Baltic junior cup relay
SWE, Falkenberg, Lunaboll, 2011-09-25

Rezultatai

Grupė X

Trasa 1 etapai 5.5 km; 2 etapai 4.5 km; 3 etapai 3.5 km; 4 etapai 4.3 km; 5 etapai 5.3 km; 6 etapai 6.3 km

VietaKomandaŠalisLaikasEtapas Pavardė, VardasEtapePo etapo
1
South Sweden 2 SWE2:54:27 1Pålsson Philip1:03:42 (  1)1:03:42 (  1)
2Dahl Julia1:08:08 (11)1:08:08 (11)
3Martinsson Matilda26:05 (  7)1:29:47 (  5)
4Persson Philip27:10 (  5)1:35:18 (  5)
5Månsson Elin37:48 (  2)2:13:06 (  1)
6Sandgren Måns41:21 (  5)2:54:27 (  1)
2
South Sweden SWE2:54:59 1Johansson Anton1:04:07 (  5)1:04:07 (  5)
2Hedin Frida1:08:38 (14)1:08:38 (14)
3Andersson Erik26:18 (  8)1:30:25 (  8)
4Johansson Tilda26:54 (  2)1:35:32 (  6)
5Tjernlund Ellinor37:37 (  1)2:13:09 (  2)
6Mattsson Hugo41:50 (  8)2:54:59 (  2)
3
Lithuania LTU3:02:11 1Žymančius Valentas1:05:27 (  7)1:05:27 (  7)
2Ambrazaitė Vesta1:07:49 (  8)1:07:49 (  8)
3Tirlikas Martynas29:35 (16)1:35:02 (13)
4Sušinskaitė Jogvilė34:46 (21)1:42:35 (14)
5Kutkaitė Aušrinė39:39 (  3)2:22:14 (  3)
6Stanys Martynas39:57 (  4)3:02:11 (  3)
4
Estonia EST3:02:15 1Laugesaar Tõnis1:06:48 (16)1:06:48 (16)
2Raudkepp Kaisa1:07:47 (  7)1:07:47 (  7)
3Haug Marianne29:56 (17)1:36:44 (16)
4Piirisild Janek32:13 (14)1:40:00 (10)
5Uiboupin Kerstin43:06 (  6)2:23:06 (  7)
6Mitt Raido39:09 (  1)3:02:15 (  4)
5
Latvia LAT3:02:22 1Zērnis Rūdolfs1:03:44 (  2)1:03:44 (  2)
2Valdmane Līga1:08:10 (12)1:08:10 (12)
3Grosberga Sandra26:37 (  9)1:30:21 (  7)
4Taube Emīls Henrijs27:02 (  4)1:35:12 (  4)
5Nīmante Laura47:27 (16)2:22:39 (  5)
6Baltacis Kārlis39:43 (  2)3:02:22 (  5)
6
South Sweden 4 SWE3:05:13 1Andersson Oskar1:04:02 (  4)1:04:02 (  4)
2Andersson Maja1:08:00 (10)1:08:00 (10)
3Hedin Kajsa28:56 (11)1:32:58 (10)
4Schulz Axel32:06 (12)1:40:06 (12)
5Tjernlund Josefin42:30 (  5)2:22:36 (  4)
6Svensson Marcus42:37 (  9)3:05:13 (  6)
7
South Sweden 3 SWE3:07:27 1Smedberg Simon1:03:56 (  3)1:03:56 (  3)
2Holmen Johanna1:07:02 (  5)1:07:02 (  5)
3Nilsson Jessica30:50 (18)1:34:46 (11)
4Smedberg Edvin32:06 (12)1:39:08 (  9)
5Linsefors Sanna43:43 (  7)2:22:51 (  6)
6Pettersson Pontus44:36 (17)3:07:27 (  7)
8
Latvia 2 LAT3:09:56 1Sārs Jānis1:07:32 (18)1:07:32 (18)
2Jansona Marta1:10:03 (18)1:10:03 (18)
3Dzalbs Emīls28:34 (10)1:36:06 (14)
4Brice Madara28:45 (  7)1:38:48 (  8)
5Zīlišķe Amanda45:43 (11)2:24:31 (  8)
6Laķis Edgars45:25 (23)3:09:56 (  8)
9
Småland SWE3:10:43 1Ljungqvist Ludwig1:08:00 (19)1:08:00 (19)
2Klintberg Josefine1:07:58 (  9)1:07:58 (  9)
3Lundqvist Oskar40:15 (27)1:48:15 (25)
