dbtopas login
JWOC middle qual. → Results

JWOC middle qual.

HUN
HUN, Bócsa, 2018-07-12

Class M1

Course 4.2 km 17 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Breivik Eirik Langedal
NOR
NOR
Norway 25:22 6:02
2
Pryjma Fryderyk
POL
POL
Poland 25:23 6:02
3
Heikkilä Tuomas
FIN
FIN
Finland 25:37 6:05
4
Imark Simon
SWE
SWE
Sweden 25:52 6:09
5
Svensk Jesper
SWE
SWE
Sweden 26:05 6:12
6
Suter Timo
SUI
SUI
Switzerland 26:11 6:14
7
Melsom Einar
NOR
NOR
Norway 26:45 6:22
8
Petrov Semen
RUS
RUS
Russia 26:56 6:24
8
Gerber Csaba
HUN
HUN
Hungary 26:56 6:24
10
Poulsen Malthe
DEN
DEN
Denmark 27:04 6:26
11
Moulet Quentin
FRA
FRA
France 27:13 6:28
12
Elias Guilhem
FRA
FRA
France 27:45 6:36
13
Yordanov Stefan
BUL
BUL
Bulgaria 28:08 6:41
14
Sykora Vojtech
CZE
CZE
Czech Republic 28:12 6:42
15
Döhler Erik
GER
GER
Germany 28:17 6:44
15
Pähn Lauri
EST
EST
Estonia 28:17 6:44
17
Lipnickas Rokas
LTU
LTU
Lithuania 28:22 6:45
18
Rigby Aidan
GBR
GBR
Great Britain 28:30 6:47
19
Chupek Jakub
SVK
SVK
Slovakia 28:31 6:47
20
De Lisle Cameron
NZL
NZL
New Zealand 28:32 6:47
21
Kostejn Vit
CZE
CZE
Czech Republic 28:38 6:49
22
Whelan Conall
IRL
IRL
Ireland 28:39 6:49
23
Kaario Otto
FIN
FIN
Finland 28:43 6:50
24
Botygin Daniil
RUS
RUS
Russia 29:06 6:55
25
Zviahin Mykyta
UKR
UKR
Ukraine 29:24 7:00
26
Gröll Georg
AUT
AUT
Austria 29:32 7:01
27
Barany Tamas
HUN
HUN
Hungary 29:34 7:02
28
Krūmiņš Rihards
LAT
LAT
Latvia 29:45 7:05
29
Heir Martin Borge
USA
USA
United States 29:53 7:06
30
Bogataj Mark
SLO
SLO
Slovenia 30:30 7:15
31
Narbett Eddie
GBR
GBR
Great Britain 30:53 7:21
32
Jaffe Patrick
AUS
AUS
Australia 31:18 7:27
33
Ustinovs Edgars
LAT
LAT
Latvia 31:26 7:29
34
Bettega Damiano
ITA
ITA
Italy 31:28 7:29
35
Miller Patrick
AUS
AUS
Australia 31:45 7:33
35
Tidswell Will
NZL
NZL
New Zealand 31:45 7:33
37
Bjoernsen Andreas Bock
DEN
DEN
Denmark 32:27 7:43
38
Zakrevski Peter
USA
USA
United States 32:39 7:46
39
Sobue Yusuke
JPN
JPN
Japan 32:40 7:46
40
Magalhaes Joao
POR
POR
Portugal 32:49 7:48
41
Rõõm Andres
EST
EST
Estonia 33:43 8:01
42
Günday Talha
TUR
TUR
Turkey 34:14 8:09
43
Müller Nicola
SUI
SUI
Switzerland 35:30 8:27
44
Sanz Juan
ESP
ESP
Spain 35:38 8:29
45
Keuppens Wout
BEL
BEL
Belgium 36:53 8:46
46
Amerijckx Cédric
BEL
BEL
Belgium 38:08 9:04
47
Bakker David
CAN
CAN
Canada 38:35 9:11
48
Borisov Petar
BUL
BUL
Bulgaria 38:37 9:11
49
Rojas David
ESP
ESP
Spain 38:55 9:15
50
Michelsen Christian
CAN
CAN
Canada 40:34 9:39
51
Pompura Daniel
SVK
SVK
Slovakia 41:00 9:45
52
Komaki Hiroki
JPN
JPN
Japan 41:16 9:49
53
Chan Chun Hei
HKG
HKG
Hong Kong 42:02 10:00
54
Kilinc Ismail
TUR
TUR
Turkey 44:16 10:32
55
Shiu Chit Hei
HKG
HKG
Hong Kong 45:46 10:53
56
Knobloch Esztergar Péter
ROU
ROU
Romania 47:23 11:16
57
Swart Andries
RSA
RSA
South Africa 48:16 11:29
  Kuca Kacper
POL
POL
Poland dsq  

Spausdinimui