Sök deltagare


Prov: mulle t

Pauliņš Artūrs

Mängd av tävlingar: 154

DatumTävlingDistriktSportKlassKlubb, Stad PlatsResultatDag
Sträcka
2020-02-15Vilniaus sprintai Vilnius VE Kalevan rasti, Grundzāle   1 dag
2 dag
3 dag
dnf   
dsq S
dnf   
2019-12-08Xtrasa Burbiškės VJUOD Kalevan Rasti, Grundzale 156:04S
2019-10-23CISM relay Wuhan M Latvia 91:45:413 sträcka37:06 (11)   
2019-10-20CISM middle + long Wuhan M Latvia   1 dag
2 dag
46:37 (27)   
1:29:03 (11)   
2019-08-16WOC middle final Østfold M Latvia 4947:03S
2019-08-14WOC long Østfold M Latvia 321:50:06S
2019-08-13WOC middle qualification Østfold M2 Latvia 1228:54S
2019-05-26Baltic championship relay Rõuge M Latvia 3 21:47:112 sträcka33:42 (  2)   
2019-05-25Baltic championship Rõuge M Latvia 51:30:36
2019-05-01Miško trasa Tapeliai V10 Kalevan Rasti 337:30S
2019-04-13Pavasario taurė Spring cup WRE Vilūniškės, Vievio sen. M Kalevan rasti   1 dag30:21 (  3) S
2018-11-24Kauno rogaining Kaunas, Veršvai V Paulius&Paulins 13:59:01S
2018-11-11SM Gaja sprinto taurė Kaunas V Igtisa SK   3 dag17:03 (  1) S
2018-08-11WOC long Sigulda M Latvia 301:56:44
2018-08-05WOC sprint relay Riga X Latvia 171:04:302 sträcka16:49 (18)   
2018-08-04WOC sprint qualification Riga M1 Latvia 812:06
2018-08-04WOC sprint final Riga M Latvia 3315:28
2018-05-27Baltic championship relay Tartaks M Latvia 1 11:48:442 sträcka37:02 (  3)   
2018-05-26Baltic championship Tartaks M Latvia 11:28:08
2018-05-20Lietuvos čemp. mišri sprinto estafetė Kaunas X Igtisa SK, Šiauliai  52:471 sträcka14:32 (  1) S
2018-05-19Lietuvos čemp. sprintas Kaunas V Igtisa SK, Šiauliai  15:04S
2018-05-12EOC relay Capriasca M Latvia 172:04:553 sträcka42:16 (15)   
2018-05-10EOC sprint relay Tesserete X Latvia 111:09:142 sträcka17:25 (17)   
2018-05-09EOC middle final Meride - Serpiano M Latvia 2841:53
2018-05-08EOC middle qualification Lugano - Carona MC Latvia 1829:46
2018-05-06EOC sprint qualification Bellinzona M2 Latvia 714:10
2018-05-06EOC sprint final Mendrisio M Latvia 3816:34
2017-09-02Lietuvos čemp. estafetė Saušilio miškas V Igtisa SK 2, Šiauliai 32:06:103 sträcka36:58 (  3) S
2017-07-04WOC long Rõuge M Latvia 202:01:08
2017-07-02WOC sprint relay Viljandi X Latvia 121:10:162 sträcka17:39 (14)   
2017-07-01WOC sprint final Tartu M Latvia 2815:51
2017-06-30WOC sprint qualification Tartu M1 Latvia 1111:36
2017-06-15CISM relay Hamina M Latvia 61:45:251 sträcka33:22 (  4)   
2017-06-12CISM middle + long Hamina M Latvia   1 dag
2 dag
34:34 (27)   
1:15:35 (19)   
2017-05-21Baltic championship relay Šeimaties miškas, Tauragnai M Latvia 31:50:393 sträcka38:00 (  4) S
2016-11-22CISM relay Buzios M Latvia 112:33:533 sträcka50:44 (10)   
2016-11-19CISM middle + long Rio das Ostras M Latvia   1 dag
2 dag
39:26 (28)   
1:27:05 (24)   
2016-08-21WOC sprint relay Strömstad X Latvia 1656:213 sträcka13:28 (15)   
2016-08-20WOC sprint qualification Strömstad M1 Latvia 2013:21
2016-08-04WUOC relay Miskolc M Latvia 1 111:50:252 sträcka37:25 (22)   
