EYOC relay
SVK, Pezinok, 2003-06-22

Resultater

Klass M18

Bana 5.2 km 17 K

PlatsLagLandTidSträcka Familjenamn, NamnI det sträckaEfter den sträcka
1
Russia RUS1:38:16 1Glazunov Denis32:53 (  8)32:53 (  8)
2Aleshin Konstantin34:27 (  6)1:07:20 (  5)
3Ryzhankov Sergei30:56 (  1)1:38:16 (  1)
2
Hungary HUN1:38:34 1Kovacs Adam31:25 (  2)31:25 (  2)
2Gösswein Csaba32:25 (  2)1:03:50 (  1)
3Zsebehazy Istvan34:44 (  7)1:38:34 (  2)
3
Czech republic CZE1:39:00 1Haj Jakub32:00 (  5)32:00 (  5)
2Rajnošek Zdenek33:54 (  5)1:05:54 (  3)
3Holas Ondrej33:06 (  2)1:39:00 (  3)
4
Poland POL1:39:10 1Marcinkiewicz Grzegorz31:45 (  3)31:45 (  3)
2Mazurek Filip32:35 (  3)1:04:20 (  2)
3Weber Michał34:50 (  8)1:39:10 (  4)
5
Ukraine UKR1:44:50 1Tumak Yuri31:22 (  1)31:22 (  1)
2Kratov Oleksandr37:46 (10)1:09:08 (  7)
3Terpai Dmytro35:42 (10)1:44:50 (  5)
6
Slovakia SVK1:48:29 1Kvaka Ondrej32:03 (  6)32:03 (  6)
2Drenčak Tomaš36:51 (  8)1:08:54 (  6)
3Ingr Hubert39:35 (15)1:48:29 (  6)
7
Romania ROU1:48:36 1Marian Ciprian Alin31:56 (  4)31:56 (  4)
2Negoita Iulian38:12 (11)1:10:08 (10)
3Bogya Tamas38:28 (13)1:48:36 (  7)
8
Switzerland SUI1:48:47 1Renevey Christian38:48 (17)38:48 (17)
2Hägler Sebastian31:03 (  1)1:09:51 (  9)
3Schnyder Gion38:56 (14)1:48:47 (  8)
9
France FRA1:49:18 1Boichut Charly34:08 (13)34:08 (13)
2Adamski Philippe35:30 (  7)1:09:38 (  8)
3Dalberto Alban39:40 (16)1:49:18 (  9)
10
Latvija LAT1:49:28 1Lebedoks Ēriks33:41 (11)33:41 (11)
2Peilāns Jānis41:06 (14)1:14:47 (11)
3Linde Mārtiņš34:41 (  6)1:49:28 (10)
  SUI-BUL-AUT ___1:50:13 1Preisig Nicolas33:16 (  9)33:16 (  9)
2Kamenarov Zlatko33:53 (  4)1:07:09 (  4)
3Wiesberger Philipp43:04 (19)1:50:13 (11)
11
Estonia EST1:53:44 1Puusepp Markus38:55 (18)38:55 (18)
2Assor Alar40:41 (13)1:19:36 (13)
3Taba Riho34:08 (  4)1:53:44 (12)
12
Lithuania LTU1:53:55 1Stupelis Romualdas32:24 (  7)32:24 (  7)
2Gerber Robertas47:56 (19)1:20:20 (14)
3Romančikas Gediminas33:35 (  3)1:53:55 (13)
13
Germany GER1:54:49 1Leideck Karsten43:14 (22)43:14 (22)
2Gaedtke Max37:09 (  9)1:20:23 (15)
3Kundisch Wieland34:26 (  5)1:54:49 (14)
14
Belarus BLR1:58:37 1Voitsehovich Ruslan38:37 (16)38:37 (16)
2Lemachka Andrei41:53 (15)1:20:30 (16)
3Ryzhkov Sergei38:07 (11)1:58:37 (15)
15
Bulgaria BUL2:00:33 1Taralov Zdravko42:59 (21)42:59 (21)
2Boiadzhiev Ivan39:19 (12)1:22:18 (18)
3Kamenarov Ivaylo38:15 (12)2:00:33 (16)
  LAT-LTU-EST ___2:02:35 1Bertuks Edgars42:35 (20)42:35 (20)
2Beliūnas Vytautas44:20 (17)1:26:55 (19)
3Malsroos Lauri35:40 (  9)2:02:35 (17)
  HUN-HUN-RUS ___2:03:10 1Szajkó Csaba33:28 (10)33:28 (10)
2Szabó Andras47:44 (18)1:21:12 (17)
3Lysenkov Alexandr41:58 (18)2:03:10 (18)
  CZE-POL-ESP ___2:07:27 1Polašek Jan33:46 (12)33:46 (12)
2Olech Przemyslav42:05 (16)1:15:51 (12)
3Saavedra Alvaro Garcia51:36 (21)2:07:27 (19)
16
Austria AUT2:20:16 1Wiesberger Manuel38:33 (15)38:33 (15)
2Friessnig Johannes50:25 (20)1:28:58 (20)
3Bosina Ernst51:18 (20)2:20:16 (20)
  UKR-SVK-SVK ___2:27:04 1Goncharenko Ivan34:18 (14)34:18 (14)
2Priesol Juraj56:28 (22)1:30:46 (21)
3Novotny Vladimir56:18 (23)2:27:04 (21)
17
Serbia and Montenegro SCG2:39:04 1Stanojevic Nebojsa53:44 (23)53:44 (23)
2Tasic Pavle52:48 (21)1:46:32 (22)
3Roksandic Stevan52:32 (22)2:39:04 (22)
  Spain ESPdsq 1Rodriguez Santos Dario38:59 (19)38:59 (19)
2Pardo de Santallana Jenaro Ramdsqdsq
3Rico Mira Nestor40:45 (17)dsq
  ROU-RUS ___dsq 1Urdea Radudsqdsq
2Merzlikine Roman57:24 (23)dsq