Baltic junior cup relay
POL, Gdynia, 2014-11-01

Rezultatai

Grupė X

Trasa 1 etapai 5.8 km 21 KP; 2 etapai 4.6 km 15 KP; 3 etapai 3.7 km 12 KP; 4 etapai 4.1 km 14 KP; 5 etapai 5.2 km 17 KP; 6 etapai 7.3 km 25 KP

VietaKomandaŠalisLaikasEtapas Pavardė, VardasEtapePo etapo
1
Lithuania LTU2:11:53 1Germanavičius Martynas35:19 (22)35:19 (22)
2Sušinskaitė Jogvilė31:07 (  3)31:07 (  3)
3Motiejūnaitė Deimantė25:32 (  4)1:00:51 (  9)
4Germanavičius Pranas26:42 (12)57:49 (  6)
5Radzivonaitė Milda33:55 (  1)1:34:46 (  1)
6Bartkevičius Algirdas37:07 (  1)2:11:53 (  1)
2
Småland SWE2:16:07 1Ossiansson Filip33:48 (10)33:48 (10)
2Granstedt Elin35:49 (14)35:49 (14)
3Bergander Gabriella24:44 (  3)58:32 (  6)
4Lundberg Oliwer21:49 (  1)57:38 (  4)
5Lundgren Louise39:33 (15)1:38:05 (  7)
6Ljungqvist Ludwig38:02 (  2)2:16:07 (  2)
3
South Sweden SWE2:17:10 1Johannesson Henrik33:49 (11)33:49 (11)
2Carlsson Elin31:36 (  8)31:36 (  8)
3Carlsson Myrra26:51 (  9)1:00:40 (  8)
4Johansson Oscar26:14 (  8)57:50 (  7)
5Ljungdahl Nicole37:23 (  9)1:38:03 (  6)
6Wikström Simon39:07 (  4)2:17:10 (  3)
4
Estonia EST2:20:04 1Ollin Heino30:23 (  3)30:23 (  3)
2Haug Marianne34:33 (11)34:33 (11)
3Raudkepp Emily27:57 (11)58:20 (  4)
4Kütt Oliver24:59 (  6)59:32 (10)
5Joonas Laura38:39 (13)1:38:11 (  8)
6Laugesaar Tõnis41:53 (  8)2:20:04 (  4)
5
Småland 2 SWE2:20:08 1Lind Oskar33:19 (  5)33:19 (  5)
2Bjornlinger Sofia31:27 (  6)31:27 (  6)
3Skalberg Amelia27:52 (10)1:01:11 (12)
4Bjornlinger Emil23:28 (  3)54:55 (  1)
5Gustafsson Gabriella35:58 (  2)1:37:09 (  4)
6Sparrevik Gustaf42:59 (11)2:20:08 (  5)
6
Finland FIN2:20:18 1Jern Jonas34:48 (16)34:48 (16)
2Myrskog Ellen31:26 (  5)31:26 (  5)
3Cederberg Ida Marie26:22 (  6)1:01:10 (11)
4Visuri Ilari24:42 (  5)56:08 (  3)
5Sågfors Emilia36:27 (  5)1:37:37 (  5)
6Salevvo Mikko42:41 (10)2:20:18 (  6)
7
South Sweden 2 SWE2:21:18 1Prellner Isak30:24 (  4)30:24 (  4)
2Carlsson Nelly31:28 (  7)31:28 (  7)
3Bredfelt Jenny27:57 (11)58:21 (  5)
4Segerslatt Adam27:55 (18)59:23 (  9)
5Martinsson Matilda36:09 (  4)1:35:32 (  3)
6Lenning Johan45:46 (16)2:21:18 (  7)
8
Poland 2 POL2:21:38 1Piotrowski Radosław30:15 (  2)30:15 (  2)
2Maciejewska Angelika34:58 (12)34:58 (12)
3Morawska Zuzanna28:01 (14)58:16 (  2)
4Biederman Marcin22:44 (  2)57:42 (  5)
5Hornik Aleksandra36:37 (  6)1:34:53 (  2)
6Rzeńca Krzysztof46:45 (18)2:21:38 (  8)
9
Latvija LAT2:22:25 1Titomers Endijs33:46 (  8)33:46 (  8)
2Brice Madara36:02 (16)36:02 (16)
3Alberinga Vilma29:51 (18)1:03:37 (18)
4Upītis Uldis29:37 (25)1:05:39 (15)
5Valdmane Līga36:49 (  8)1:42:28 (  9)
6Puriņš Mikus39:57 (  6)2:22:25 (  9)
10
Latvija 2 LAT2:22:31 1Heinols Atis35:21 (23)35:21 (23)
2Aparjode Kendija39:26 (26)39:26 (26)
3Ozola Sintija27:59 (13)1:03:20 (17)
4Reneslācis Valters26:32 (  9)1:05:58 (18)