4Lundgren Louise30:40 (  9)1:38:38 (  7)
5Svensson Elin41:02 (  4)2:29:17 (  9)
6Andersson Jakob41:26 (  6)3:10:43 (  9)
10
South Finland 2 FIN3:12:41 1Portin Niclas1:06:08 (14)1:06:08 (14)
2Sågfors Emilia1:08:40 (15)1:08:40 (15)
3Von Schoultz Katja34:19 (21)1:40:27 (19)
4Grahn Viljam36:20 (24)1:45:00 (17)
5Björkstrand Julia44:46 (  8)2:29:46 (10)
6Sund Otto42:55 (11)3:12:41 (10)
11
South Finland FIN3:12:42 1Kronberg Christian1:05:43 (11)1:05:43 (11)
2Von Frenckell Johanna1:10:31 (19)1:10:31 (19)
3Sandelin Caroline29:04 (13)1:34:47 (12)
4Jern Jonas34:16 (17)1:44:47 (16)
5Skogvik Ida Marie46:11 (12)2:30:58 (12)
6Simosas Otto41:44 (  7)3:12:42 (11)
12
Latvia 3 LAT3:13:02 1Kārkliņš Daniels1:07:00 (17)1:07:00 (17)
2Svilpe Elīna1:09:19 (17)1:09:19 (17)
3Reinsons Alvis29:19 (15)1:36:19 (15)
4Aparjode Kendija33:49 (16)1:43:08 (15)
5Zaļaiskalna Beāta46:46 (15)2:29:54 (11)
6Vīksne Didzis43:08 (12)3:13:02 (12)
13
Småland 2 SWE3:15:22 1Karlsson Erik1:06:18 (15)1:06:18 (15)
2Svensson Sofie1:06:03 (  2)1:06:03 (  2)
3Östenberg Hanna36:07 (24)1:42:25 (22)
4Wahl Jakob27:56 (  6)1:33:59 (  2)
5Lundqvist Julia50:12 (20)2:32:37 (13)
6Antonsson Viktor42:45 (10)3:15:22 (13)
14
Estonia 3 EST3:15:41 1Linnus Kristjan1:08:42 (22)1:08:42 (22)
2Joonas Laura1:08:34 (13)1:08:34 (13)
3Timmusk Kerda40:47 (28)1:49:29 (26)
4Sõukand Anti31:27 (10)1:40:01 (11)
5Ruul Sigrid46:20 (13)2:35:49 (17)
6Kivikas Kenny39:52 (  3)3:15:41 (14)
15
Lithuania 2 LTU3:16:30 1Staišiūnas Viktoras1:08:28 (20)1:08:28 (20)
2Radzivonaitė Milda1:06:39 (  3)1:06:39 (  3)
3Domarkaitė Giedrė33:53 (20)1:42:21 (21)
4Bartkevičius Algirdas25:41 (  1)1:32:20 (  1)
5Keinaitė Gabrielė50:27 (22)2:32:48 (14)
6Lazdauskas Karolis43:42 (14)3:16:30 (15)
16
Lithuania 3 LTU3:18:50 1Morėnas Gediminas1:05:24 (  6)1:05:24 (  6)
2Preikšaitė Akvilė1:06:44 (  4)1:06:44 (  4)
3Žilinskas Paulius34:23 (22)1:39:47 (18)
4Lipeikytė Justina35:39 (22)1:42:23 (13)
5Jaugėlaitė Ona50:37 (23)2:33:00 (15)
6Kavolynas Arnas45:50 (24)3:18:50 (16)
17
Estonia 2 EST3:19:57 1Kirjanen Kristjan Martin1:12:54 (25)1:12:54 (25)
2Kaasiku Evely1:07:44 (  6)1:07:44 (  6)
3Zimmermann Margret38:23 (25)1:51:17 (27)
4Papp Tanel27:01 (  3)1:34:45 (  3)
5Vinkel Katrin45:22 (  9)2:36:39 (18)
6Tiirats Tauno43:18 (13)3:19:57 (17)
18
South Sweden 5 SWE3:20:53 1Lenning Erik1:05:33 (  9)1:05:33 (  9)
2Henriksson Johanna1:16:37 (21)1:16:37 (21)
3Pettersson Moa22:44 (  4)1:28:17 (  4)
4Sjöberg Joakim32:25 (15)1:49:02 (19)
5Berg Stina46:31 (14)2:35:33 (16)
6Engström Johan45:20 (22)3:20:53 (18)
19
