EOC relay mix
FIN, Imatra, 2017-02-08

Results

Class X

Course 1, 3, 5 legs 2.1 km 7 C; 2, 4, 6 legs 2.4 km 9 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Russia RUS53:22 1Frolova Polina8:49 (  3)8:49 (  3)
2Lamov Andrey7:56 (  2)16:45 (  1)
3Frolova Polina9:24 (  6)26:09 (  1)
4Lamov Andrey8:24 (  8)34:33 (  1)
5Frolova Polina9:22 (  8)43:55 (  1)
6Lamov Andrey9:27 (  4)53:22 (  1)
2
Sweden 3 SWE53:22 1Sandberg Frida9:22 (  9)9:22 (  9)
2Nordberg Ulrik8:16 (  4)17:38 (  5)
3Sandberg Frida9:49 (  9)27:27 (  8)
4Nordberg Ulrik7:51 (  1)35:18 (  6)
5Sandberg Frida9:06 (  1)44:24 (  6)
6Nordberg Ulrik8:58 (  1)53:22 (  1)
3
Russia 2 RUS53:28 1Kechkina Maria8:54 (  4)8:54 (  4)
2Gorlanov Sergey7:52 (  1)16:46 (  2)
3Kechkina Maria9:40 (  8)26:26 (  2)
4Gorlanov Sergey8:19 (  7)34:45 (  2)
5Kechkina Maria9:19 (  7)44:04 (  2)
6Gorlanov Sergey9:24 (  3)53:28 (  3)
4
Sweden SWE53:31 1Alexandersson Tove9:21 (  7)9:21 (  7)
2Hammarberg Martin8:24 (  7)17:45 (  7)
3Alexandersson Tove9:16 (  5)27:01 (  7)
4Hammarberg Martin8:15 (  5)35:16 (  5)
5Alexandersson Tove9:07 (  2)44:23 (  5)
6Hammarberg Martin9:08 (  2)53:31 (  4)
5
Russia 3 RUS53:37 1Trapeznikova Alena8:46 (  1)8:46 (  1)
2Grigoriev Andrey8:40 (12)17:26 (  4)
3Trapeznikova Alena9:01 (  2)26:27 (  3)
4Grigoriev Andrey8:24 (  8)34:51 (  4)
5Trapeznikova Alena9:13 (  4)44:04 (  2)
6Grigoriev Andrey9:33 (  5)53:37 (  5)
6
Sweden 2 SWE53:39 1Olsson Magdalena9:18 (  6)9:18 (  6)
2Arnesson Peter8:33 (  9)17:51 (  9)
3Olsson Magdalena8:53 (  1)26:44 (  5)
4Arnesson Peter8:03 (  3)34:47 (  3)
5Olsson Magdalena9:17 (  6)44:04 (  2)
6Arnesson Peter9:35 (  6)53:39 (  6)
7
Finland 3 FIN54:42 1Turunen Marjut9:30 (11)9:30 (11)
2Saarela Ville Petteri8:43 (13)18:13 (11)
3Turunen Marjut9:27 (  7)27:40 (  9)
4Saarela Ville Petteri7:57 (  2)35:37 (  9)
5Turunen Marjut9:28 (  9)45:05 (  9)
6Saarela Ville Petteri9:37 (  7)54:42 (  7)
8
Finland 2 FIN55:13 1Koskela Salla8:48 (  2)8:48 (  2)
2Häkkinen Janne8:37 (11)17:25 (  3)
3Koskela Salla9:07 (  3)26:32 (  4)
4Häkkinen Janne8:53 (15)35:25 (  7)
5Koskela Salla9:16 (  5)44:41 (  8)
6Häkkinen Janne10:32 (12)55:13 (  8)
9
Finland FIN56:10 1Suutari Mirka9:12 (  5)9:12 (  5)
2Uusitalo Jyri8:33 (  9)17:45 (  7)
3Suutari Mirka9:15 (  4)27:00 (  6)
4Uusitalo Jyri8:31 (10)35:31 (  8)
5Suutari Mirka9:08 (  3)44:39 (  7)
6Uusitalo Jyri11:31 (17)56:10 (  9)
10
Bulgaria BUL56:35 1Grigorova Burgova Antoniya9:21 (  7)9:21 (  7)
2Belomazhev Stanimir8:17 (  5)17:38 (  5)
3Grigorova Burgova Antoniya10:33 (18)28:11 (10)
4Belomazhev Stanimir8:16 (  6)36:27 (10)
5Grigorova Burgova Antoniya10:17 (12)46:44 (10)
6Belomazhev Stanimir9:51 (  8)56:35 (10)
11