5Grosberga Sandra36:48 (  7)1:42:46 (10)
6Reinsons Alvis39:45 (  5)2:22:31 (10)
11
Lithuania 2 LTU2:27:04 1Olišauskis Kevinas34:50 (18)34:50 (18)
2Gedgaudaitė Viktorija31:03 (  2)31:03 (  2)
3Juodagalvytė Agnė26:24 (  7)1:01:14 (13)
4Lipnickas Rokas24:32 (  4)55:35 (  2)
5Laurutytė Vaiva46:44 (25)1:47:58 (16)
6Tirlikas Martynas39:06 (  3)2:27:04 (11)
12
Lithuania 4 LTU2:28:34 1Nenartavičius Tomas34:49 (17)34:49 (17)
2Špukaitė Karolina36:44 (18)36:44 (18)
3Duliūtė Rugilė26:16 (  5)1:01:05 (10)
4Kukė Jonas29:54 (26)1:06:38 (22)
5Diržiūtė Gedvilė38:05 (10)1:44:43 (11)
6Misiūnas Justas43:51 (13)2:28:34 (12)
13
Finland 2 FIN2:29:42 1Lönnström Emil33:34 (  7)33:34 (  7)
2Martikainen Karoliina34:12 (10)34:12 (10)
3Nymalm Amy23:30 (  1)57:04 (  1)
4Martensson Valter28:55 (22)1:03:07 (12)
5Sandelin Caroline42:50 (22)1:45:57 (14)
6Linnaila Casper43:45 (12)2:29:42 (13)
14
Poland POL2:29:46 1Pryjma Fryderyk35:54 (26)35:54 (26)
2Królik Kinga31:18 (  4)31:18 (  4)
3Galla Zofia30:07 (19)1:06:01 (19)
4Kuca Kacper27:52 (17)59:10 (  8)
5Stankiewicz Agata41:09 (17)1:47:10 (15)
6Garbacik Michał42:36 (  9)2:29:46 (14)
15
Poland 4 POL2:32:10 1Sotniczuk Piotr35:06 (20)35:06 (20)
2Bonat Julia37:28 (21)37:28 (21)
3Biederman Adrianna28:12 (15)1:03:18 (16)
4Krzysztynski Michal29:10 (23)1:06:38 (22)
5Matyba Anna38:31 (12)1:45:09 (12)
6Skorupa Marek47:01 (19)2:32:10 (15)
16
South Sweden 3 SWE2:35:04 1Johansson Fredrik33:52 (12)33:52 (12)
2Arborelius Matilda38:54 (24)38:54 (24)
3Hermodsson Tova24:25 (  2)58:17 (  3)
4Axelsson Fritjof29:18 (24)1:08:12 (26)
5Johansson Amanda41:42 (19)1:49:54 (18)
6Andersson Ola45:10 (15)2:35:04 (16)
17
Finland 3 FIN2:35:16 1Af Hällström Fabian33:29 (  6)33:29 (  6)
2Myrskog Linnea39:31 (28)39:31 (28)
3Donner Janina26:24 (  7)59:53 (  7)
4Stubb Hannes26:32 (  9)1:06:03 (19)
5Kivisto Tuulia39:16 (14)1:45:19 (13)
6Pasanen Henri49:57 (27)2:35:16 (17)
18
Poland 3 POL2:36:01 1Rutka Jan39:47 (31)39:47 (31)
2Kostrzewska Justyna31:42 (  9)31:42 (  9)
3Filipowska Aleksandra31:02 (20)1:10:49 (22)
4Cupryś Gracjan31:26 (29)1:03:08 (13)
5Drągowska Maria38:05 (10)1:48:54 (17)
6Porzycz Zbigniew47:07 (20)2:36:01 (18)
19
Småland 3 SWE2:38:37 1Olsson Martin30:13 (  1)30:13 (  1)
2Johansson Kajsa37:34 (22)37:34 (22)
3Andersson Elsa42:45 (30)1:12:58 (24)
4Gustafsson Andreas25:24 (  7)1:02:58 (11)
5Ornsten Annie39:44 (16)1:52:42 (19)
6Andersson Henrik45:55 (17)2:38:37 (19)
20
Lithuania 3 LTU2:45:41 1Tamošaitis Simonas34:50 (18)34:50 (18)
2Kerpauskaitė Anelė39:53 (30)39:53 (30)
3Sakalauskaitė Karolina28:26 (16)1:03:16 (15)
4Vaitkus Rokas30:53 (27)1:10:46 (27)
5Makselytė Dovilė50:45 (30)2:01:31 (26)
6Vidžiūnas Paulius44:10 (14)2:45:41 (20)
21
Latvija 5 LAT2:45:42 1Šiliņš Aivis35:17 (21)35:17 (21)
2Ivbule Ieva39:29 (27)39:29 (27)
3Rulle Arta Renāte32:05 (22)1:07:22 (21)
