CISM individual
CRO, Zagreb, 1999-08-12

Results

Class M

Course 1 d. 11.4 km 23 C

Select  total  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City total 1 day 2 day
1
Novikov Valentin RUSRussia 2:14:3256:26 (  1)1:18:06 (  3)
2
Jedlička Michal CZECzech Republic 2:14:3458:36 (  9)1:15:58 (  1)
3
Ambrazas Svajūnas LTULithuania 2:14:5057:46 (  5)1:17:04 (  2)
4
Ropek Rudolf CZECzech Republic 2:16:2958:19 (  7)1:18:10 (  4)
5
Fadeev Evgeni RUSRussia 2:17:0756:46 (  2)1:20:21 (  7)
6
Mamleev Mikhail RUSRussia 2:17:0957:02 (  3)1:20:07 (  6)
7
Håkansson Johan SWESweden 2:17:5258:56 (11)1:18:56 (  5)
8
Banach Robert POLPoland 2:18:2557:18 (  4)1:21:07 (  9)
9
Tavernaro Michele ITAItaly 2:20:3659:55 (18)1:20:41 (  8)
10
Zridkavesely Libor CZECzech Republic 2:20:4758:48 (10)1:21:59 (10)
11
Berger Alain SUISwitzerland 2:22:3258:35 (  8)1:23:57 (15)
12
Kristiansen Øystein NORNorway 2:23:1859:30 (16)1:23:48 (13)
13
Porzycz Janusz POLPoland 2:23:511:00:03 (19)1:23:48 (13)
14
Mažulis Marius LTULithuania 2:24:151:01:47 (35)1:22:28 (11)
15
Pospišil Vit CZECzech Republic 2:24:191:00:03 (19)1:24:16 (16)
16
Alexeev Vladimir RUSRussia 2:24:561:01:13 (30)1:23:43 (12)
17
Lakanen Jonne FINFinland 2:26:2257:49 (  6)1:28:33 (24)
18
Tveite Håvard NORNorway 2:26:4959:22 (14)1:27:27 (20)
19
Prokeš Tomaš CZECzech Republic 2:27:0159:30 (16)1:27:31 (21)
20
Mattinen Reijo FINFinland 2:27:111:01:12 (29)1:25:59 (17)
21
Turtinen Raimo FINFinland 2:28:101:01:52 (36)1:26:18 (18)
22
Efimov Roman RUSRussia 2:28:141:00:22 (22)1:27:52 (22)
23
Bjørnsgaard Bernt NORNorway 2:29:0859:17 (13)1:29:51 (32)
24
Zērnis Oskars LATLatvia 2:29:201:02:31 (41)1:26:49 (19)
25
Shtelmakh Maksym UKRUkraine 2:29:591:01:09 (28)1:28:50 (26)
26
Gilgien Matthias SUISwitzerland 2:30:411:00:13 (21)1:30:28 (33)
27
Jensen Thomas Greve DENDenmark 2:30:5859:13 (12)1:31:45 (36)
28
Liniņš Ģirts LATLatvia 2:31:011:01:40 (34)1:29:21 (28)
29
Gorbatenkov Igor RUSRussia 2:31:041:01:20 (31)1:29:44 (31)
30
Schnyder Donatus SUISwitzerland 2:31:101:03:09 (47)1:28:01 (23)
31
Torpo Lasse FINFinland 2:31:151:02:21 (40)1:28:54 (27)
32
Woźniak Sławomir POLPoland 2:31:191:00:25 (24)1:30:54 (34)
33
Mougin Sylvain FRAFrance 2:32:081:03:35 (48)1:28:33 (24)
34
Caluori Corsin SUISwitzerland 2:32:221:03:01 (45)1:29:21 (28)
35
Veģeris Ģirts LATLatvia 2:33:281:01:25 (32)1:32:03 (37)
36
Mikhailov Oleksandr UKRUkraine 2:33:3559:28 (15)1:34:07 (41)
37
Ingvardsen Mads DENDenmark 2:33:501:00:23 (23)1:33:27 (39)
38
Billet Frederic FRAFrance 2:34:391:05:16 (60)1:29:23 (30)
39
Heikkinen Jari FINFinland 2:34:471:00:42 (26)1:34:05 (40)
40
Sild Sixten ESTEstonia 2:35:121:02:41 (44)1:32:31 (38)
41
Tkachenko Vasyl UKRUkraine 2:35:191:03:44 (49)1:31:35 (35)
42
Schilter Christoph SUISwitzerland 2:36:471:02:19 (38)1:34:28 (42)
43
Trukhan Igor UKRUkraine 2:38:011:01:01 (27)1:37:00 (45)
44
Aibast Erik ESTEstonia 2:40:171:05:16 (60)1:35:01 (43)
45
Corona Pierpaolo ITAItaly 2:41:501:05:16 (60)1:36:34 (44)
46
Ottesson Rene ESTEstonia 2:42:231:01:27 (33)1:40:56 (49)
47
Kaniški Tomislav CROCroatia 2:42:331:04:00 (50)1:38:33 (46)
48
Klimov Igor RUSRussia 2:43:231:04:07 (53)1:39:16 (47)
49
Zakouril Vaclav CZECzech Republic 2:45:091:04:16 (55)1:40:53 (48)
50
Salopek Tihomir CROCroatia 2:46:241:04:09 (54)1:42:15 (50)
51
Hölsö Mikko FINFinland 2:47:071:02:31 (41)1:44:36 (51)
52
Krafczyk Rafał POLPoland 2:50:261:04:54 (59)1:45:32 (52)
53
Launiainen Samuli FINFinland 2:50:271:02:19 (38)1:48:08 (54)
54
Tomanek Daniel CZECzech Republic 2:51:281:04:31 (57)1:46:57 (53)
55
Karlsson Andreas SWESweden 2:53:061:04:06 (52)1:49:00 (55)
56
Sousa Joaquim PORPortugal 2:54:251:04:35 (58)1:49:50 (56)
57
Hanssen Gjermund Alfon NORNorway 2:56:421:00:41 (25)1:56:01 (58)
58
Steinemann Denis SUISwitzerland 2:57:151:04:17 (56)1:52:58 (57)
59
Pölzl Andreas AUTAustria 2:58:351:02:01 (37)1:56:34 (59)
60
Egger Jürgen AUTAustria 3:06:461:04:02 (51)2:02:44 (61)
61
Bezzi Giuseppe ITAItaly 3:11:081:03:08 (46)2:08:00 (63)
62
Eefting Erik NEDNetherlands 3:11:571:10:35 (63)2:01:22 (60)
63
Gonzalez Talavero Ramiro ESPSpain 3:20:471:17:02 (65)2:03:45 (62)
64
Karaca Ferhan TURTurkey 3:46:161:19:27 (66)2:26:49 (65)
65
Mitro Zoltan HUNHungary 3:48:341:25:37 (67)2:22:57 (64)
66
Gorjup Jože SLOSlovenia 4:18:571:37:17 (68)2:41:40 (66)
  Miketinac Peter SWESweden 1:02:331:02:33 (43)dsq
  Kalniev Todor Nikolov BULBulgaria 1:16:201:16:20 (64)dsq