Austria 1 AUT2:27:39 1Fesselhofer Roland47:15 (14)47:15 (14)
2Varga Stephan53:30 (14)1:40:45 (14)
3Kugler Johann46:54 (13)2:27:39 (12)
10
Ukraine UKR2:29:43 1Zhuravel Arsen48:51 (15)48:51 (15)
2Stryzhak Artem50:27 (13)1:39:18 (13)
3Kalinkin Oleksandr50:25 (14)2:29:43 (13)
11
Romania ROU2:31:56 1Szep Zoltan49:05 (16)49:05 (16)
2Sebestyen Istvan59:18 (15)1:48:23 (16)
3Suciu Simion43:33 (11)2:31:56 (14)
12
Slovenia SLO3:15:24 1Pistor Matej59:28 (19)59:28 (19)
2Rojc Iztok1:00:21 (17)1:59:49 (17)
3Andrejc Grega1:15:35 (15)3:15:24 (15)
  Estonia ESTdsq 1Jaama Mattis42:28 (  7)42:28 (  7)
2Udam Ilmar49:54 (12)1:32:22 (11)
3Saal Andresdsqdsq
  Czech Republic 2 CZEdsq 1Argalas Michal46:15 (13)46:15 (13)
2Neumannova Katerina59:34 (16)1:45:49 (15)
3Hlavacova Anezkadsqdsq
  Austria 2 AUTdsq 1Kogler Bernhard58:51 (18)58:51 (18)
2Habenicht Max1:02:06 (18)2:00:57 (18)
3Pacher Hannesdsqdsq
  Latvia LATdsq 1Kivlenieks Raivo42:38 (  8)42:38 (  8)
2Raize Naurisdsqdsq
3Baunis Jānisdsqdsq