2016-08-02WUOC relay mix Miskolc X Latvia 1058:042 sträcka13:52 (  6)   
2016-07-31WUOC sprint + long + middle Miskolc M Latvia   1 dag
3 dag
15:36 (16)   
37:42 (19)   
2016-06-12 Baltic championship relay Veskimõisa, Põlvamaa M Latvia 22:16:351 sträcka47:00 (  3)   
2016-06-11Baltic championship Veskimõisa, Põlvamaa M Latvia 61:37:43
2016-05-28EOC relay Černa Voda M Latvia 1 101:51:151 sträcka35:59 (16)   
2016-05-27EOC middle final Černa Voda M Latvia 5045:38
2016-05-26EOC middle qualification Horni Udoli M3 Latvia 1431:29
2016-05-22EOC sprint qualification Jesenik M3 Latvia 1113:41
2016-05-22EOC sprint final Jesenik M Latvia 3415:26
2016-05-08Lietuvos čemp. mišri sprinto estafetė Šiauliai X Igtisa SK, Šiauliai  45:153 sträcka13:42 (  6) S
2016-04-16Pavasario taurė Spring cup WRE Kudrionių poilsio kompleksas M Igtisa SK, Šiauliai   1 dag
2 dag
38:10 (  3) S
1:32:53 (  2) S
2015-10-10CISM relay Yeongju, Dongyang University M Latvia 132:31:031 sträcka41:18 (  1)   
2015-10-07CISM middle + long Yeongju, Dongyang University M Latvia   1 dag
2 dag
dsq   
1:36:03 (20)   
2015-08-02WOC sprint final Forres M Latvia 3414:28
2015-08-01WOC sprint relay Nairn X Latvia 191:07:132 sträcka16:03 (15)   
2015-07-31WOC sprint qualification Forres M3 Latvia 1413:16
2015-03-28Sezono atidarymas Melnragė, Nemirseta V Igtisa SK, Grundzāle   1 dag
2 dag
38:13 (10) S
42:18 (  1) S
2014-10-18Lietuvos taurė Druskininkai M Igtisa SK, Grundzale   1 dag
2 dag
1:25:06 (  6) S
34:02 (  5) S
2014-08-29CISM relay Güssing M Latvia 111:32:472 sträcka31:41 (12)   
2014-08-26CISM middle + long Güssing M Latvia   1 dag
2 dag
32:22 (39)   
1:16:53 (32)   
2014-08-16WUOC relay Protivanov M Latvia 191:53:033 sträcka34:38 (17)   
2014-08-13WUOC long + sprint + middle Olomouc M Latvia   2 dag
3 dag
15:40 (20)   
37:09 (35)   
2014-07-11WOC middle Campomul M Latvia 5249:19
2014-07-07WOC sprint relay Trento X Latvia 171:04:042 sträcka15:45 (16)   
2014-07-05WOC sprint qualification Burano M3 Latvia 1413:28
2014-07-05WOC sprint final Venezia M Latvia 3717:41
2014-06-01Baltic championship relay Salakas, Zarasų r. M Latvia 72:00:222 sträcka39:51 (  5) S
2014-05-31Baltic championship Gražutė, Zarasų r. M Latvia 111:27:57S
2014-05-25Lietuvos čemp. estafetė Pikeliškių miškas, Vilniaus r. V Igtisa SK, Šiauliai 22:17:253 sträcka47:58 (  7) S
2014-04-16EOC relay Marateca M Latvia 91:51:032 sträcka36:51 (10)   
2014-04-14EOC middle final Marateca M Latvia 5337:31
2014-04-13EOC sprint final Palmela M Latvia 4516:10
2014-04-12EOC sprint qualification Sesimbra East M3 Latvia 1715:24
2014-04-10EOC middle qualification Meco north M2 Latvia  27:44
2013-10-19Lietuvos taurė Nida, Kuršių nerija M Igtisa SK, Smiltene   1 dag1:24:07 S
2013-08-31CISM relay Eksjö M Latvia 192:06:243 sträcka43:59 (18)   
2013-08-28CISM middle + long Eksjö M Latvia   1 dag
2 dag
30:51 (47)   
1:14:50 (46)   
2013-07-08WOC sprint qual. Katinkulta, Vokatti M3 Latvia 1314:02
2013-07-08WOC sprint Sotkamo, Vokatti M Latvia 3616:08