4Ulmanis Haralds26:34 (11)1:06:03 (19)
5Zušēvica Austra48:52 (27)1:56:14 (21)
6Lukjānovs Kārlis49:28 (26)2:45:42 (21)
22
Poland 5 POL2:49:55 1Borkowski Maciej40:20 (32)40:20 (32)
2Seidel Julia37:24 (20)37:24 (20)
3Bielecka Aleksandra36:05 (26)1:16:25 (26)
4Melcer Szymon28:42 (20)1:06:06 (21)
5Urbanowicz Kinga42:11 (21)1:58:36 (23)
6Baran Jan51:19 (29)2:49:55 (22)
23
Estonia 2 EST2:50:00 1Piirisild Janek34:06 (15)34:06 (15)
2Luup Silvia52:42 (31)52:42 (31)
3Kõivo Kristel31:56 (21)1:06:02 (20)
4Pähn Lauri33:06 (30)1:25:48 (28)
5Zimmermann Margret36:00 (  3)2:01:48 (27)
6Papp Tanel48:12 (22)2:50:00 (23)
24
Finland 4 FIN2:50:10 1Rhen Dennis34:05 (14)34:05 (14)
2Koli Helmi38:56 (25)38:56 (25)
3Virtala Jenny28:50 (17)1:02:55 (14)
4Hansen Linus26:57 (15)1:05:53 (17)
5Brink Johanna50:24 (29)1:56:17 (22)
6Grahn Viljam53:53 (31)2:50:10 (24)
25
Estonia 4 EST2:50:52 1Kapten Mauno36:51 (28)36:51 (28)
2Sander Kaisa36:54 (19)36:54 (19)
3Telgma Teele40:28 (29)1:17:19 (27)
4Zernant Kaarel Hendrik28:52 (21)1:05:46 (16)
5Aluvee Kristiine44:56 (24)2:02:15 (28)
6Saetalu Andres48:37 (24)2:50:52 (25)
26
Finland 5 FIN2:52:04 1Lindahl Jesper35:24 (25)35:24 (25)
2Janika Liitiainen35:57 (15)35:57 (15)
3Strandvall Amanda38:51 (28)1:14:15 (25)
4Talja Elijas27:41 (16)1:03:38 (14)
5Von Frenckell Johanna46:57 (26)2:01:12 (25)
6Snickars Caj50:52 (28)2:52:04 (26)
27
Latvija 3 LAT2:52:31 1Vainovskis Emīls38:52 (30)38:52 (30)
2Zaļaiskalna Annija Anna36:32 (17)36:32 (17)
3Skopāne Elīna38:46 (27)1:17:38 (28)
4Caline Ilgvars31:19 (28)1:07:51 (25)
5Jansona Marta41:39 (18)1:59:17 (24)
6Balinis Janis53:14 (30)2:52:31 (27)
28
South Sweden 4 SWE3:25:41 1Aronsson Elisabet50:41 (33)50:41 (33)
2Ericsson Emma58:47 (32)58:47 (32)
3Wihlborg Elin33:14 (23)1:23:55 (29)
4Andersson Ellen38:04 (31)1:36:51 (29)
5Soderlund Ebba49:25 (28)2:26:16 (29)
6Host Jakob59:25 (32)3:25:41 (28)
  Estonia 3 ESTdsq 1Vinkel Veiko36:31 (27)36:31 (27)
2Viikmaa Kristin39:44 (29)39:44 (29)
3Rooba Kaisa34:40 (25)1:11:11 (23)
4Vesilind Kaarel26:56 (14)1:06:40 (24)
5Maidla Madli Johanna41:50 (20)1:53:01 (20)
6Liiv Reimodsqdsq
  Latvija 4 LATdsq 1Ulmanis Valts35:21 (23)35:21 (23)
2Blūmentāle Elizabetedsqdsq
3Cigle Magda34:03 (24)dsq
4Pļaviņš Niks59:29 (32)dsq
5Ruka Diāna Marta44:01 (23)dsq
6Kārkliņš Daniels41:45 (  7)dsq
  Lithuania 5 LTUdsq 1Pagojus Gytautas37:57 (29)37:57 (29)
2Briedytė Greta35:31 (13)35:31 (13)
3Traubaitė Juditadsqdsq
4Daukšys Algirdas28:01 (19)dsq
5Martušytė Monika57:39 (31)dsq
6Kukė Gintaras48:05 (21)dsq
  Småland 4 SWEdsq 1Sundblad Lucas33:53 (13)33:53 (13)
2Torstensson Lovisa38:49 (23)38:49 (23)
4Lundgren Lucas26:50 (13)dsq
6Granstedt Adam48:31 (23)dsq
  Småland 5 SWEdsq 1Eklund Henrik33:47 (  9)33:47 (  9)
2Hennseler Ole28:43 (  1)28:43 (  1)
6Hansson Anton48:43 (25)dsq