JWOC middle qual.
FIN, Viitapohja, 2017-07-10

Results

Class M2

Course 4.1 km 13 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Imark Simon SWESweden 24:01 5:51
2
Hector Simon SWESweden 24:02 5:51
3
Sorsa Aleksi FINFinland 24:29 5:58
4
Melsom Einar NORNorway 24:35 5:59
5
Krivda Tomas CZECzech Republic 25:07 6:07
6
Bonek Jannis AUTAustria 25:14 6:09
7
Heimdal Audun NORNorway 25:16 6:09
8
McCartney Harrison GBRGreat Britain 25:17 6:10
9
Biederman Marcin POLPoland 25:30 6:13
10
Heikkilä Tuomas FINFinland 25:36 6:14
11
Kuleshov Mikhail RUSRussia 25:51 6:18
12
Hennseler Ole GERGermany 26:27 6:27
13
Suter Timo SUISwitzerland 26:59 6:34
14
Titomers Endijs LATLatvia 27:03 6:35
15
Vandas Daniel CZECzech Republic 27:14 6:38
16
Beckman Devon NZLNew Zealand 27:30 6:42
17
Radondy Theo FRAFrance 27:42 6:45
18
Kütt Oliver ESTEstonia 27:55 6:48
19
Buchs Pascal SUISwitzerland 28:09 6:51
20
Gröll Georg AUTAustria 28:19 6:54
21
Kuca Kacper POLPoland 28:29 6:56
22
Zacher Marton HUNHungary 28:36 6:58
23
Lyskjaer Mikkel DENDenmark 28:41 6:59
24
Tait Samuele ITAItaly 28:43 7:00
25
Smith Nick NZLNew Zealand 28:52 7:02
26
Fugmann Thamdrup Lasse DENDenmark 28:53 7:02
27
Slikšjānis Matīss LATLatvia 29:27 7:10
28
Godlevskiy Evgeniy RUSRussia 30:04 7:20
29
Slodowski Veit GERGermany 30:14 7:22
30
Erbland Pierre FRAFrance 30:32 7:26
31
Dekrét Jakub SVKSlovakia 30:38 7:28
32
Shishkov Valentin BULBulgaria 30:56 7:32
33
Bakker David CANCanada 31:21 7:38
34
Keuppens Wout BELBelgium 31:35 7:42
35
Michelsen Christian CANCanada 31:37 7:42
36
Rachuk Taras UKRUkraine 31:47 7:45
37
Lipnickas Rokas LTULithuania 31:58 7:47
38
Porganyi Mark HUNHungary 32:05 7:49
39
Melioli Andrea ITAItaly 32:32 7:56
40
Novo Joao PORPortugal 32:57 8:02
41
Bilić Milos SRBSerbia 33:26 8:09
42
Lawson Nathan GBRGreat Britain 33:40 8:12
43
Day Jarrah AUSAustralia 34:16 8:21
44
Wilson Toby AUSAustralia 34:24 8:23
45
Corrochano Jesus Rodriguez ESPSpain 35:26 8:38
46
Long Ruairi IRLIreland 35:44 8:42
47
Külahsiz Emirhan TURTurkey 35:56 8:45
48
Stambuk Andro Vladimir CROCroatia 36:36 8:55
49
Szocs Attila ROURomania 36:37 8:55
50
Zhylinski Dmitri BLRBelarus 37:41 9:11
51
Ueno Kouhei JPNJapan 37:42 9:11
52
Zakrevski Peter USAUnited States 38:01 9:16
53
Shiu Chit Hei HKGHong Kong 39:07 9:32
54
Minto Aidan USAUnited States 40:42 9:55
55
De Cuyper Warre BELBelgium 46:02 11:13
56
Nitami Yuki JPNJapan 47:20 11:32
57
Magalhaes Joao PORPortugal 47:34 11:36
  Lin Chin Ti TPEChinese Taipei dnf