Baltic junior cup relay
DEN, Elsinore, 2003-10-04

Results

Class X

Course 2 legs 6.0 km 13 C

PlaceTeamCountryTimeLeg Family name, NameIn legAfter leg
1
Denmark 1 B DEN2:30:36 1Djurhuus Rasmus36:47 (  5)36:47 (  5)
2Søderlund Line33:43 (  4)1:10:30 (  3)
3Søes Signe36:56 (  1)1:47:26 (  1)
4Søes Rasmus43:10 (  1)2:30:36 (  1)
2
Denmark 3 B DEN2:39:42 1Borch Petersen Jeppe36:15 (  3)36:15 (  3)
2Alm Maja Møller33:34 (  3)1:09:49 (  2)
3Knudsen Karina Boen45:58 (17)1:55:47 (  2)
4Andersen Ole Raunshoj43:55 (  3)2:39:42 (  2)
3
Denmark 2 A DEN2:39:46 1Sørensen Sofie39:34 (  6)39:34 (  6)
2Olesen Anders Konring34:27 (  5)1:14:01 (  4)
3Johannsen Gry41:55 (  5)1:55:56 (  3)
4Christensen Christian43:50 (  2)2:39:46 (  3)
4
Skåne Blekinge 1 B SWE2:40:51 1Lööf Jakob36:20 (  4)36:20 (  4)
2Bengtsson Emili38:23 (12)1:14:43 (  5)
3Svensson Sara41:14 (  3)1:55:57 (  4)
4Modig Erik44:54 (  8)2:40:51 (  4)
5
Latvia 1 B LAT2:44:55 1Bertuks Edgars35:42 (  1)35:42 (  1)
2Mihailova Krista32:47 (  1)1:08:29 (  1)
3Ansaberga Ieva51:49 (24)2:00:18 (  5)
4Jaudzems Kristaps44:37 (  6)2:44:55 (  5)
6
Lithuania 2 A LTU2:44:57 1Žemaitytė Neringa39:44 (  8)39:44 (  8)
2Gerasimov Andrej36:39 (  9)1:16:23 (  6)
3Grigaitė Evelina44:36 (11)2:00:59 (  6)
4Kudriavcevas Paulius43:58 (  4)2:44:57 (  6)
7
Skåne Blekinge 2 B SWE2:45:01 1Svensson Markus36:06 (  2)36:06 (  2)
2Lagerqvist Malin40:46 (16)1:16:52 (  8)
3Nielsson Charlotta44:10 (  8)2:01:02 (  8)
4Svensson Simon43:59 (  5)2:45:01 (  7)
8
Lithuania 1 A LTU2:49:06 1Adulčikaitė Živilė39:41 (  7)39:41 (  7)
2Gvildys Jonas Vytautas41:14 (19)1:20:55 (12)
3Valaitė Indrė41:13 (  2)2:02:08 (  9)
4Stulgys Donatas46:58 (12)2:49:06 (  8)
9
Latvia 2 A LAT2:50:11 1Kokina Kristīne42:57 (17)42:57 (17)
2Sparāns Edgars33:31 (  2)1:16:28 (  7)
3Kuzmina Kitija44:33 (10)2:01:01 (  7)
4Lejiņš Lauris49:10 (16)2:50:11 (  9)
10
Denmark 4 A DEN2:53:03 1Baun Henriette43:23 (18)43:23 (18)
2Mogensen Rico Hejlskov37:12 (11)1:20:35 (  9)
3Stamp Rikke45:05 (14)2:05:40 (10)
4Andersen Kasper47:23 (14)2:53:03 (10)
11
Poland 2 B POL2:53:04 1Pancerowicz Tomasz42:23 (15)42:23 (15)
2Najman Natalia40:35 (15)1:22:58 (16)
3Koslacz Julia45:24 (15)2:08:22 (15)
4Kowalczyk Jacek44:42 (  7)2:53:04 (11)
12
Lithuania 4 A LTU2:53:19 1Rybakovaitė Kristina40:02 (  9)40:02 (  9)
2Vidzikauskas Giedrius41:01 (18)1:21:03 (13)
