Mängd av tävlingar: 39
Datum | Tävling Distrikt | Sport Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2003-08-09 | WOC relay Pfannenstiel, Rapperswil | W | Germany | 10 | 2:20:55 | 2 sträcka | 57:16 (16) |
2003-08-06 | WOC long final Eschenberg - Rossberg | W | Germany | 36 | 1:51:20 | ||
2003-08-04 | WOC long qualification Zugerberg, Rapperswil/Jona | W2 | Germany | 8 | 1:04:34 | ||
2003-05-04 | NOC relay Flen | W | Germany | 18 | 2:41:41 | 1 sträcka | 51:24 (19) |
2003-05-01 | NOC sprint + classic + short Hosjöbadet, Harpsund, Dunker | W21 | Germany | 1 dag 2 dag 3 dag | 14:07 (49) 1:21:50 (53) 38:51 (58) | ||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint qualification Brno | D3 | Germany | 8 | 12:40 | ||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint final Brno | D | Germany | 29 | 18:47 | ||
2002-09-30 | EOC long final Sümeg | W | Germany | 37 | 1:05:13 | ||
2002-09-29 | EOC long qualification Sümeg | W1 | Germany | 13 | 49:36 | ||
2002-09-28 | EOC sprint qualification Sümeg | W3 | Germany | 15 | 15:39 | ||
2002-09-28 | EOC sprint final Sümeg | W | Germany | 39 | 16:26 | ||
2002-09-27 | EOC relay Sümeg | W | Germany | 7 | 2:03:42 | 2 sträcka | 44:47 (16) |
2002-09-25 | EOC middle qualification Sümeg | W2 | Germany | 31 | 36:20 | ||
2002-09-25 | EOC middle final Sümeg | WB | Germany | 24 | 33:23 | ||
2002-08-24 | WUOC relay Slanchevo | W | Germany | 4 | 3:20:02 | 3 sträcka | 45:39 ( 2) |
2002-08-23 | WUOC short final Kamchia | W | Germany | 4 | 33:35 | ||
2002-08-22 | WUOC short qualification Zdravets | W2 | Germany | 6 | 32:11 | ||
2002-08-21 | WUOC classic Pobiti Kamani | W | Germany | 9 | 1:12:28 | ||
2002-06-09 | World cup, event 5 long Fribourg | D | Germany | 45 | 1:02:42 | ||
2002-06-08 | World cup, event 4 relay Fribourg | D | Germany | 8 | 2:07:54 | 2 sträcka | 47:00 (12) |
2001-08-19 | World games relay Akita | X | Germany | 10 | 1:48:40 | 2 sträcka | 30:51 (13) |
2001-08-18 | World games middle Akita | W | Germany | dsq | |||
2001-06-10 | NOC relay Mikkeli, FIN | D21 | Germany 2 | 20 | 2:43:17 | 1 sträcka | 56:05 (16) |
2001-06-08 | NOC long and short Mikkeli | D21 | Germany | 1 dag 2 dag | 1:24:33 (58) 27:25 (55) | ||
2000-07-18 | World cup, event 8 Heinola | D | Germany | 81 | 3:04:27 | 1 dag 2 dag 3 dag | 47:26 (85) S 46:17 (68) S 1:30:44 (83) |
1998-07-17 | JWOC relay Reims | W | Germany 1 | 13 | 2:46:01 | 1 sträcka | 43:45 ( 2) |
1998-07-16 | JWOC short final Reims | W | Germany | 31 | 36:17 | ||
1998-07-15 | JWOC short qualification Reims | W1 | Germany | 14 | 30:15 | ||
1998-07-14 | JWOC classic Reims | W | Germany | 35 | 1:00:42 | ||
1997-07-12 | JWOC relay de Hechtelse duinen, Leopoldsbur | W | Germany | 10 | 2:29:47 | 2 sträcka | 49:31 (18) |
1997-07-11 | JWOC classic Gruitrode, Leopoldsburg | W | Germany | 36 | 1:05:28 | S | |
1997-07-09 | JWOC short qualification Leopoldsburg | W3 | Germany | 34 | 29:19 | S | |
1997-07-09 | JWOC short final Wyervlakte, Leopoldsburg | WB | Germany | 21 | 29:43 | S | |
1996-07-14 | JWOC relay Arsanca | W | Germany | 14 | 2:35:45 | 1 sträcka | 51:03 (28) |
1996-07-12 | JWOC classic Sirineasa | W | Germany | 53 | 1:34:10 | ||
1996-07-10 | JWOC short Malul Alb | W | Germany | 48 | 34:29 | ||
1995-07-12 | JWOC relay Ry Sønderskov | W | LTU-GER-NED | 2:29:45 | 2 sträcka | 43:50 (15) | |
1995-07-11 | JWOC classic Velling Snabergård | W | Germany | 46 | 1:13:08 | S | |
1995-07-09 | JWOC short Grund | W | Germany | 91 | 40:05 | S |