2013-06-09Lietuvos čemp. estafetė Tytuvėnų reg. parkas V Igtisa SK, Šiauliai 11:48:342 sträcka34:18 (  2) S
2013-05-19Baltic championship relay Ruusmäe M Latvia 2 41:51:593 sträcka37:01 (  6)   
2013-05-18Baltic championship Ruusmäe M Latvia 141:27:10
2012-08-04EFOL relay Druskininkai M Latvia 2 drum 12:00:553 sträcka35:46 (  1) S
2012-08-01EFOL sprint + middle Druskininkai M Meža sports   1 dag
2 dag
14:13 (  1) S
47:18 (  1) S
2012-07-06WUOC relay Alicante M Latvia 71:54:343 sträcka36:28 (  7)   
2012-07-03WUOC long + sprint + middle Alicante M Latvia   2 dag
3 dag
19:57 (14)   
37:40 (  7)   
2012-06-13CISM relay Aalborg M Latvia 273:03:301 sträcka54:58 (26)   
2012-06-10CISM middle + long Aalborg M Latvia   1 dag
2 dag
35:05 (59)   
1:25:12 (45)   
2012-06-03Lietuvos čemp. estafetė Girelė, Švenčionių raj. V Igtisa SK, Šiauliai 12:05:462 sträcka41:07 (  3) S
2012-05-27Baltic championship relay Ratnieki, Sigulda M Latvia 3 72:17:533 sträcka44:34 (  8)   
2012-05-20EOC relay Falun M Latvia 2  2:12:542 sträcka44:45 (28)   
2012-05-19EOC sprint final Falun MB Latvia 316:45
2012-05-17EOC middle final Skattungbyn MB Latvia 2842:52
2012-05-16EOC sprint qualification Falun M1 Latvia 2016:13
2012-05-14EOC middle qualification Hökberg M3 Latvia 3531:55
2012-04-01Kauno estafetė Lietuvos liaudies buities muz. V Igtisa SK, Šiauliai 11:40:532 sträcka33:36 (  1) S
2012-03-31Alytaus čempionatas Punios šilas, Alytus V Rehns BK 437:02S
2011-05-22Baltic championship relay Nida M Latvia 21:41:051 sträcka33:01 (  4) S
2011-05-21Baltic championship Juodkrantė M Latvia 221:36:50S
2010-08-10WOC long qualifications Jervskogen Ski Centre, Trondheim M2 Latvia 251:10:58
2010-08-08WOC sprint qualifications Sverresborg M1 Latvia 2217:26
2010-07-23WUOC relay Gustafs M Latvia 132:12:023 sträcka44:24 (17)   
2010-07-20WUOC long, sprint, middle Gyllfäbodarna, Borlange, Gustafs M Latvia   2 dag
3 dag
15:47 (28)   
37:01 (39)   
2010-06-04EOC middle final Pismenovo MB Latvia 2538:57
2010-06-02EOC relay Yasna polyana M Latvia  2:23:402 sträcka43:42 (26)   
2010-06-01EOC middle qualification Yasna polyana M2 Latvia 3234:30
2010-05-31EOC long qualification Yasna polyana M3 Latvia 281:12:42
2010-05-30EOC sprint qualification Primorsko M1 Latvia 2015:17
2010-05-30EOC sprint final Primorsko MB Latvia 814:03
2009-09-27Baltic junior cup relay Vällamäe X Latvia 2 52:33:546 sträcka37:23 (  1)   
2009-09-26Baltic junior cup Vällamäe M20 Latvia 51:06:11
2009-07-11JWOC relay Val Canali, Trentino M Latvia 62:17:013 sträcka45:55 (10)   
2009-07-10JWOC middle final San Martino, Trentino M Latvia 2331:10
2009-07-09JWOC middle qualification San Martino, Trentino M3 Latvia 728:16
2009-07-07JWOC long Passo Rolle, Trentino M Latvia  dsq
2009-07-06JWOC sprint Mezzano, Trentino M Latvia 1315:36
2009-05-31Baltic championship relay Kuldīga M20 Latvia 1 22:07:572 sträcka45:26 (  5)   
2009-05-30Baltic championship Kuldīga M20 Latvia 81:23:29
2008-10-05Baltic junior cup relay Kalmar X Latvia 4 273:00:266 sträcka39:15 (11)   
