dbtopas login
Baltic junior cup relay → Results racesults.lt

Baltic junior cup relay

LAT
LAT, Sigulda, 2019-10-05

Class X

Course 1 legs 4.3 km 15 C; 2 legs 5.0 km 14 C; 3 legs 4.8 km 14 C; 4 legs 3.7 km 13 C; 5 legs 5.4 km 16 C; 6 legs 4.6 km 16 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1 Småland 1
SWE
SWE
2:29:37
1Ling Emma39:15 (  2)39:15 (  2)
2Hertin Joar33:42 (  1)33:42 (  1)
3Braun Noel33:10 (  1)1:12:25 (  1)
4Eskilsson Ida35:25 (  4)1:09:07 (  1)
5Runefors Gustav40:05 (  9)1:52:30 (  1)
6Suter Siri37:07 (  1)2:29:37 (  1)
2 Latvia 1
LAT
LAT
2:37:10
1Ķuze Elza37:02 (  1)37:02 (  1)
2Eižvertiņš Ralfs Jānis36:59 (13)36:59 (13)
3Kalniņš Austris37:19 (  8)1:14:21 (  3)
4Berķe Laura37:01 (  8)1:14:00 (11)
5Bruners Kristaps39:08 (  7)1:53:29 (  2)
6Sirmā Signe43:41 (  7)2:37:10 (  2)
3 Latvia 2
LAT
LAT
2:37:25
1Trēziņa Aija Denija40:05 (  3)40:05 (  3)
2Svilāns Andris33:42 (  1)33:42 (  1)
3Saulīte Matīss34:08 (  3)1:14:13 (  2)
4Blūma Aiga Irbe38:55 (15)1:12:37 (  5)
5Šolmanis Dāvis42:25 (15)1:56:38 (  5)
6Alberinga Vilma40:47 (  4)2:37:25 (  3)
4 Estonia 1
EST
EST
2:39:27
1Laanoja Johanna40:59 (  5)40:59 (  5)
2Künnapas Kustu36:31 (12)36:31 (12)
3Mahla Mihkel38:42 (11)1:19:41 (  8)
4Rõõm Birgit37:33 (11)1:14:04 (12)
5Vesilind Kaarel36:22 (  2)1:56:03 (  3)
6Telgma Teele43:24 (  6)2:39:27 (  4)
5 Småland 2
SWE
SWE
2:39:52
1Samuelsson Clara43:32 (17)43:32 (17)
2Djurstedt Hugo36:06 (  8)36:06 (  8)
3Gunnarsson Viktor35:53 (  5)1:19:25 (  6)
4Granstedt Emmy36:23 (  6)1:12:29 (  2)
5Trofast Filip37:06 (  3)1:56:31 (  4)
6Granstedt Sara43:21 (  5)2:39:52 (  5)
6 Estonia 2
EST
EST
2:44:51
1Linnus Mari40:59 (  5)40:59 (  5)
2Allmann Hando36:01 (  7)36:01 (  7)
3Jaama Olle Ilmar38:34 (10)1:19:33 (  7)
4Kesküla Eliise38:36 (14)1:14:37 (14)
5Rõõm Andres39:47 (  8)1:59:20 (  7)
6Kõivo Kristel45:31 (12)2:44:51 (  6)
7 Småland 3
SWE
SWE
2:45:28
1Skalberg Linnea42:25 (15)42:25 (15)
2Person Mattis36:07 (  9)36:07 (  9)
3Ericsson Hugo33:38 (  2)1:16:03 (  4)
4Söderberg Filippa39:57 (18)1:16:04 (16)
5Auselius Emil43:09 (17)1:59:13 (  6)
6Svensson Finndahl Alice46:15 (15)2:45:28 (  7)
8 Latvia 3
LAT
LAT
2:47:47
1Stabiņa Zanda41:38 (10)41:38 (10)
2Stradiņš Kārlis38:48 (17)38:48 (17)
3Timermanis Matīss42:44 (22)1:24:22 (16)
4Cera Līva34:51 (  3)1:13:39 (  6)
5Zērnis Emīls37:37 (  4)2:01:59 (  9)
6Cigle Magda45:48 (14)2:47:47 (  8)
9 South Sweden 1
SWE
SWE
2:49:06
1Nilsson Elin41:40 (11)41:40 (11)
2Vartia Adrian33:54 (  3)33:54 (  3)
3Vernström Linus42:35 (21)1:24:15 (15)
4Persson Alice52:45 (26)1:26:39 (20)
5Harden Simon35:03 (  1)2:01:42 (  8)
6Nilsson Irmalinn47:24 (17)2:49:06 (  9)
