dbtopas login
WSOC pursuit, JWSOC EYSOC middle → Results racesults.lt

WSOC pursuit, JWSOC EYSOC middle

FIN
FIN, Kemi-Keminmaa, 2022-03-16

Class M

Course 17.6 km

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Baklid Jorgen
NOR
NOR
Norway 1:09:02 3:55
2
Kotro Tuomas
FIN
FIN
Finland 1:09:36 3:57
3
Müller Nicola
SUI
SUI
Switzerland 1:10:03 3:58
4
Toivonen Eevert
FIN
FIN
Finland 1:10:06 3:58
5
Saarela Ville Petteri
FIN
FIN
Finland 1:10:19 3:59
6
Belomazhev Stanimir
BUL
BUL
Bulgaria 1:10:22 3:59
7
Viippola Aapo
FIN
FIN
Finland 1:10:23 3:59
8
Rapp Linus
SWE
SWE
Sweden 1:10:47 4:01
9
Wickbom Rasmus Gustaf
SWE
SWE
Sweden 1:11:33 4:03
10
Blomgren Erik
SWE
SWE
Sweden 1:11:40 4:04
11
Nordstrom Edvin
SWE
SWE
Sweden 1:12:19 4:06
12
Schnyder Gion
SUI
SUI
Switzerland 1:12:20 4:06
13
Aas Henrik Fredriksen
NOR
NOR
Norway 1:12:22 4:06
14
Tuomala Misa
FIN
FIN
Finland 1:12:46 4:08
15
Jaama Mattis
EST
EST
Estonia 1:13:09 4:09
16
Horvat Petr
CZE
CZE
Czech Republic 1:13:10 4:09
17
Boos Corsin
SUI
SUI
Switzerland 1:13:12 4:09
18
Jonsson Gustav
SWE
SWE
Sweden 1:13:18 4:09
19
Jonsson Isak
NOR
NOR
Norway 1:15:36 4:17
20
Boos Noel
SUI
SUI
Switzerland 1:15:37 4:17
21
Maijala Matias
FIN
FIN
Finland 1:17:11 4:23
22
Jordi Andri
SUI
SUI
Switzerland 1:17:30 4:24
23
Tervala Miska
FIN
FIN
Finland 1:17:31 4:24
24
Habenicht Tobias
AUT
AUT
Austria 1:17:46 4:25
25
Laciga Radek
CZE
CZE
Czech Republic 1:17:53 4:25
26
Lindholm Truls Olof
SWE
SWE
Sweden 1:18:47 4:28
27
Heimdal Aslak
NOR
NOR
Norway 1:19:25 4:30
28
Ishihara Yuki
JPN
JPN
Japan 1:19:27 4:30
29
Froisland Eskil
NOR
NOR
Norway 1:19:45 4:31
30
Eriksson Simon Emanuel
SWE
SWE
Sweden 1:20:20 4:33
31
Myhr Trygve
NOR
NOR
Norway 1:20:34 4:34
32
Šulčys Nerijus
LTU
LTU
Lithuania 1:21:48 4:38
33
Nagy Josef
CZE
CZE
Czech Republic 1:21:58 4:39
34
Widmer Lars
SUI
SUI
Switzerland 1:23:08 4:43
35
Prusa Krystof
CZE
CZE
Czech Republic 1:23:10 4:43
36
Kvåle Bjørnar
NOR
NOR
Norway 1:23:35 4:44
37
Baunis Jānis
LAT
LAT
Latvia 1:23:40 4:45
38
Šulčys Kasparas
LTU
LTU
Lithuania 1:25:24 4:51
39
Pritsik Sander
EST
EST
Estonia 1:25:25 4:51
40
Petrulis Vitalijus
LTU
LTU
Lithuania 1:25:27 4:51
41
Rõõm Andres
EST
EST
Estonia 1:25:28 4:51
42
Bartos Vojtech
CZE
CZE
Czech Republic 1:25:38 4:51
43
Deininger Lukas
SUI
SUI
Switzerland 1:26:23 4:54
44
Rõõm Rimmo
EST
EST
Estonia 1:30:20 5:07
45
Hasek Jan
CZE
CZE
Czech Republic 1:30:55 5:09
46
Neimanis Nauris
LAT
LAT
Latvia 1:32:46 5:16
47
Burnham Chris
USA
USA
United States of America 1:40:59 5:44
48
Comai Davide
ITA
ITA
Italy 1:47:42 6:07
49
Aoki Masami
JPN
JPN
Japan 1:51:53 6:21
50
Shimizu Yoshito
JPN
JPN
Japan 1:52:34 6:23
  Linnainmaa Tero
FIN
FIN
Finland dnf  
  Corradini Francesco
ITA
ITA
Italy dnf  
  Gulbrandsen Vegard
NOR
NOR
Norway dsq  
  Sebestyen Istvan
ROU
ROU
Romania dsq  

Split times

Spausdinimui