Mängd av tävlingar: 43
Datum | Tävling Distrikt | Sport Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2023-10-08 | EOC knock out sprint Vicenza | W1 | Latvia | 40 | 10:53 | S | |
2023-10-04 | EOC sprint qualification Verona Borgo Venezia | W1 | Latvia | 40 | 14:11 | S | |
2023-09-10 | LTU/LAT selection knockout SF Klaipėda | SF-W2 | Latvia | 6 | 8:22 | S | |
2023-09-10 | LTU/LAT selection knockout F Klaipėda | F-W2 | Latvia | 6 | 7:58 | S | |
2023-09-09 | LTU/LAT selection race Klaipėda | W | Ozons | 10 | 17:48 | S | |
2022-06-30 | WOC sprint qualification Vejle | WC | Latvia | 24 | 15:12 | S | |
2022-06-28 | WOC knock-out sprint Fredericia | WA | Latvia | 23 | 11:53 | S | |
2022-06-12 | Lietuvos čemp. mišri sprinto estafetė Šiauliai | MV | Arboro OK, Krekenava | dsq | 4 sträcka | dsq S | |
2022-06-11 | Lietuvos čemp. sprintas Šiauliai | M | Arboro OK, Krekenava | 15:19 | S | ||
2020-08-09 | Lietuvos čemp. mišri sprinto estafetė Alsėdžiai | VM | Arboro OK 2, Krekenava | dsq | 4 sträcka | 20:12 ( 8) S | |
2019-05-26 | Baltic championship relay Rõuge | W | Latvia 2 | 7 | 2:15:34 | 3 sträcka | 46:09 ( 9) |
2019-05-25 | Baltic championship Rõuge | W | Latvia | 22 | 1:45:01 | ||
2019-05-18 | Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių koma... Prienai | STU-W | Riga Technical University | 6 | 47:00 | S | |
2019-05-17 | SELL sprint Prienai | STU-W | RTU | 7 | 16:06 | S | |
2018-07-21 | WUOC relay Kuortane | W | Latvia | 26 | 2:37:43 | 2 sträcka | 51:18 (24) |
2018-07-18 | WUOC middle + sprint + long Kuortane | W | Latvia | 1 dag 3 dag | 1:01:22 (53) 2:02:12 (66) | ||
2018-05-27 | Baltic championship relay Tartaks | W | Latvia 3 | 9 | 1:56:29 | 2 sträcka | 38:20 (10) |
2018-05-26 | Baltic championship Tartaks | W | Latvia | 31 | 1:44:22 | ||
2017-10-22 | Baltic junior cup Olofström | W20 | Latvia | 18 | 1:16:49 | ||
2017-10-21 | Baltic junior cup relay Immeln | X | Latvia | 11 | 2:42:48 | 5 sträcka | 42:57 (16) |
2017-07-15 | JWOC relay Särkänperä | W | Latvia | 19 | 2:07:38 | 3 sträcka | 40:30 (25) |
2017-07-14 | JWOC long Särkänperä | W | Latvia | 108 | 1:32:03 | ||
2017-07-12 | JWOC sprint Pispala | W | Latvia | 120 | 18:22 | ||
2017-07-10 | JWOC middle qual. Viitapohja | W1 | Latvia | 42 | 36:50 | ||
2017-05-21 | Baltic championship relay Šeimaties miškas, Tauragnai | W20 | Latvia | 2 | 1:48:46 | 2 sträcka | 37:18 ( 3) S |
2017-05-20 | Baltic championship Stripeikiai, Ignalinos r. | W20 | Latvia | 7 | 1:28:20 | S | |
2016-10-23 | Baltic junior cup relay Otepää | X | Latvia | 12 | 2:41:05 | 6 sträcka | 49:13 (17) |
2016-10-22 | Baltic junior cup Otepää | W20 | Latvia | 26 | 1:17:42 | ||
2016-07-15 | JWOC relay Tarasp | W | Latvia | 21 | 2:05:28 | 3 sträcka | 50:55 (39) |
2016-07-14 | JWOC middle Susch-Lavin | WC | Latvia | 5 | 34:45 | ||
2016-07-13 | JWOC middle qual. Ftan | W2 | Latvia | 45 | 47:22 | ||
2016-07-11 | JWOC long Val Müstair | W | Latvia | 118 | 1:38:44 | ||
2016-07-10 | JWOC sprint Scuol | W | Latvia | 117 | 19:01 | ||
2016-06-12 | Baltic championship relay Veskimõisa, Põlvamaa | W20 | Latvia | 1 | 2:06:46 | 2 sträcka | 44:40 ( 2) |
2016-06-11 | Baltic championship Veskimõisa, Põlvamaa | W20 | Latvia | 11 | 1:29:52 | ||
2016-04-16 | Pavasario taurė Spring cup WRE Kudrionių poilsio kompleksas | W20 | Auseklis IK, Riga | 1 | 1:51:49 | 1 dag 2 dag | 41:48 ( 1) S 1:10:01 ( 2) S |
2015-11-01 | Baltic junior cup relay Burseryd | X | Latvia 2 | 15 | 4:01:54 | 5 sträcka | 1:14:18 (25) |
2015-10-31 | Baltic junior cup Burseryd | W20 | Latvia | 25 | 1:24:14 | ||
2015-06-27 | EYOC relay Cluj-Napoca | W18 | Latvia | 16 | 1:59:34 | 3 sträcka | 47:40 (19) |
2015-06-26 | EYOC long + sprint Cluj-Napoca | W18 | Latvia | 1 dag 2 dag | 1:19:52 (68) 13:09 (69) | ||
2015-05-31 | Baltic championship relay Tukums | W20 | Latvia | 6 | 2:07:11 | 3 sträcka | 45:39 ( 7) |
2015-05-30 | Baltic championship Tukums | W18 | Latvia | 12 | 1:18:18 | ||
2015-04-25 | Pavasario taurė Spring cup WRE Kudrionių poilsio kompleksas | W18 | Auseklis IK, Rīga | 5 | 2:20:27 | 1 dag 2 dag | 57:50 ( 7) S 1:22:37 (10) S |