WOC middle
CZE, Nové Mesto na Morave, 2007-08-07

Resultater

Klass W

Bana 9.2 km 14 K

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid km/h
1
Chernykh Ksenia RUSRussia 46:45 11.8
2
Bajtošova Hana SVKSlovakia 47:39 11.6
3
Jiraskova Markéta CZECzech Republic 47:41 11.6
4
Schaffner Christine SUISwitzerland 47:43 11.6
5
Stengård Ingrid FINFinland 48:05 11.5
6
Ballot Aurélie FRAFrance 49:41 11.1
7
Tichovska Martina CZECzech Republic 49:44 11.1
8
Finance Caroline FRAFrance 49:46 11.1
9
Gigon Michaela AUTAustria 49:55 11.1
10
Vaher Maret ESTEstonia 49:56 11.1
10
Arlauskienė Ramunė LTULithuania 49:56 11.1
12
Thomas Sylvia GERGermany 50:46 10.9
13
Tommola Päivi FINFinland 50:47 10.9
14
Dannowski Anke GERGermany 51:40 10.7
15
Kammerer Madeleine FRAFrance 51:55 10.6
16
Hara Marika FINFinland 52:39 10.5
17
Jäppinen Taija FINFinland 52:53 10.4
17
Schjøtz Sidse DENDenmark 52:53 10.4
19
Lacigova Michaela CZECzech Republic 53:04 10.4
20
Ustinova Anna RUSRussia 53:07 10.4
21
Pauličkova Renata CZECzech Republic 53:10 10.4
22
Chudikova Barbora CZECzech Republic 54:00 10.2
23
Mickevičiūtė Karolina LTULithuania 54:43 10.1
24
Hohenwarter Elisabeth AUTAustria 54:51 10.1
25
Kala Ingrit ESTEstonia 55:07 10
26
Fajtova Stanislava SVKSlovakia 55:11 10
27
Korhonen Kirsi FINFinland 55:38 9.9
28
Kamińska Anna POLPoland 55:44 9.9
29
Mikriukova Nadia RUSRussia 55:50 9.9
30
Jørgensen Henriette DENDenmark 55:54 9.9
31
Vorobiova Anna RUSRussia 56:06 9.8
32
Mühlemann Regula SUISwitzerland 56:12 9.8
33
Haškova Eva CZECzech Republic 56:23 9.8
34
Durčova Alena SVKSlovakia 56:37 9.7
35
Benham Emily GBRGreat Britain 57:35 9.6
36
Gantenbein Yvonne SUISwitzerland 58:34 9.4
37
Egerton Thorlene AUSAustralia 59:09 9.3
38
Bornhak Antje GERGermany 59:31 9.3
39
Cseh Veronika HUNHungary 1:00:43 9.1
40
Somers Cocks Charlotte GBRGreat Britain 1:01:15 9
41
Zinkl Sonja AUTAustria 1:01:23 9
42
Roszczyk Beata POLPoland 1:01:40 9
43
Pedersen Line DENDenmark 1:01:57 8.9
44
Jahn Lydia GERGermany 1:01:59 8.9
45
Kaufmann Brigitta HUNHungary 1:04:36 8.5
46
Béthaz Stéphanie ITAItaly 1:04:42 8.5
47
Lesnichenko Elena RUSRussia 1:05:01 8.5
48
Trnovcova Daniela SVKSlovakia 1:06:17 8.3
49
Scaravonati Laura ITAItaly 1:06:18 8.3
50
Illarionova Ekaterina RUSRussia 1:06:24 8.3
51
Pontes Susana PORPortugal 1:07:10 8.2
52
Brand Barker Angela GBRGreat Britain 1:08:19 8.1
53
Allen Woo GBRGreat Britain 1:11:08 7.8
54
Kano Naoko JPNJapan 1:11:22 7.7
55
Arroyo Schnell Susana ESPSpain 1:12:50 7.6
56
Bryk Anna POLPoland 1:12:55 7.6
57
Bayliss Sarah GBRGreat Britain 1:13:34 7.5
58
Urena Concepcion ESPSpain 1:20:43 6.8
59
Haarsma Kay AUSAustralia 1:31:24 6
  Kievišaitė Lina LTULithuania dsq  
  Wood Sophie GBRGreat Britain dsq  
  Sanjuan Isabel ESPSpain dsq  
  Marosffy Orsolya HUNHungary dsq  
  Cipriani Milena ITAItaly dsq  
  Füzy Anna HUNHungary dsq