2008-10-04Baltic junior cup Kalmar M20 Lettland 1751:38
2008-07-06JWOC relay Göteborg M Latvia 2  dsq3 sträcka1:01:29 (28)   
2008-07-03JWOC middle final Anggardsbergen, Gioteborg MB Latvia 2034:30
2008-07-02JWOC middle qualification Anggardsbergen, Gioteborg M3 Latvia 2533:05
2008-06-30JWOC sprint Ruddalen, Gioteborg M Latvia  dsq
2008-05-11Baltic championship Paneriai, Vilnius M20 Latvia 101:18:40S
2008-05-10Baltic championship relay Sapieginė, Vilnius M20 Latvia 11:50:332 sträcka36:29 (  2) S
2007-09-30Baltic junior cup relay Jūrmala X Latvia 4 122:08:241 sträcka28:04 (12)   
2007-09-29Baltic junior cup Jūrmala M18 Latvia 543:14
2007-06-24EYOC relay Eger M18 Latvia 122:03:262 sträcka42:35 (16)   
2007-06-22EYOC sprint + long Eger M18 Latvia   1 dag
2 dag
14:03 (  3)   
57:44 (  8)   
2007-05-27Baltic championship relay Pariisi, Lääne Virumaa M20 Latvia 42:10:261 sträcka41:46 (  4)   
2007-05-26Baltic championship Pariisi, Lääne Virumaa M18 Latvia 31:16:27
2006-09-30Baltic junior cup Sopot M18 Latvia 61:02:54
2006-09-17EST LAT LTU youth match, OK Karšuvos ... Gelgaudiškis H18 Latvia 22:02:153 sträcka38:35 (  2) S
2006-09-16EST LAT LTU youth match, Karšuvos tau... Švarcgiris, Jurbarkas H18 Latvia 734:41S
2006-07-02EYOC relay Skofja Loka M18 Latvia 92:06:283 sträcka41:52 (  8)   
2006-06-30EYOC sprint + long Skofja Loka M18 Latvia   1 dag
2 dag
12:35 (25)   
1:04:25 (25) S
2006-06-04Baltic championship relay Saldus M18 Latvia  dsq2 sträckadsq   
2006-06-03Baltic championship Saldus M18 Latvia   1 dag1:07:17 (  3)   
2005-09-25Baltic junior cup Bjärnum M16 Latvia  dsq
2005-09-24Baltic junior cup relay Perstorp X Latvia 3 42:58:094 sträcka40:31 (11)   
2005-07-06Daugiadienės TAKAS Klaipėda H16A Azimuts OK   1 dag
2 dag
3 dag
4 dag
5 dag
35:58 (  3) S
44:19 (  5) S
14:46 (  3) S
37:51 (  4) S
38:14 (  4) S
2005-06-26EYOC relay Šumperk M16 Latvia 42:07:081 sträcka41:24   
2005-06-24EYOC sprint + long Šumperk M16 Latvia   1 dag
2 dag
12:54 (10) S
1:03:11 (  3) S
2005-05-22Baltic championship relay Bubiai, Šiaulių r. M18 Latvia 2 22:18:172 sträcka47:34 (  3) S
2005-05-21Baltic championship Jautmalkė, Šiaulių r. M16 Latvia   1 dag49:39 (  3) S
2004-10-03Baltic junior cup Viečiūnai, Druskininkai H16 Latvia 943:51S
2004-10-02Baltic junior cup relay Ratnyčia X Latvia 2 172:52:154 sträcka34:06 (20)   
2004-06-27EYOC relay Salzburg M16 Latvia 31:41:001 sträcka36:50 (11)   
2004-06-25EYOC sprint + long Salzburg M16 Latvia   1 dag
2 dag
15:27 (38)   
1:00:07 (24)   
2004-05-23Baltic championship relay Haanja Plaani M18 Latvia 3 102:17:462 sträcka1:01:29 (10)   
2004-05-22Baltic championship Haanja Plaani M16 Latvia   1 dag53:29 (  8)   
1999-06-30Daugiadienės TAKAS Aukštadvaris H10 Azimuts OK, Smiltene   1 dag
2 dag
3 dag
4 dag
5 dag
10:42 (  1)   
10:49 (  1)   
10:27 (  1)   
10:30 (  2)   
12:05 (  1)   
1998-07-08Daugiadienės TAKAS Zarasai H10 Azimuts OK, Smiltene   1 dag
2 dag
3 dag
4 dag
5 dag
13:24 (  4)   
11:57 (  6)   
16:47 (19)   
14:10 (17)   
10:58 (  1)