10 Finland 2
FIN
FIN
2:50:10
1Mårtenson Lydia44:38 (21)44:38 (21)
2Virtala Alex37:45 (16)37:45 (16)
3Donner Jesper42:50 (24)1:27:28 (24)
4Wickholm Saga35:58 (  5)1:13:43 (  7)
5Jansson Emil45:12 (20)2:12:40 (19)
6Donner Janina37:30 (  2)2:50:10 (10)
11 Poland 1
POL
POL
2:51:17
1Gielec Zuzanna41:24 (  8)41:24 (  8)
2Rzeńca Piotr34:18 (  5)34:18 (  5)
3Slomczynski Ignacy42:01 (19)1:23:25 (  9)
4Krempińska Julia38:16 (12)1:12:34 (  3)
5Kuca Kacper42:12 (14)2:05:37 (10)
6Biederman Adrianna45:40 (13)2:51:17 (11)
12 Småland 4
SWE
SWE
2:53:10
1Olsson Lisa40:37 (  4)40:37 (  4)
2Lundberg Linus35:00 (  6)35:00 (  6)
3Unosson Hugo50:21 (29)1:30:58 (26)
4Vallerius Tove39:20 (17)1:14:20 (13)
5Hansson Victor38:19 (  5)2:09:17 (14)
6Palm Ella43:53 (  8)2:53:10 (12)
13 Lithuania 2
LTU
LTU
2:53:22
1Skaisgirytė Justė42:09 (12)42:09 (12)
2Kaušakys Dovydas34:03 (  4)34:03 (  4)
3Časas Adomas45:47 (27)1:27:56 (25)
4Karlonaitė Beatričė38:33 (13)1:12:36 (  4)
5Šulčys Kasparas41:33 (13)2:09:29 (18)
6Sušinskaitė Miglė43:53 (  8)2:53:22 (13)
14 Finland 3
FIN
FIN
2:53:44
1Lindgrén Hanna41:29 (  9)41:29 (  9)
2Lemström Karl Emil43:58 (25)43:58 (25)
3Engström Simon42:34 (20)1:24:03 (12)
4Tuohimaa Ines44:03 (21)1:28:01 (21)
5Gripenberg Otto41:17 (12)2:09:18 (15)
6Torrkulla Matilda44:26 (10)2:53:44 (14)
15 Lithuania 3
LTU
LTU
2:53:48
1Skaisgirytė Austė42:17 (14)42:17 (14)
2Velde Augusts39:28 (20)39:28 (20)
3Lapinskas Andojas35:03 (  4)1:17:20 (  5)
4Tamoševičiūtė Emilija34:22 (  2)1:13:50 (  9)
5Zaliauskas Povilas52:02 (28)2:09:22 (16)
6Drazdauskaitė Viktorija44:26 (10)2:53:48 (15)
16 Latvia 4
LAT
LAT
2:56:35
1Lazdāne Taiga47:01 (23)47:01 (23)
2Gailis Rihards37:20 (15)37:20 (15)
3Graudums Mārcis39:43 (15)1:26:44 (22)
4Palsa Dina38:58 (16)1:16:18 (17)
5Alberings Pauls39:00 (  6)2:05:44 (11)
6Lapiņa Laura Elīza50:51 (20)2:56:35 (16)
17 Finland 1
FIN
FIN
2:58:00
1Laurén Jill42:13 (13)42:13 (13)
2Donner Jonny36:26 (11)36:26 (11)
3Joensuu Valter43:59 (26)1:26:12 (20)
4Hahn Olivia37:27 (10)1:13:53 (10)
5Talja Eljas40:22 (10)2:06:34 (12)
6Strandvall Amanda51:26 (22)2:58:00 (17)
18 South Sweden 2
SWE
SWE
3:00:57
1Axelsson Hilda43:33 (18)43:33 (18)
2Omelchenko Maxim37:14 (14)37:14 (14)
3Rundqvist Jonathan41:13 (18)1:24:46 (18)
4Larsson Hanna55:16 (28)1:32:30 (22)
5Olsson Gustav40:40 (11)2:13:10 (20)
6Svantesson Vilma47:47 (19)3:00:57 (18)
19 Estonia 3
EST
EST
3:02:02
1Laanejõe Anita47:31 (26)47:31 (26)
2Pritsik Sander40:28 (21)40:28 (21)
3Joonas Jürgen36:13 (  6)1:23:44 (10)
4Panker Brigitte33:16 (  1)1:13:44 (  8)
5Marrandi Raiko45:18 (21)2:09:02 (13)
6Kõrvel Lorely53:00 (25)3:02:02 (19)
20 Poland 3
POL
POL
3:02:32