Lithuania 5 LTU3:27:05 1Storpirštis Karolis1:05:32 (  8)1:05:32 (  8)
2Mikšytė Eglė1:19:10 (23)1:19:10 (23)
3Kerpauskaitė Anelė25:38 (  6)1:31:10 (  9)
4Nakvosas Gytis31:29 (11)1:50:39 (21)
5Viršilaitė Kristina51:35 (24)2:42:14 (19)
6Petrovas Lukas44:51 (19)3:27:05 (19)
20
South Finland 4 FIN3:28:12 1Åhman Jonathan1:13:14 (26)1:13:14 (26)
2Sund Elin1:20:38 (26)1:20:38 (26)
3Ray Jenny28:58 (12)1:42:12 (20)
4Melin Christoffer34:40 (20)1:55:18 (23)
5Linnaila Charlotta48:49 (17)2:44:07 (22)
6Hasu Topi44:05 (15)3:28:12 (20)
21
Latvia 4 LAT3:28:24 1Ļubinskis Valters1:15:36 (28)1:15:36 (28)
2Buža Ilze1:19:08 (22)1:19:08 (22)
3Ruka Diāna Marta29:09 (14)1:44:45 (23)
4Gutāns Dinārs34:27 (18)1:53:35 (22)
5Martinsone Arta50:19 (21)2:43:54 (21)
6Zvirbulis Mikus44:30 (16)3:28:24 (21)
22
Estonia 4 EST3:29:20 1Jõgeva Oliver1:13:17 (27)1:13:17 (27)
2Kudre Daisy1:09:11 (16)1:09:11 (16)
3Marrandi Rando39:29 (26)1:52:46 (28)
4Olvet Jaana36:21 (25)1:45:32 (18)
5Kivikas Kaia49:33 (18)2:42:19 (20)
6Post Rene47:01 (25)3:29:20 (22)
23
Småland 4 SWE3:33:49 1Sandstedt Gustav1:06:05 (13)1:06:05 (13)
2Lindgren Johanna1:19:44 (24)1:19:44 (24)
3Andersson Linnéa24:12 (  5)1:30:17 (  6)
4Posch Daniel35:50 (23)1:55:34 (24)
5Andersson Stefanie53:25 (25)2:48:59 (23)
6Björck Oscar44:50 (18)3:33:49 (23)
24
South Finland 3 FIN3:40:15 1Vilén Christoffer1:08:47 (23)1:08:47 (23)
2Nylund Elin1:16:23 (20)1:16:23 (20)
3Strandvall Alexandra30:53 (19)1:39:40 (17)
4Hakala Joakim53:09 (27)2:09:32 (26)
5Westerlund Ina45:27 (10)2:54:59 (24)
6Brunell Filip45:16 (21)3:40:15 (24)
25
Latvia 5 LAT3:47:06 1Puriņš Mikus1:05:54 (12)1:05:54 (12)
2Šadrina Madara1:19:46 (25)1:19:46 (25)
3Gurtiņa Anete19:05 (  3)1:24:59 (  3)
4Stiprais Klāvs30:04 (  8)1:49:50 (20)
5Plakane Rūta1:05:41 (28)2:55:31 (25)
6Magone Dairis51:35 (28)3:47:06 (25)
26
Lithuania 4 LTU3:50:56 1Misiūnas Justas1:08:41 (21)1:08:41 (21)
2Revaitė Vilija1:31:26 (28)1:31:26 (28)
3Martušytė Monika11:31 (  1)1:20:12 (  2)
4Deltuva Arnas34:33 (19)2:05:59 (25)
5Čėsnaitė Joana54:42 (26)3:00:41 (26)
6Jarusevičius Mantas50:15 (27)3:50:56 (26)
27
South Finland 5 FIN3:57:28 1Hasu Simo1:05:38 (10)1:05:38 (10)
2Haga Amanda1:31:12 (27)1:31:12 (27)
3Boxström Agneta13:25 (  2)1:19:03 (  1)
4Linnaila Casper44:03 (26)2:15:15 (27)
5Grahn Elina57:07 (27)3:12:22 (27)
6Haajanen Erik45:06 (20)3:57:28 (27)
  Småland 3 SWEdsq 1Hansson Eric1:10:19 (24)1:10:19 (24)
2Leo Agnes1:05:45 (  1)1:05:45 (  1)
3Svensson Moa35:39 (23)1:45:58 (24)
4Nykvist Oscardsqdsq
5Rosén Emma49:49 (19)dsq
6Norberg Johan47:50 (26)dsq