EYOC long + sprint
SUI, Ruttenen, Solothurn, 2008-10-10

Results

Class M18

Course 2.6 km 21 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Points Time min/km
1
Jones Kristian Mark GBRGreat Britain 70 12:05 4:39
2
Hansen Rasmus Thrane DENDenmark 63 12:17 4:43
3
Bjugan Mathias NORNorway 58 12:28 4:48
4
Sild Lauri ESTEstonia 55 12:32 4:49
5
Kyburz Matthias SUISwitzerland 53 12:34 4:50
6
Vellner Gabor HUNHungary 51 12:38 4:52
7
Street Ralph GBRGreat Britain 49 12:40 4:52
8
Basset Lucas FRAFrance 48 12:44 4:54
8
Martinez Pérez Antonio ESPSpain 48 12:44 4:54
10
Mitt Raido ESTEstonia 46 12:53 4:57
11
Steiwer Gaute Hallan NORNorway 45 12:54 4:58
11
Stucki Nicolai SUISwitzerland 45 12:54 4:58
13
Blanes Reig Andreu ESPSpain 43 13:01 5:00
14
Boesen Andreas Hougaard DENDenmark 42 13:04 5:02
15
Rey Niklaus SUISwitzerland 41 13:05 5:02
16
Vainio Antti FINFinland 40 13:06 5:02
17
Kantor Ondrej CZECzech Republic 39 13:07 5:03
18
Štanfel Matjaž CROCroatia 38 13:08 5:03
18
Fleurent Théo FRAFrance 38 13:08 5:03
20
Leeuws Wouter BELBelgium 36 13:12 5:05
20
Howald Florian SUISwitzerland 36 13:12 5:05
22
Kymäläinen Severi FINFinland 34 13:14 5:05
23
Merl Robert AUTAustria 33 13:15 5:06
24
Abderraman Elena Nabil ESPSpain 32 13:18 5:07
25
Hewelt Maciej POLPoland 31 13:21 5:08
26
Dallavalle Roberto ITAItaly 30 13:25 5:10
27
Pawlak Bartosz POLPoland 29 13:27 5:10
27
Kubat Pavel CZECzech Republic 29 13:27 5:10
27
Nakonechnyi Dmitry RUSRussia 29 13:27 5:10
30
Hodkinson Peter James GBRGreat Britain 26 13:29 5:11
31
Kivikas Kenny ESTEstonia 25 13:30 5:12
32
Daukšys Egidijus LTULithuania 24 13:31 5:12
33
Michiels Yannick BELBelgium 23 13:34 5:13
34
Gassner Manuel AUTAustria 22 13:35 5:13
35
Boiarov Atanas BULBulgaria 21 13:37 5:14
36
Friedrichs Bjarne GERGermany 20 13:38 5:15
37
Gremmel Helmut AUTAustria 19 13:41 5:16
38
Horta Manuel PORPortugal 18 13:44 5:17
39
Cygler Sławomir POLPoland 17 13:45 5:17
39
O Boyle Kevin IRLIreland 17 13:45 5:17
39
Belov Alexander RUSRussia 17 13:45 5:17
42
Kinde Matyas HUNHungary 14 13:49 5:19
42
Tamužs Jānis LATLatvia 14 13:49 5:19
44
Sayanda David PORPortugal 12 13:50 5:19
44
Ringot Mathieu FRAFrance 12 13:50 5:19
44
Petersen Rasmus Lau DENDenmark 12 13:50 5:19
47
Fesenko Evgen UKRUkraine 9 13:55 5:21
48
Kretzschmar Matthias GERGermany 8 13:57 5:22
48
Arbter Simon AUTAustria 8 13:57 5:22
50
Drągowski Kuba POLPoland 6 13:58 5:22
50
Mansner Victor FINFinland 6 13:58 5:22
52
Mickus Dovydas LTULithuania 4 14:01 5:23
53
Halliday Matthew GBRGreat Britain 3 14:04 5:25
54
Cruse Franz GERGermany 2 14:05 5:25
55
Rafols Perramon Pol ESPSpain 1 14:06 5:25
55
Pedralva André PORPortugal 1 14:06 5:25
55
Yazykov Yuri BLRBelarus 1 14:06 5:25
58
Nozka Radek CZECzech Republic 1 14:07 5:26
59
Vidzikauskas Tadas LTULithuania 1 14:08 5:26
59
Genar Jeremy BELBelgium 1 14:08 5:26
61
Sārs Dāvis LATLatvia 1 14:16 5:29
61
Papuga Miroslav SVKSlovakia 1 14:16 5:29
63
Lazdauskas Karolis LTULithuania 1 14:20 5:31
64
Fehérvari Zsolt HUNHungary 1 14:21 5:31
65
Turmanov Dimitar BULBulgaria 1 14:25 5:33
66
Straltsou Vasili BLRBelarus 1 14:26 5:33
67
Vasiliev Sergei RUSRussia 1 14:28 5:34
67
Yakoby Aram ISRIsrael 1 14:28 5:34
69
Georgescu Cosmin Valentin ROURomania 1 14:31 5:35
69
Slobozhaninov Pavlo UKRUkraine 1 14:31 5:35
69
Sabo Bar Guy ISRIsrael 1 14:31 5:35
72
Sokol Tomaš SVKSlovakia 1 14:35 5:37
73
Marchuk Valeri BLRBelarus 1 14:36 5:37
74
Sheytanov Pavel BULBulgaria 1 14:37 5:37
75
Scalet Tommaso ITAItaly 1 14:42 5:39
76
Bignami Luca ITAItaly 1 14:44 5:40
77
De Agnoi Cristiano ITAItaly 1 14:46 5:41
78
Cāns Andris LATLatvia 1 14:47 5:41
79
Giurgica Marcelin Vasile ROURomania 1 14:48 5:42
79
Plokhenko Andrii UKRUkraine 1 14:48 5:42
79
Galili Tal ISRIsrael 1 14:48 5:42
82
Hofmans Benjamin BELBelgium 1 14:56 5:45
83
Iosifov Boris BULBulgaria 1 15:02 5:47
84
Pavlik Michal SVKSlovakia 1 15:09 5:50
85
Grah Blaž SLOSlovenia 1 15:19 5:53
86
Fodchuk Mykola UKRUkraine 1 15:23 5:55
87
Trifunovic Tadija SRBSerbia 1 15:27 5:57
88
Kangro Sendijs LATLatvia 1 15:31 5:58
89
Ewen Niall IRLIreland 1 15:41 6:02
90
Miclea Catalin Ionut ROURomania 1 15:42 6:02
91
Mižur Peter SVKSlovakia 1 15:45 6:03
92
Lane Alan IRLIreland 1 15:52 6:06
93
Lazan Adrian Cosmin ROURomania 1 16:25 6:19
94
Arizanovic Djordje SRBSerbia 1 16:27 6:20
95
Stancic Vidrac Nino CROCroatia 1 18:31 7:07
  Schwartz Sørensen Søren DENDenmark   dsq  
  Crespin Celestin FRAFrance   dsq  
  Bereczki Maté HUNHungary   dsq  
  Penttinen Topi FINFinland   dsq  
  Mulry Padraig IRLIreland   dsq  
  Prozorovskiy Vladislav RUSRussia   dsq  
  Bråten Vetle Ruud NORNorway   dsq  
  Danielsen Vegard NORNorway   dsq  
  Barkai Neve ISRIsrael   dsq  
  Nykodym Miloš CZECzech Republic   dsq  
  Tiirats Tauno ESTEstonia   dsq