EOC JWOC sprint + long + middle
RUS, Ivanovo, 2006-02-22

Results

Class M20

Course 17.9 km 22 C

Select  1 day  2 day  3 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Lamov Andrey RUSRussia 1:12:20.0 4:02
2
Kashchuk Taras RUSRussia 1:16:03.0 4:15
3
Dæhli Magne NORNorway 1:16:08.0 4:15
4
Salatkin Alexandr RUSRussia 1:17:59.0 4:21
5
Taivainen Olli Markus FINFinland 1:19:42.0 4:27
6
Belomazhev Stanimir BULBulgaria 1:19:58.0 4:28
7
Myllarinen Antti FINFinland 1:21:05.0 4:32
8
Taivainen Juho Matti FINFinland 1:21:46.0 4:34
9
Sætra Ove NORNorway 1:21:49.0 4:34
10
Ignatov Vladimir RUSRussia 1:21:52.0 4:34
11
Grape Carl Johan SWESweden 1:21:53.0 4:34
12
Carlsson Thomas SWESweden 1:22:26.0 4:36
13
Vullioud Antoine SUISwitzerland 1:24:13.0 4:42
14
Virtanen Vili FINFinland 1:24:13.0 4:42
15
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 1:25:31.0 4:47
16
Drobnik Michal CZECzech Republic 1:25:45.0 4:47
17
Vabarna Jalmar ESTEstonia 1:26:35.0 4:50
18
Laurila Jussi FINFinland 1:26:36.0 4:50
19
Gruzdov Andrey RUSRussia 1:28:40.0 4:57
20
Kaasiku Raiko ESTEstonia 1:29:31.0 5:00
21
Csucs Klaus ROURomania 1:30:04.0 5:02
22
Blagikh Pavel RUSRussia 1:30:06.0 5:02
23
Borys Roman UKRUkraine 1:30:18.0 5:03
24
Toomas Even ESTEstonia 1:30:38.0 5:04
25
Nordebo Daniel SWESweden 1:30:44.0 5:04
26
Vlcek Martin CZECzech Republic 1:31:16.0 5:06
27
Turunen Simo FINFinland 1:31:16.0 5:06
28
Vana Lukas CZECzech Republic 1:31:21.0 5:06
29
Sparāns Edgars LATLatvia 1:32:48.0 5:11
30
Kodeda Štepan CZECzech Republic 1:32:55.0 5:11
31
Hederskog Martin SWESweden 1:34:16.0 5:16
32
Lingfors David SWESweden 1:34:34.0 5:17
33
Marian Ciprian Alin ROURomania 1:35:41.0 5:21
34
Oja Joonas ESTEstonia 1:35:46.0 5:21
35
Gerasimov Andrej LTULithuania 1:36:14.0 5:23
36
Stryzhak Artem UKRUkraine 1:37:02.0 5:25
37
Vaskovich Pavel BLRBelarus 1:37:06.0 5:25
38
Schnyder Gion SUISwitzerland 1:37:57.0 5:28
39
Suciu Simion ROURomania 1:38:27.0 5:30
40
Bernāns Edgars LATLatvia 1:39:04.0 5:32
41
Tonchev Ilian BULBulgaria 1:40:07.0 5:36
42
Galushko Denys UKRUkraine 1:42:47.0 5:45
43
Marchuk Oleksandr UKRUkraine 1:43:32.0 5:47
44
Shmataluk Viacheslav UKRUkraine 1:43:37.0 5:47
45
Haverstad Sindre Jansson NORNorway 1:45:43.0 5:54
46
Canella Gabriele ITAItaly 1:48:57.0 6:05
47
Sārs Mārtiņš LATLatvia 1:50:30.0 6:10
48
Kvaka Ondrej SVKSlovakia 1:52:05.0 6:16
49
Ziemelis Ivars LATLatvia 1:53:42.0 6:21
50
Orler Daniele ITAItaly 2:02:36.0 6:51
51
Szep Zoltan ROURomania 2:05:26.0 7:00
52
Kazeka Artsiom BLRBelarus 2:05:39.0 7:01
53
Kozachinski Oleksandr UKRUkraine 2:11:33.0 7:21
  Bühl Michael SUISwitzerland dsq  
  Burgov Ivan BULBulgaria dsq  
  Edin Johan SWESweden dsq  
  Jõgeva Rauno ESTEstonia dsq  
  Mallweger Raphael AUTAustria dsq