WOC classic + short
ITA, Val di Non, 1994-02-03

Resultater

Klass M

Bana 7.7 km 12 K

Välj  1 dag  2 dag  

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Corradini Nicolo ITAItaly 42:37 5:32
1
Kuzmin Ivan RUSRussia 42:37 5:32
3
Benjaminsen Vidar NORNorway 44:01 5:43
4
Girardi Luigi ITAItaly 44:12 5:44
5
Åkesson Björn SWESweden 44:15 5:45
6
Korchagin Victor RUSRussia 44:44 5:49
7
Stoffel Lukas SUISwitzerland 45:03 5:51
8
Pesu Raino FINFinland 45:11 5:52
9
Kudre Raul ESTEstonia 45:12 5:52
10
Nordqvist Bertil SWESweden 45:18 5:53
11
Lindmark Mikael SWESweden 45:51 5:57
12
Kormshchikov Vladislav RUSRussia 45:56 5:58
13
Wikblom Tomas FINFinland 46:01 5:59
14
Macor Enzo ITAItaly 46:34 6:03
15
Kondev Nikolai BULBulgaria 46:52 6:05
16
Arlauskas Remigijus LTULithuania 48:22 6:17
17
Mäkipää Vesa FINFinland 48:52 6:21
18
Rygl Jaroslav CZECzech Republic 48:57 6:21
19
Šulčys Nerijus LTULithuania 49:04 6:22
19
Pirklbauer Michael AUTAustria 49:04 6:22
21
Pentshedjev Zdravko BULBulgaria 49:30 6:26
22
Svergja Harald NORNorway 49:44 6:28
23
Zvontsov Igor BLRBelarus 49:48 6:28
24
Hähnel Falk GERGermany 52:12 6:47
25
Kazimieraitis Romualdas LTULithuania 53:00 6:53
26
Habenicht Max AUTAustria 53:11 6:54
27
Melcher Michael AUTAustria 53:57 7:00
28
Lystad Lars NORNorway 55:00 7:09
29
Juutilainen Anssi FINFinland 55:52 7:15
30
Garfve Ander SWESweden 56:14 7:18
31
Männel Harald GERGermany 56:26 7:20
32
Komlev Sergei RUSRussia 56:54 7:23
33
Venhoda Milan CZECzech Republic 57:12 7:26
33
Bruns Henning GERGermany 57:12 7:26
35
Bruns Thilo GERGermany 57:45 7:30
36
Orlov Ignat BULBulgaria 58:01 7:32
37
Béguin Luc SUISwitzerland 58:24 7:35
38
Zakouril Vaclav CZECzech Republic 1:00:12 7:49
39
Žilinskas Tautvydas LTULithuania 1:00:38 7:52
40
Nemec Juraj SVKSlovakia 1:01:33 8:00
41
Rooba Kuno ESTEstonia 1:03:10 8:12
42
Csucs Andras ROURomania 1:04:31 8:23
43
Pecka Jan CZECzech Republic 1:05:06 8:27
44
Kugler Johann AUTAustria 1:05:19 8:29
45
Stüdeli Thomas SUISwitzerland 1:06:00 8:34
46
Chorni Pavel BLRBelarus 1:06:06 8:35
47
Ļeščovs Viktors LATLatvia 1:08:39 8:55
48
Collinsworth Mitchell USAUnited States 1:09:18 9:00
49
Pop Eftimie ROURomania 1:16:27 9:56
50
Laugesen Jens DENDenmark 1:17:16 10:02
51
Orosz Laszlo ROURomania 1:18:19 10:10
52
Gouschine Vladimir BLRBelarus 1:25:30 11:06
53
Sundquist Jon USAUnited States 1:26:00 11:10
54
Marshall David GBRGreat Britain 1:26:12 11:12
55
Pleban Scott USAUnited States 1:32:45 12:03
56
Oprsal Alan USAUnited States 1:34:38 12:17
  Selle Marco ITAItaly dnf  
  Wütrich Bernhard SUISwitzerland dnf  
  Dovnar Igor BLRBelarus dnf  
  Kartalov Georgi BULBulgaria dnf  
  Rise Pal NORNorway dsq