WOC long final
CZE, Skripov, Olomouc, 2008-07-19

Results

Class M

Course 17.5 km 37 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time Qualification min/km
1
Hubmann Daniel SUISwitzerland 1:46:08 M31:00:45 (  1) 6:04
2
Nordberg Anders NORNorway 1:47:23 M11:02:39 (  2) 6:08
3
Gonon Francois FRAFrance 1:48:05 M21:01:44 (  2) 6:11
4
Khramov Andrey RUSRussia 1:49:30 M21:05:54 (12) 6:15
5
Merz Matthias SUISwitzerland 1:49:47 M11:04:08 (  5) 6:16
6
Davidik Marian SVKSlovakia 1:50:15 M31:04:25 (  8) 6:18
7
Anjala Topi FINFinland 1:50:17 M11:07:13 (12) 6:18
8
Kärner Olle ESTEstonia 1:50:18 M31:02:45 (  3) 6:18
9
Johansson Martin SWESweden 1:50:38 M31:02:34 (  2) 6:19
10
Stevenson Jamie GBRGreat Britain 1:50:49 M11:03:42 (  3) 6:20
11
Kaas Carl Waaler NORNorway 1:51:39 M21:02:38 (  3) 6:23
12
Nikolov Kiril BULBulgaria 1:51:49 M31:03:47 (  6) 6:23
13
Smola Michal CZECzech Republic 1:51:50 M11:05:00 (  9) 6:23
14
Lauenstein Marc SUISwitzerland 1:52:20 M21:04:51 (  9) 6:25
15
Adamski Philippe FRAFrance 1:52:39 M11:04:05 (  4) 6:26
16
Tsvetkov Dmitry RUSRussia 1:52:52 M31:03:35 (  5) 6:27
17
Mamleev Mikhail ITAItaly 1:53:13 M11:04:51 (  8) 6:28
18
Öhlund Erik SWESweden 1:53:15 M21:06:39 (14) 6:28
19
Weltzien Audun Hultgreen NORNorway 1:53:34 M31:07:04 (13) 6:29
20
Efimov Roman RUSRussia 1:53:59 M11:04:38 (  6) 6:31
21
Fraser Scott GBRGreat Britain 1:55:23 M21:04:30 (  8) 6:36
22
Søes Rasmus DENDenmark 1:55:28 M11:09:17 (14) 6:36
23
Johnson Oli GBRGreat Britain 1:55:36 M31:06:12 (12) 6:36
24
Mrazek Jan CZECzech Republic 1:55:43 M31:05:06 (10) 6:37
25
Omeltchenko Yuri UKRUkraine 1:55:53 M21:06:26 (13) 6:37
26
Glibov Ruslan UKRUkraine 1:56:25 M11:04:44 (  7) 6:39
26
Bartak Lukaš SVKSlovakia 1:56:25 M11:05:23 (10) 6:39
28
Troeng Mats SWESweden 1:57:10 M11:01:46 (  1) 6:42
29
Haldin Mats FINFinland 1:57:35 M31:04:00 (  7) 6:43
30
Kovacs Adam HUNHungary 1:57:43 M21:02:53 (  4) 6:44
31
Pasquasy Fabien BELBelgium 1:58:12 M21:04:04 (  7) 6:45
32
Banach Robert POLPoland 1:59:16 M31:09:12 (15) 6:49
33
Bertuks Edgars LATLatvia 1:59:26 M31:02:46 (  4) 6:49
34
Schgaguler Klaus ITAItaly 1:59:51 M21:07:30 (15) 6:51
35
Teich Christian GERGermany 1:59:57 M31:07:41 (14) 6:51
36
Harju Antti FINFinland 2:00:19 M21:04:01 (  6) 6:53
37
Schneider David SUISwitzerland 2:00:26 M21:00:47 (  1) 6:53
38
Krūmiņš Jānis LATLatvia 2:00:34 M21:05:46 (10) 6:53
39
Zinca Ionut Alin ROURomania 2:02:06 M31:04:46 (  9) 6:59
40
Casal Fernandez Roger ESPSpain 2:03:13 M31:05:39 (11) 7:02
41
Lang Markus AUTAustria 2:05:28 M21:05:46 (10) 7:10
42
Gvozdev Pavel ISRIsrael 2:05:54 M11:06:14 (11) 7:12
43
Gvildys Jonas Vytautas LTULithuania 2:12:18 M21:03:37 (  5) 7:34
44
Morrison Ross NZLNew Zealand 2:16:56 M11:10:22 (15) 7:49