Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionatas mišri sprinto estafetė
LTU, Kaunas, 2018-05-20

Resultater

Klass X

Bana 1, 3 sträckor 4.1 km 20 K; 2 sträckor 3.6 km 18 K

PlatsLagLandTidSträcka Familjenamn, NamnI det sträckaEfter den sträcka
D
1
Igtisa SK, Šiauliai LTU46:35 1Tirlikas Martynas14:52 (  2)14:52 (  2)
2Ražaitytė Gabija15:45 (  2)30:37 (  1)
3Aleliūnas Vilius15:58 (  4)46:35 (  1)
D
2
Medeina OK, Kaunas LTU47:28 1Gipas Marijonas17:17 (18)17:17 (18)
2Gvildytė Teklė Emilija15:39 (  1)32:56 (  5)
3Gvildys Jonas Vytautas14:32 (  1)47:28 (  2)
D
3
Šilas OK, Prienai LTU48:40 1Lipnickas Rokas15:36 (  9)15:36 (  9)
2Radzivonaitė Milda17:19 (  6)32:55 (  4)
3Beliūnas Vytautas15:45 (  2)48:40 (  3)
4
Takas OK 2, Kaunas LTU48:45 1Saulėnas Paulius15:29 (  6)15:29 (  6)
2Gineikaitė Ugnė16:24 (  4)31:53 (  2)
3Jemeljanenko Andrejus16:52 (  8)48:45 (  4)
5
Ąžuolas OK, Vilnius LTU49:04 1Germanavičius Pranas15:30 (  7)15:30 (  7)
2Valaitė Indrė17:40 (  9)33:10 (  6)
3Rimkus Mantas15:54 (  3)49:04 (  5)
6
Dainava OK, Alytus LTU49:43 1Paužas Henrikas15:10 (  5)15:10 (  5)
2Paužaitė Sandra18:03 (10)33:13 (  8)
3Stulgys Donatas16:30 (  7)49:43 (  6)
7
Sakas OK, Šiauliai LTU50:00 1Olišauskis Kevinas17:00 (16)17:00 (16)
2Ambrazaitė Vesta16:39 (  5)33:39 (  9)
3Vidžiūnas Paulius16:21 (  6)50:00 (  7)
8
Igtisa SK, Šiauliai LTU50:08 1Petrulis Vitalijus16:53 (14)16:53 (14)
2Grosberga Sandra15:56 (  3)32:49 (  3)
3Bačkys Rolandas17:19 (13)50:08 (  8)
9
Arboro OK, Krekenava LTU50:29 1Dulius Dominykas15:51 (11)15:51 (11)
2Blūmentāle Elizabete18:24 (12)34:15 (12)
3Čiapas Agnius16:14 (  5)50:29 (  9)
10
Šilas OK, Prienai LTU50:42 1Kamarūnas Vytautas15:38 (10)15:38 (10)
2Beliūnė Indrė17:34 (  8)33:12 (  7)
3Nenartavičius Kęstutis17:30 (15)50:42 (10)
11
Sakas OK 2, Šiauliai LTU51:32 1Mickus Donatas14:57 (  3)14:57 (  3)
2Mickuvienė Kristina18:42 (14)33:39 (  9)
3Vaitkus Rokas17:53 (18)51:32 (11)
12
Medeina OK, SM Gaja, Kaunas LTU52:00 1Misiūnas Justas16:56 (15)16:56 (15)
2Revaitė Vilija17:20 (  7)34:16 (13)
3Mockaitis Rėjus17:44 (17)52:00 (12)
13
Versmė OK, Plungė LTU52:00 1Alminas Rimvydas15:09 (  4)15:09 (  4)
2Gembutaitė Sandra19:36 (17)34:45 (14)
3Vaitkus Lukas17:15 (11)52:00 (12)
  Igtisa SK, Šiauliai LTU52:47 1Pauliņš Artūrs14:32 (  1)14:32 (  1)
2Gedgaudaitė Natalija19:42 (18)34:14 (11)
3Ralys Vytautas18:33 (21)52:47 (14)
14
Šilas OK, Prienai LTU53:23 1Nenartavičius Tomas17:14 (17)17:14 (17)
2Motiejūnaitė Deimantė18:41 (13)35:55 (15)
3Radzivonas Benas17:28 (14)53:23 (15)
15
Arboro OK 2, Krekenava LTU54:03 1Mitrikas Darius17:50 (21)17:50 (21)
2Duliūtė Rugilė19:19 (15)37:09 (18)
3Valantinas Giedrius16:54 (  9)54:03 (16)
16
Šilas OK, Prienai LTU55:04 1Bieliauskas Nerimantas17:44 (20)17:44 (20)
2Bartkevičiūtė Akvilė18:11 (11)35:55 (15)
3Valatka Andrius19:09 (24)55:04 (17)
17
Sakas OK 3, Šiauliai LTU55:10 1Jaseliūnas Ignas15:53 (12)15:53 (12)
2Žemaitytė Neringa21:22 (25)37:15 (19)
3Limantas Karolis17:55 (19)55:10 (18)
18
Perkūnas OK, Vilnius LTU55:47 1Zaliauskas Povilas16:43 (13)16:43 (13)