Estonia EST56:39 1Kudre Daisy9:29 (10)9:29 (10)
2Jaama Mattis8:45 (14)18:14 (12)
3Kudre Daisy10:24 (15)28:38 (12)
4Jaama Mattis8:10 (  4)36:48 (11)
5Kudre Daisy9:58 (10)46:46 (11)
6Jaama Mattis9:53 (  9)56:39 (11)
12
Norway NOR57:45 1Andersen Evine Westli9:49 (14)9:49 (14)
2Kvåle Bjørnar8:15 (  3)18:04 (10)
3Andersen Evine Westli10:09 (10)28:13 (11)
4Kvåle Bjørnar8:44 (14)36:57 (12)
5Andersen Evine Westli10:26 (14)47:23 (12)
6Kvåle Bjørnar10:22 (10)57:45 (12)
13
Czech Republic 2 CZE58:35 1Kolinova Kristyna9:56 (16)9:56 (16)
2Laciga Radek8:28 (  8)18:24 (13)
3Kolinova Kristyna10:27 (17)28:51 (13)
4Laciga Radek8:35 (11)37:26 (13)
5Kolinova Kristyna10:42 (16)48:08 (13)
6Laciga Radek10:27 (11)58:35 (13)
14
Latvia LAT58:49 1Valdmane Līga10:25 (18)10:25 (18)
2Kivlenieks Andris8:17 (  5)18:42 (15)
3Valdmane Līga10:22 (13)29:04 (15)
4Kivlenieks Andris8:37 (12)37:41 (14)
5Valdmane Līga10:33 (15)48:14 (14)
6Kivlenieks Andris10:35 (14)58:49 (14)
15
Czech Republic 3 CZE1:00:03 1Šimkova Johanka9:46 (12)9:46 (12)
2Škoda Jakub8:46 (15)18:32 (14)
3Šimkova Johanka10:21 (12)28:53 (14)
4Škoda Jakub9:30 (19)38:23 (15)
5Šimkova Johanka11:02 (18)49:25 (18)
6Škoda Jakub10:38 (15)1:00:03 (15)
16
Czech Republic CZE1:00:05 1Hančova Petra9:47 (13)9:47 (13)
2Horvat Petr8:59 (17)18:46 (16)
3Hančova Petra10:24 (15)29:10 (16)
4Horvat Petr9:28 (18)38:38 (16)
5Hančova Petra10:45 (17)49:23 (17)
6Horvat Petr10:42 (16)1:00:05 (16)
17
Lithuania LTU1:01:04 1Andrašiūnienė Gabrielė10:23 (17)10:23 (17)
2Petrulis Vitalijus9:33 (19)19:56 (18)
3Andrašiūnienė Gabrielė10:22 (13)30:18 (18)
4Petrulis Vitalijus8:40 (13)38:58 (17)
5Andrašiūnienė Gabrielė10:23 (13)49:21 (16)
6Petrulis Vitalijus11:43 (18)1:01:04 (17)
18
Estonia 2 EST1:01:20 1Kaasiku Evely10:26 (19)10:26 (19)
2Udam Ilmar9:28 (18)19:54 (17)
3Kaasiku Evely10:09 (10)30:03 (17)
4Udam Ilmar8:57 (16)39:00 (18)
5Kaasiku Evely10:13 (11)49:13 (15)
6Udam Ilmar12:07 (19)1:01:20 (18)
19
Belarus BLR1:05:11 1Buyakova Aksana11:27 (20)11:27 (20)
2Yazykov Yuri8:52 (16)20:19 (19)
3Buyakova Aksana13:13 (20)33:32 (20)
4Yazykov Yuri8:58 (17)42:30 (19)
5Buyakova Aksana12:08 (20)54:38 (19)
6Yazykov Yuri10:33 (13)1:05:11 (19)
20
Austria AUT1:08:07 1Nilsson Simkovics Anna9:53 (15)9:53 (15)
2Fesselhofer Roland11:31 (20)21:24 (20)
3Nilsson Simkovics Anna11:08 (19)32:32 (19)
4Fesselhofer Roland11:23 (20)43:55 (20)
5Nilsson Simkovics Anna11:44 (19)55:39 (20)
6Fesselhofer Roland12:28 (20)1:08:07 (20)
21
United States USA1:22:55 1Bridgeman Stina14:16 (21)14:16 (21)
2Owens Adrian12:46 (21)27:02 (21)
3Bridgeman Stina14:58 (21)42:00 (21)
4Owens Adrian11:51 (21)53:51 (21)
5Bridgeman Stina15:27 (21)1:09:18 (21)
6Owens Adrian13:37 (21)1:22:55 (21)