EOC, JWOC, EYOC
FIN, Imatra, 2017-02-08

Results

Class M20

Course 8.0 km 19 C

Select  sprint  long  middle  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Kiselev Vladislav RUSRussia 35:45 4:28
2
Pavlenko Aleksandr RUSRussia 38:26 4:48
3
Wickbom Rasmus SWESweden 39:50 4:59
4
Jacobsson Filip SWESweden 39:57 5:00
5
Salen Robin SWESweden 40:10 5:01
6
Baklid Jorgen NORNorway 40:14 5:02
7
Heimdal Audun NORNorway 40:40 5:05
8
Müller Nicola SUISwitzerland 40:52 5:07
9
Toivonen Eevert FINFinland 40:54 5:07
10
Gulyaev Vitaly RUSRussia 41:12 5:09
11
Ogorodnikov Vadim RUSRussia 41:21 5:10
12
Härkönen Tommi FINFinland 42:28 5:19
13
Sjökvist Henning SWESweden 43:30 5:26
14
Osin Evgenii RUSRussia 44:34 5:34
15
Rissanen Roniville FINFinland 44:38 5:35
16
Gravir Eivind Ofsthus NORNorway 44:55 5:37
17
Viippola Aapo FINFinland 45:00 5:38
18
Tceriukov Mikhail RUSRussia 45:27 5:41
19
Nordstrom Edwin SWESweden 46:14 5:47
20
Kutsar Georg Caius ESTEstonia 46:18 5:47
20
Boos Noel SUISwitzerland 46:18 5:47
22
Tervala Miska FINFinland 46:26 5:48
23
Eriksson Simon SWESweden 47:46 5:58
24
Corradini Francesco ITAItaly 48:01 6:00
25
Ambrazas Ignas LTULithuania 48:22 6:03
26
Stary Ondrej CZECzech Republic 48:27 6:03
27
Lukashevich Vitaliy KAZKazakhstan 48:31 6:04
28
Bartos Vojtech CZECzech Republic 48:43 6:05
29
Astrup Arnesen Ulrik NORNorway 49:05 6:08
30
Pļaviņš Niks LATLatvia 49:16 6:10
31
Hallop Kevin ESTEstonia 49:27 6:11
32
Rõõm Andres ESTEstonia 49:41 6:13
33
Dekrét Jakub SVKSlovakia 49:50 6:14
34
Sarksņa Andris LATLatvia 50:13 6:17
35
Mueller Severin SUISwitzerland 51:43 6:28
36
Hlavac Ondrej CZECzech Republic 52:28 6:34
37
Deininger Lukas SUISwitzerland 53:24 6:41
38
Szasz Botond HUNHungary 54:35 6:49
39
Kuznetsov Nikita KAZKazakhstan 55:53 6:59
40
Constantin Cristian ROURomania 55:58 7:00
41
Biro Sefan Alexandru ROURomania 56:38 7:05
42
Sorokin Stepan KAZKazakhstan 1:00:53 7:37
43
Kiya Yujiro JPNJapan 1:26:39 10:50
  Toivanen Elmeri FINFinland dsq  
  Vaitkus Rokas LTULithuania dsq  
  Penchev Martin BULBulgaria dsq