2Kašalynaitė Ūla21:24 (26)38:07 (22)
3Gradauskas Vytautas17:40 (16)55:47 (19)
19
Takas OK, Kaunas LTU56:49 1Valatka Paulius18:06 (24)18:06 (24)
2Preckailaitė Eglė19:54 (20)38:00 (20)
3Tautkevičius Karolis18:49 (23)56:49 (20)
20
Javonis OK 4, Marijampolė LTU59:04 1Šteinys Paulius18:23 (26)18:23 (26)
2Čepaitienė Rūta22:15 (27)40:38 (26)
3Jusas Mantas18:26 (20)59:04 (21)
21
Jaunystė OK, Klaipėda LTU1:00:55 1Piatkovskis Naglis20:26 (35)20:26 (35)
2Černeckytė Milda20:04 (22)40:30 (25)
3Pabrėža Ramūnas20:25 (26)1:00:55 (22)
22
Lėvuo OK, Panevėžys LTU1:01:13 1Ambraška Mantas18:05 (23)18:05 (23)
2Atgalainė Adrija19:57 (21)38:02 (21)
3Diržiūtė Gedvilė23:11 (31)1:01:13 (23)
23
SM Gaja, Kaunas LTU1:02:40 1Dechtiar Viktoras19:04 (32)19:04 (32)
2Dambrauskaitė Ieva24:02 (32)43:06 (30)
3Banėnas Justinas19:34 (25)1:02:40 (24)
24
Javonis OK 2, Marijampolė LTU1:02:51 1Alaburda Justinas19:03 (31)19:03 (31)
2Laurutytė Vaiva22:38 (29)41:41 (27)
3Baranauskas Martynas21:10 (27)1:02:51 (25)
25
Jaunystė OK, Klaipėda LTU1:03:13 1Vaičius Kęstutis18:39 (30)18:39 (30)
2Žalimienė Reda19:31 (16)38:10 (23)
3Žalimas Andrius25:03 (32)1:03:13 (26)
26
Javonis OK 3, Marijampolė LTU1:03:55 1Janulynas Audrius18:38 (29)18:38 (29)
2Janulynienė Eglė23:07 (31)41:45 (28)
3Docius Šarūnas22:10 (29)1:03:55 (27)
27
Dainava OK 2, Alytus LTU1:04:16 1Leliašius Egidijus17:53 (22)17:53 (22)
2Balčiūnaitė Greta29:05 (35)46:58 (33)
3Vymeris Marius17:18 (12)1:04:16 (28)
28
Sakas OK 4, Šiauliai LTU1:09:18 1Stonys Daugirdas20:13 (34)20:13 (34)
2Jurgaitytė Kornelija22:32 (28)42:45 (29)
3Petkus Dovydas26:33 (33)1:09:18 (29)
29
O! Klaipėda, Klaipėda LTU1:10:37 1Baltūsis Simonas19:33 (33)19:33 (33)
2Kesylienė Eglė32:28 (37)52:01 (34)
3Liubinskas Justinas18:36 (22)1:10:37 (30)
30
O! Klaipėda 2, Klaipėda LTU1:10:51 1Riauka Simonas18:29 (28)18:29 (28)
2Tautavičiūtė Rasa25:37 (34)44:06 (31)
3Skripkauskas Arūnas26:45 (34)1:10:51 (31)
31
Lėvuo OK 2, Panevėžys LTU1:17:47 1Volungevičienė Judita25:53 (38)25:53 (38)
2Drazdauskienė Jūratė30:26 (36)56:19 (35)
3Drazdauskas Laimis21:28 (28)1:17:47 (32)
32
Dainava OK 3, Alytus LTU1:28:22 1Jonytis Darius24:10 (37)24:10 (37)
2Laužadytė Rimgailė33:05 (38)57:15 (36)
3Paspirgėlis Algimantas31:07 (35)1:28:22 (33)
  Javonis OK, Marijampolė LTUdsq 1Šteinys Rytis15:31 (  8)15:31 (  8)
2Bielevičiūtė Saulė20:43 (23)36:14 (17)
3Martinkus Mantasdsq 
  Šiaulių JTC, Šiauliai LTUdsq 1Labanovas Ignas18:08 (25)18:08 (25)
2Veikutytė Gerda20:56 (24)39:04 (24)
3Norvilis Rokasdsq 
  Karšuva OK, Jurbarkas LTUdsq 1Grabauskas Edgarasdsq 
2Tirlikaitė Gabrielė22:49 (30) 
3Genys Daivaras16:58 (10) 
  Arboro OK 3, Krekenava LTUdsq 1Vaišvilas Marius18:28 (27)18:28 (27)
2Čiapienė Viltėdsq 
3Pranckaitis Dovidas23:03 (30) 
  Medeina OK 3, Kaunas LTUdsq 1Misiūnas Matas21:56 (36)21:56 (36)
2Kavaliauskaitė Aušra24:12 (33)46:08 (32)
3Navickaitė Rūtadsq 
  Ąžuolas OK 2, Vilnius LTUdsq 1Volungevičius Mantas17:18 (19)17:18 (19)
2Rutkauskaitė Kastėdsq 
3Kuzminskis Tomasdsq 
  Takas OK 3, Kaunas LTUdsq 1Kaleininkas Erikasdsq 
2Kalvaitytė Austėja19:52 (19) 
3Mendelevičius Mantasdsq