Mängd av tävlingar: 87
Datum | Tävling Distrikt | Sport Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2023-10-08 | EOC knock out sprint Vicenza | MQ6 | Ukraine | 4 | 6:13 | S | |
2023-10-08 | EOC knock out sprint Vicenza | M3 | Ukraine | 11 | 9:12 | S | |
2023-10-04 | EOC sprint qualification Verona Borgo Venezia | M2 | Ukraine | dsq | S | ||
2023-07-16 | WOC relay Flims Laax | M | Ukraine | 16 | 2:17:25 | 1 sträcka | 40:34 ( 7) S |
2023-07-15 | WOC middle final Flims Laax | M | Ukraine | 13 | 43:37 | S | |
2023-07-13 | WOC long Flims Laax | M | Ukraine | 8 | 1:39:53 | S | |
2023-07-12 | WOC middle qualification Flims Laax | MC | Ukraine | 4 | 30:00 | S | |
2022-08-07 | EOC relay Rakvere | M | Ukraine | 24 | 2:00:15 | 1 sträcka | 37:41 (12) S |
2022-08-06 | EOC middle final Rakvere | M | Ukraine | 15 | 39:26 | S | |
2022-08-03 | EOC middle qualification Rakvere | MA | Ukraine | 3 | 30:02 | S | |
2022-07-17 | World games relay Railroad Park | X | Ukraine | dsq | 2 sträcka | 11:32 ( 6) | |
2022-07-16 | World games middle Oak Mountain State Park | M | Ukraine | 4 | 36:02 | S | |
2022-07-15 | World games sprint Birmingham Southern College | M | Ukraine | 21 | 15:41 | ||
2021-07-08 | WOC relay Hermanky | M | Ukraine | 6 | 2:01:56 | 1 sträcka | 37:21 ( 1) |
2021-07-06 | WOC middle qualification Smržovka | MA | Ukraine | 2 | 31:03 | S | |
2021-07-06 | WOC middle final Smržovka | M | Ukraine | 3 | 40:18 | S | |
2021-07-04 | WOC sprint relay Doksy | X | Ukraine | dsq | 2 sträcka | 15:52 ( 3) | |
2021-07-03 | WOC sprint qualification Terezin | MC | Ukraine | 4 | 13:29 | S | |
2021-07-03 | WOC sprint final Terezin | M | Ukraine | 23 | 15:11 | S | |
2021-05-16 | EOC sprint Neuchatel | M | Ukraine | 51 | 17:43 | ||
2021-05-14 | EOC knock out sprint Neuchatel | M2 | Ukraine | 28 | 11:41 | ||
2019-08-17 | WOC relay Østfold | M | Ukraine | 8 | 1:47:18 | 3 sträcka | 36:48 ( 5) S |
2019-08-16 | WOC middle final Østfold | M | Ukraine | 11 | 36:55 | S | |
2019-08-14 | WOC long Østfold | M | Ukraine | 5 | 1:33:24 | S | |
2019-08-13 | WOC middle qualification Østfold | M2 | Ukraine | 4 | 25:58 | S | |
2018-08-11 | WOC long Sigulda | M | Ukraine | 2 | 1:40:20 | ||
2018-08-09 | WOC relay Sigulda | M | Ukraine | 11 | 1:53:06 | 3 sträcka | 36:53 ( 9) |
2018-08-07 | WOC middle Sigulda | M | Ukraine | 11 | 34:47 | ||
2018-08-04 | WOC sprint qualification Riga | M3 | Ukraine | 7 | 12:07 | ||
2018-08-04 | WOC sprint final Riga | M | Ukraine | 24 | 15:06 | ||
2018-05-13 | EOC long Capriasca | M | Ukraine | 23 | 1:43:26 | ||
2018-05-12 | EOC relay Capriasca | M | Ukraine | 24 | 2:14:31 | 1 sträcka | 38:52 ( 6) |
2018-05-09 | EOC middle final Meride - Serpiano | M | Ukraine | 5 | 36:49 | ||
2018-05-08 | EOC middle qualification Lugano - Carona | MC | Ukraine | 3 | 26:21 | ||
2018-05-06 | EOC sprint qualification Bellinzona | M3 | Ukraine | 7 | 13:45 | ||
2018-05-06 | EOC sprint final Mendrisio | M | Ukraine | 4 | 15:08 | ||
2017-07-27 | World games relay Wrocław | X | Ukraine | 9 | 1:06:06 | 3 sträcka | 15:31 ( 5) |
2017-07-25 | World games sprint + middle Wrocław | M | Ukraine | 1 dag 2 dag | 14:58 ( 4) 36:10 ( 8) | ||
2017-07-07 | WOC relay Vitipalu | M | Ukraine | 10 | 1:43:20 | 3 sträcka | 37:03 (17) |
2017-07-06 | WOC middle Vitipalu | M | Ukraine | 17 | 37:00 | ||
2017-07-02 | WOC sprint relay Viljandi | X | Ukraine | dsq | 3 sträcka | dsq | |
2016-08-25 | WOC long Strömstad east | M | Ukraine | 28 | 1:53:55 | ||
2016-08-23 | WOC middle Tanum | M | Ukraine | 13 | 39:44 | ||
2016-08-21 | WOC sprint relay Strömstad | X | Ukraine | 13 | 56:16 | 3 sträcka | 13:20 (13) |