1Pesta Anna47:20 (24)47:20 (24)
2Porzycz Grzegorz43:57 (24)43:57 (24)
3Sztranek Jan39:07 (12)1:26:27 (21)
4Perfikowska Hanna41:38 (20)1:25:35 (19)
5Krzysztynski Michal43:00 (16)2:09:27 (17)
6Topor Magdalena53:05 (26)3:02:32 (20)
21 Latvia 5
LAT
LAT
3:06:12
1Pinne Laura Nikola44:35 (20)44:35 (20)
2Neimanis Kārlis38:55 (19)38:55 (19)
3Segliņš Jēkabs39:09 (13)1:23:44 (10)
4Mālniece Liene36:39 (  7)1:15:34 (15)
5Zvagulis Ričards49:41 (25)2:13:25 (21)
6Skopāne Elīna52:47 (24)3:06:12 (21)
22 Poland 4
POL
POL
3:15:38
1Doreń Wiktoria46:17 (22)46:17 (22)
2Petersburski Krystian50:20 (26)50:20 (26)
3Paterek Mikołaj38:19 (  9)1:24:36 (17)
4Filipiak Adrianna47:19 (23)1:37:39 (24)
5Plociennik Konrad47:02 (24)2:24:41 (22)
6Mianowska Julia50:57 (21)3:15:38 (22)
23 Lithuania 4
LTU
LTU
3:20:36
1Girinskytė Malvina47:27 (25)47:27 (25)
2Lapinskas Ramojus36:09 (10)36:09 (10)
3Rimkus Tautvydas39:42 (14)1:27:09 (23)
4Bajorinaitė Gabija40:09 (19)1:16:18 (17)
5Radzivonas Benas57:37 (29)2:24:46 (23)
6Levickytė Emilija55:50 (28)3:20:36 (23)
24 Poland 2
POL
POL
3:23:10
1Chabiera Lena41:16 (  7)41:16 (  7)
2Pesta Piotr43:14 (23)43:14 (23)
3Nowak Grzegorz42:47 (23)1:24:03 (12)
4Cepurdej Katarzyna1:01:47 (29)1:45:01 (26)
5Kijak Jakub45:54 (22)2:30:55 (26)
6Baczek Malgorzata52:15 (23)3:23:10 (24)
25 Lithuania 5
LTU
LTU
3:23:53
1Deveikytė Benedikta44:26 (19)44:26 (19)
2Čereška Andrius43:09 (22)43:09 (22)
3Valatkevičius Rytis40:55 (17)1:25:21 (19)
4Masiliūnaitė Martyna49:52 (24)1:33:01 (23)
5Jaseliūnas Kajus51:50 (27)2:24:51 (24)
6Šiaulytė Kristina59:02 (30)3:23:53 (25)
26 Estonia 4
EST
EST
3:24:00
1Korb Leana Jete43:12 (16)43:12 (16)
2Soo Artur54:31 (27)54:31 (27)
3Kolsar Samuel40:52 (16)1:24:04 (14)
4Piht Kris Jette44:55 (22)1:39:26 (25)
5Priks Eerik50:11 (26)2:29:37 (25)
6Russka Birgit54:23 (27)3:24:00 (26)
27 Estonia 5
EST
EST
3:32:50
1Pisarev Greta-Maria48:01 (27)48:01 (27)
2Tisler Karmo1:06:28 (28)1:06:28 (28)
3Palo Nansen43:09 (25)1:31:10 (27)
4Hanni Geteli54:03 (27)2:00:31 (27)
5Safonov Vjatśeslav44:47 (19)2:45:18 (27)
6Pahhomenkova Anastasija47:32 (18)3:32:50 (27)
  Lithuania 1
LTU
LTU
dsq
1Liegutė Ugnėdsq 
2Barauskas Rokasdsq 
3Dementavičius Tadas36:59 (  7) 
4Skučaitė Ugnė37:01 (  8) 
5Mitrikas Darius46:01 (23) 
6Traubaitė Judita38:56 (  3) 
  Småland 5
SWE
SWE
dsq
1Rindstig Elin54:02 (28)54:02 (28)
2Gunnarsson Anton38:53 (18)38:53 (18)
3Ohlund Mathiasdsq 
4Nylund Tuvadsq 
5Gustafsson Andreas43:19 (18) 
6Porle Maja47:12 (16) 
  Finland 4
FIN
FIN
dsq
1Hansén Amandadsq 
2Udell Robindsq 
3Still Alec46:47 (28) 
4Torrkulla Henna50:46 (25) 
5Stenbacka Oscar1:52:08 (30) 
6Virtala Jenny57:21 (29) 

Spausdinimui