EOC long
SUI, Capriasca, 2018-05-13

Results

Class M

Course 14.9 km 35 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Lundanes Olav NORNorway 1:34:42 6:21
2
Kyburz Matthias SUISwitzerland 1:35:34 6:25
3
Kerschbaumer Gernot AUTAustria 1:35:54 6:26
4
Tranchand Frédéric FRAFrance 1:36:09 6:27
5
Hubmann Daniel SUISwitzerland 1:36:35 6:29
6
Hubmann Martin SUISwitzerland 1:37:35 6:33
7
Nykodym Miloš CZECzech Republic 1:37:37 6:33
8
Hertner Fabian SUISwitzerland 1:38:31 6:37
9
Dæhli Magne NORNorway 1:38:33 6:37
10
Sild Timo ESTEstonia 1:40:25 6:44
11
Svensk Emil SWESweden 1:40:33 6:45
12
Kinneberg Eskil NORNorway 1:40:45 6:46
13
Kral Vojtech CZECzech Republic 1:41:21 6:48
14
Bakkman Fredrik SWESweden 1:41:22 6:48
15
Ridefelt Albin SWESweden 1:41:25 6:48
16
Portin Fredric FINFinland 1:41:28 6:49
17
Steiwer Gaute Hallan NORNorway 1:41:30 6:49
18
Sjökvist Anton SWESweden 1:42:04 6:51
19
Merl Robert AUTAustria 1:42:09 6:51
20
Hadorn Joey SUISwitzerland 1:42:10 6:51
21
Kratov Oleksandr UKRUkraine 1:42:34 6:53
22
Andersson Rassmus SWESweden 1:42:48 6:54
23
Glibov Ruslan UKRUkraine 1:43:26 6:57
24
Bobach Søren DENDenmark 1:44:05 6:59
25
Regborn Martin SWESweden 1:44:07 6:59
26
Khramov Andrey RUSRussia 1:44:08 6:59
27
Robertson Tim NZLNew Zealand 1:45:28 7:05
28
Haines Hector Alexander GBRGreat Britain 1:45:30 7:05
29
Cherry Alan George GBRGreat Britain 1:45:57 7:07
30
Capbern Loic FRAFrance 1:46:31 7:09
31
Basset Lucas FRAFrance 1:46:48 7:10
32
Shcherbakov Denys UKRUkraine 1:47:25 7:13
33
Blanes Reig Andreu ESPSpain 1:48:06 7:15
34
Dallavalle Roberto ITAItaly 1:48:10 7:16
35
Tambasov Yuri RUSRussia 1:48:33 7:17
36
Tsvetkov Dmitry RUSRussia 1:48:43 7:18
37
Mcleod Alasdair GBRGreat Britain 1:49:00 7:19
38
Kubat Pavel CZECzech Republic 1:49:21 7:20
39
Pawlak Bartosz POLPoland 1:50:01 7:23
40
Jubelis Andris LATLatvia 1:50:10 7:24
41
Sild Lauri ESTEstonia 1:50:27 7:25
42
Inderst Sebastian ITAItaly 1:50:31 7:25
43
Gil Marcos Eduardo ESPSpain 1:50:47 7:26
44
Bloemen Tristan BELBelgium 1:51:30 7:29
45
Lassen Tue Agner Hjort DENDenmark 1:52:28 7:33
46
Rüedlinger Andreas SUISwitzerland 1:52:33 7:33
47
Kuukka Elias FINFinland 1:53:18 7:36
48
Sirakov Ivan BULBulgaria 1:53:59 7:39
49
Hayes Tommy NZLNew Zealand 1:56:20 7:48
50
Russel Keely Bryan AUSAustralia 1:57:31 7:53
51
Müller Philipp GERGermany 1:57:47 7:54
52
Peter Mathias AUTAustria 1:57:54 7:55
53
Krajčik Michal SVKSlovakia 1:57:58 7:55
54
Döllgast Moritz GERGermany 1:58:30 7:57
55
Airila Hannu FINFinland 1:59:08 8:00
56
Kacmaz Ahmet TURTurkey 1:59:21 8:01
57
Heinmann Kristo ESTEstonia 2:00:20 8:05
58
Cederberg Björn DENDenmark 2:00:39 8:06
59
Scalet Riccardo ITAItaly 2:01:50 8:11
60
Baumann Sebastian Ken JPNJapan 2:02:10 8:12
61
Krėpšta Simonas LTULithuania 2:02:46 8:14
62
Aleliūnas Vilius LTULithuania 2:02:56 8:15
63
Kundisch Wieland GERGermany 2:03:05 8:16
64
Van der Ouderaa Francois BELBelgium 2:03:16 8:16
65
Upītis Uldis LATLatvia 2:05:18 8:25
66
Yasur Nitsan ISRIsrael 2:05:41 8:26
67
Nogueira De La Muela Luis Enrique ESPSpain 2:08:40 8:38
68
Martinkus Mantas LTULithuania 2:09:30 8:41
69
Miguel Rafael PORPortugal 2:12:25 8:53
70
Pijak Ondrej SVKSlovakia 2:12:54 8:55
71
Ciobanu Roman ROURomania 2:14:27 9:01
72
Manor Itay ISRIsrael 2:14:35 9:02
73
Blejdea Alexandru Marine ROURomania 2:21:32 9:30
74
Figueiredo Joao Mega PORPortugal 2:28:54 10:00
  Nikolov Kiril BULBulgaria dnf  
  Dišlers Dāvis LATLatvia dsq  
  Fala Gheorghe MDAMoldova dsq