2016-08-20 | WOC sprint qualification Strömstad | M1 | Ukraine | 10 | 12:51 | ||
2016-08-20 | WOC sprint final Strömstad | M | Ukraine | 12 | 15:09 | ||
2016-05-28 | EOC relay Černa Voda | M | Ukraine 1 | 20 | 1:59:35 | 3 sträcka | 38:02 (10) |
2016-05-27 | EOC middle final Černa Voda | M | Ukraine | 19 | 34:39 | ||
2016-05-26 | EOC middle qualification Horni Udoli | M1 | Ukraine | 6 | 29:41 | ||
2016-05-24 | EOC long final Bila Voda | M | Ukraine | 29 | 1:49:53 | ||
2016-05-23 | EOC long qualification Bila Voda | M2 | Ukraine | 5 | 1:13:45 | ||
2016-05-22 | EOC sprint qualification Jesenik | M2 | Ukraine | dsq | |||
2015-08-07 | WOC long Glen Affric | M | Ukraine | 12 | 1:45:44 | ||
2015-08-05 | WOC relay Darnaway | M | Ukraine | 11 | 1:47:20 | 3 sträcka | 34:13 ( 2) |
2015-08-04 | WOC middle Darnaway | M | Ukraine | dsq | |||
2014-07-12 | WOC relay Campomulo, Gallio | M | Ukraine | 11 | 2:10:32 | 1 sträcka | 40:39 (13) |
2014-07-07 | WOC sprint relay Trento | X | Ukraine | 5 | 1:00:16 | 3 sträcka | 15:18 ( 8) |
2014-07-05 | WOC sprint qualification Burano | M1 | Ukraine | 7 | 13:07 | ||
2014-07-05 | WOC sprint final Venezia | M | Ukraine | 25 | 17:01 | ||
2014-04-16 | EOC relay Marateca | M | Ukraine | 19 | 1:56:22 | 3 sträcka | 40:06 (14) |
2014-04-14 | EOC middle final Marateca | M | Ukraine | 25 | 35:22 | ||
2014-04-12 | EOC sprint qualification Sesimbra East | M3 | Ukraine | 27 | 16:00 | ||
2014-04-10 | EOC middle qualification Meco north | M2 | Ukraine | 29:10 | |||
2012-07-16 | WOC middle qualification St-George, Lausanne | M3 | Ukraine | 17 | 35:34 | ||
2012-07-14 | WOC sprint qualification Dorigny, Lausanne | M2 | Ukraine | 23 | 15:08 | ||
2009-08-23 | WOC long final Szögliget - Derenk, Miskolc | M | Ukraine | 20 | 1:46:57 | ||
2009-08-21 | WOC relay Bankut, Miskolc | M | Ukraine | 7 | 2:30:21 | 3 sträcka | 57:26 ( 8) |
2009-08-17 | WOC long qualification Bükkszentkereszt, Miskolc | M2 | Ukraine | 8 | 1:03:57 | ||
2008-07-20 | WOC relay Skripov, Olomouc | M | Ukraine | 14 | 2:31:51 | 1 sträcka | 44:33 ( 7) |
2008-07-19 | WOC long final Skripov, Olomouc | M | Ukraine | 26 | 1:56:25 | ||
2008-07-15 | WOC long qualification Dalov, Olomouc | M1 | Ukraine | 7 | 1:04:44 | ||
2006-07-08 | JWOC relay Druskininkai | M | Ukraine | dsq | 2 sträcka | 54:09 (29) S | |
2006-07-07 | JWOC middle Druskininkai | MB | Ukraine | 6 | 25:10 | S | |
2006-07-06 | JWOC middle qual. Druskininkai | M2 | Ukraine | 31 | 25:27 | S | |
2006-07-04 | JWOC long Druskininkai | M | Ukraine | 17 | 1:21:21 | S | |
2006-07-03 | JWOC sprint Druskininkai | M | Ukraine | 3 | 11:55 | S | |
2006-06-26 | Tengrio taurė Ringėliškės miškas | H20 | Ukraina | 28 | 1:00:23 | S | |
2005-06-26 | EYOC relay Šumperk | M18 | Ukraine | 10:00:00 | 3 sträcka | 44:54 | |
2005-06-24 | EYOC sprint + long Šumperk | M18 | Ukraine | 1 dag 2 dag | 12:07 ( 5) S 1:15:24 (13) S | ||
2004-07-10 | JWOC relay Gdansk | M | Ukraine 2 | 2:23:46 | 3 sträcka | 46:16 (17) S | |
2004-07-08 | JWOC long Gdansk | M | Ukraine | 48 | 1:22:13 | S | |
2004-07-07 | JWOC middle final Gdansk | MB | Ukraine | 15 | 28:41 | S | |
2004-07-06 | JWOC middle qual. Gdansk | M2 | Ukraine | 42 | 37:31 | S | |
2004-06-27 | EYOC relay Salzburg | M18 | Ukraine | 7 | 1:50:32 | 3 sträcka | 37:15 ( 8) |
2004-06-25 | EYOC sprint + long Salzburg | M18 | Ukraine | 1 dag 2 dag | 15:33 ( 1) 56:43 ( 5) | ||
2003-06-22 | EYOC relay Pezinok | M16 | Ukraine | 6 | 1:25:02 | 2 sträcka | 26:52 ( 2) |
2003-06-20 | EYOC sprint + long Pezinok | M16 | Ukraine | 1 dag 2 dag | 10:43 (10) S 43:18 ( 7) S |