EOC, JWOC, EYOC
FIN, Imatra, 2017-02-08

Results

Class M

Course 18.4 km 37 C

Select  sprint  long  middle  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Lamov Andrey RUSRussia 1:26:40 4:43
2
Lundholm Markus SWESweden 1:26:41 4:43
3
Veselov Kirill RUSRussia 1:27:20 4:45
4
Khrennikov Eduard RUSRussia 1:27:33 4:45
5
Nordberg Ulrik SWESweden 1:28:42 4:49
6
Rost Erik SWESweden 1:28:44 4:49
7
Hammarberg Martin SWESweden 1:28:50 4:50
8
Gorlanov Sergey RUSRussia 1:29:03 4:50
9
Grigoriev Andrey RUSRussia 1:30:22 4:55
10
Moholdt Lars Hol NORNorway 1:31:18 4:58
11
Uusitalo Jyri FINFinland 1:31:21 4:58
12
Belomazhev Stanimir BULBulgaria 1:31:27 4:58
13
Linnainmaa Tero FINFinland 1:31:34 4:59
14
Tuomala Misa FINFinland 1:31:44 4:59
15
Kivlenieks Raivo LATLatvia 1:32:02 5:00
16
Saarela Ville Petteri FINFinland 1:32:15 5:01
17
Blomgren Erik SWESweden 1:32:31 5:02
18
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 1:33:21 5:04
19
Kvåle Bjørnar NORNorway 1:33:37 5:05
20
Arnesson Peter SWESweden 1:33:41 5:05
21
Škoda Jakub CZECzech Republic 1:34:17 5:07
22
Kotro Tuomas FINFinland 1:34:35 5:08
23
Häkkinen Janne FINFinland 1:35:06 5:10
24
Koirikivi Anssi FINFinland 1:35:12 5:10
25
Jaama Mattis ESTEstonia 1:36:02 5:13
26
Laciga Radek CZECzech Republic 1:36:11 5:14
27
Barchukov Vladimir RUSRussia 1:36:32 5:15
28
Petrulis Vitalijus LTULithuania 1:38:50 5:22
29
Karppinen Aleksi FINFinland 1:40:56 5:29
30
Horvat Petr CZECzech Republic 1:41:32 5:31
31
Šulčys Nerijus LTULithuania 1:43:55 5:39
32
Udam Ilmar ESTEstonia 1:45:32 5:44
33
Argalas Michal CZECzech Republic 1:45:39 5:45
34
Hallik Margus ESTEstonia 1:46:37 5:48
35
Suciu Simion ROURomania 1:46:52 5:48
36
Truttmann Sandro SUISwitzerland 1:47:37 5:51
37
Raize Nauris LATLatvia 1:49:47 5:58
38
Rõõm Rimmo ESTEstonia 1:51:21 6:03
39
Gerasimov Andrej LTULithuania 1:52:07 6:06
40
Kugler Johann AUTAustria 1:52:18 6:06
41
Fesselhofer Roland AUTAustria 2:10:51 7:07
42
Szep Zoltan ROURomania 2:13:44 7:16
43
Owens Adrian USAUnited States 2:21:06 7:40
44
Despard Edward USAUnited States 3:22:35 11:01