3Masevičiūtė Kristina44:44 (12)2:05:47 (11)
4Kamarūnas Vytautas47:32 (15)2:53:19 (12)
13
Latvia 5 A LAT2:53:24 1Brūvele Liene44:46 (20)44:46 (20)
2Ozoliņš Kristaps39:15 (13)1:24:01 (19)
3Ārniece Līga44:20 (  9)2:08:21 (14)
4Jansons Artis45:03 (  9)2:53:24 (13)
14
Denmark 5 A DEN2:53:34 1Thomsen Joanne44:50 (23)44:50 (23)
2Wraa Casper37:01 (10)1:21:51 (14)
3Thomsen Sarah Naomi45:00 (13)2:06:51 (13)
4Thorsen Emil46:43 (11)2:53:34 (14)
15
Skåne Blekinge 4 A SWE2:54:58 1Kilander Sofia44:49 (22)44:49 (22)
2Olausson Johan42:14 (22)1:27:03 (21)
3Bohman Camilla41:26 (  4)2:08:29 (17)
4Nyberg Jonas46:29 (10)2:54:58 (15)
16
Latvia 3 A LAT2:55:32 1Priedīte Inga44:47 (21)44:47 (21)
2Kietis Marģers36:05 (  6)1:20:52 (10)
3Brālīte Irēna47:34 (19)2:08:26 (16)
4Freimanis Rūdolfs47:06 (13)2:55:32 (16)
17
Latvia 4 A LAT2:58:02 1Šinke Madara44:40 (19)44:40 (19)
2Mihailovs Kalvis36:13 (  8)1:20:53 (11)
3Pinzule Līga47:39 (20)2:08:32 (18)
4Lejiņš Aivis49:30 (17)2:58:02 (17)
18
Lithuania 5 B LTU3:00:57 1Gerber Robertas41:42 (12)41:42 (12)
2Mikaitytė Rasa41:23 (20)1:23:05 (17)
3Ptašekaitė Rasa43:43 (  7)2:06:48 (12)
4Juozulevičius Mantas54:09 (22)3:00:57 (18)
19
Poland 1 B POL3:01:47 1Mazurek Filip40:19 (10)40:19 (10)
2Maciejczyk Malgorzata41:35 (21)1:21:54 (15)
3Kraj Anna48:47 (23)2:10:41 (19)
4Weber Michał51:06 (19)3:01:47 (19)
20
Poland 5 B POL3:08:56 1Wójtowicz Jacek41:46 (13)41:46 (13)
2Wieleba Marlena51:26 (24)1:33:12 (23)
3Kosińska Maria45:29 (16)2:18:41 (23)
4Konarczak Dariusz50:15 (18)3:08:56 (20)
21
Poland 3 B POL3:09:40 1Leszkowicz Jaroslaw41:38 (11)41:38 (11)
2Leśniak Magdalena51:39 (25)1:33:17 (24)
3Kosińska Dorota43:35 (  6)2:16:52 (22)
4Sokalski Dariusz52:48 (20)3:09:40 (21)
22
Poland 4 B POL3:10:43 1Glowacki Andrzej42:26 (16)42:26 (16)
2Szemplinska Monika40:53 (17)1:23:19 (18)
3Karwatka Agata47:24 (18)2:10:43 (20)
4Majewski Bartosz1:00:00 (24)3:10:43 (22)
23
Lithuania 3 B LTU3:10:48 1Jackevičius Rokas48:40 (24)48:40 (24)
2Sklizmantaitė Rasa39:31 (14)1:28:11 (22)
3Rūkaitė Jūratė48:37 (22)2:16:48 (21)
4Čiapas Agnius54:00 (21)3:10:48 (23)
24
Skåne Blekinge 5 B SWE3:17:16 1Ingvarsson Emil41:54 (14)41:54 (14)
2Jönsson Maria44:14 (23)1:26:08 (20)
3Nilsson Anna52:46 (25)2:18:54 (24)
4Borg Oscar58:22 (23)3:17:16 (24)
  Skåne Blekinge 3 A SWEdsq 1Sigbo Camilladsqdsq
2Killander Mattias36:08 (  7)dsq
3Åkesson Emilia47:40 (21)dsq
4Liljedahl Danieldsqdsq