Frankrike: landslaget

World Games
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt
  • Inga stafett sträcktider 2005;
  • Inga banlängder i tävlingar: 2001 och 2005.

2001-2017

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Basset Isia312  2017
Beauvisage Lauriane312  2017
Bouchet Charlotte312  2009
Chataing Amélie312  2013
Coupat Laure211  2001
D Harreville Karine1 1  2009
Dodin Céline523  2005, 2013
Soulard Juliette321  2001, 2005
Män
Basset Lucas624  2013, 2017
Bourrin Jean Baptiste312  2009
Girsch Nicolas1 1  2005
Gonon Francois312  2001, 2005
Gueorgiou Thierry211  2005
Renard Damien422  2001, 2005
Tranchand Frédéric624  2013, 2017
Valla Clément312  2009

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Chataing Amélie2013-08-02World games sprint + middle COL
1Dodin Céline2013-08-02World games sprint + middle COL
12Chataing Amélie2013-08-02World games sprint + middle COL
18Chataing Amélie2013-08-02World games sprint + middle COL
18Dodin Céline2005-07-16World games middle GER
18Basset Isia2017-07-25World games sprint + middle POL
18Dodin Céline2013-08-02World games sprint + middle COL
Män
1Gueorgiou Thierry2005-07-16World games middle GER
1Basset Lucas2013-08-02World games sprint + middle COL
1Tranchand Frédéric2013-08-02World games sprint + middle COL
5Basset Lucas2013-08-02World games sprint + middle COL
5Tranchand Frédéric2017-07-25World games sprint + middle POL
6Renard Damien2005-07-16World games middle GER
8Tranchand Frédéric2017-07-25World games sprint + middle POL
8Tranchand Frédéric2013-08-02World games sprint + middle COL
11Tranchand Frédéric2013-08-02World games sprint + middle COL
12Basset Lucas2017-07-25World games sprint + middle POL
13Basset Lucas2013-08-02World games sprint + middle COL
17Basset Lucas2017-07-25World games sprint + middle POL
Blandning
4Tranchand Frédéric2013-08-04World games relay COL
Dodin Céline
Basset Lucas
Chataing Amélie
9Gonon Francois2001-08-19World games relay JPN
Coupat Laure
Renard Damien
Soulard Juliette
9Renard Damien2005-07-17World games relay GER
Soulard Juliette
Gueorgiou Thierry
Dodin Céline
13Basset Isia2017-07-27World games relay POL
Tranchand Frédéric
Basset Lucas
Beauvisage Lauriane