login
EOC relay → Results

LAT, Piejūras camping, Ventspils, 2008-06-01

Class M

Course 9.0 km 18 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1Russia 1 RUS 2:03:13
1Tsvetkov Dmitry41:13 (  2)41:13 (  2)
2Khramov Andrey40:19 (  1)1:21:32 (  1)
3Novikov Valentin41:41 (  8)2:03:13 (  1)
2Switzerland 1 SUI 2:03:28
1Rollier Baptiste41:22 (  4)41:22 (  4)
2Merz Matthias41:11 (  2)1:22:33 (  2)
3Hubmann Daniel40:55 (  5)2:03:28 (  2)
3Finland 1 FIN 2:05:32
1Huovila Jarkko43:36 (17)43:36 (17)
2Ikonen Pasi41:19 (  3)1:24:55 (  5)
3Haldin Mats40:37 (  3)2:05:32 (  3)
4France 1 FRA 2:05:35
1Renard Damien42:27 (  9)42:27 (  9)
2Gonon Francois41:32 (  4)1:23:59 (  4)
3Gueorgiou Thierry41:36 (  7)2:05:35 (  4)
5Czech Republic 1 CZE 2:05:36
1Prochazka Jan42:06 (  8)42:06 (  8)
2Dlabaja Tomaš42:55 (  8)1:25:01 (  7)
3Smola Michal40:35 (  2)2:05:36 (  5)
6Sweden 2 SWE 2:06:46
1Öhlund Erik40:25 (  1)40:25 (  1)
2Millinger Mattias43:32 (13)1:23:57 (  3)
3Johansson Martin42:49 (10)2:06:46 (  6)
7Great Britain 1 GBR 2:07:18
1Gristwood Graham41:30 (  5)41:30 (  5)
2Johnson Oli43:51 (17)1:25:21 (10)
3Stevenson Jamie41:57 (  9)2:07:18 (  7)
 Russia 2 RUS 2:09:15
1Efimov Roman42:59 (12)42:59 (12)
2Detkov Sergei42:07 (  5)1:25:06 (  8)
3Riapolov Roman44:09 (17)2:09:15 (  8)
 Sweden 1 SWE 2:09:47
1Öberg Peter48:23 (27)48:23 (27)
2Andersson David42:37 (  6)1:31:00 (18)
3Wingstedt Emil38:47 (  1)2:09:47 (  9)
8Norway 1 NOR 2:09:52
1Skjeset Lars43:25 (16)43:25 (16)
2Nordberg Anders43:14 (11)1:26:39 (11)
3Østerbø Øystein Kvaal43:13 (12)2:09:52 (10)
9Latvia 1 LAT 2:10:08
1Bertuks Edgars46:15 (20)46:15 (20)
2Krūmiņš Jānis42:50 (  7)1:29:05 (14)
3Sirmais Mārtiņš41:03 (  6)2:10:08 (11)
10Austria 1 AUT 2:10:10
1Kerschbaumer Gernot42:05 (  7)42:05 (  7)
2Breitschädel Felix43:10 (10)1:25:15 (  9)
3Lang Markus44:55 (20)2:10:10 (12)
 Finland 2 FIN 2:10:23
1Anjala Topi42:29 (10)42:29 (10)
2Wickholm Jörgen47:08 (21)1:29:37 (16)
3Tervo Tuomas40:46 (  4)2:10:23 (13)
11Lithuania LTU 2:12:55
1Gvildys Jonas Vytautas45:35 (19)45:35 (19)
2Krėpšta Simonas43:28 (12)1:29:03 (13)
3Sadeckas Darius43:52 (15)2:12:55 (14)
12Denmark 1 DEN 2:13:49
1Søes Rasmus42:43 (11)42:43 (11)
2Nielsen Christian47:07 (20)1:29:50 (17)
3Lund Mikkel43:59 (16)2:13:49 (15)
 Norway 2 NOR 2:13:58
1Bjugan Marius43:03 (14)43:03 (14)
2Kahrs Christian45:29 (18)1:28:32 (12)
3Lundanes Olav45:26 (21)2:13:58 (16)
 Lithuania 2 LTU 2:14:15
1Aleliūnas Vilius41:19 (  3)41:19 (  3)
2Šulčys Nerijus48:12 (23)1:29:31 (15)
3Bilevičius Liutauras44:44 (18)2:14:15 (17)
 France 2 FRA 2:16:41
1Bourrin Jean Baptiste50:02 (29)50:02 (29)
2Coupat Vincent43:32 (13)1:33:34 (21)
3Adamski Philippe43:07 (11)2:16:41 (18)
13Ukraine 2 UKR 2:18:20
1Fedotov Roman43:00 (13)43:00 (13)
2Marchuk Oleksandr50:30 (28)1:33:30 (20)
3Kandybei Evgen44:50 (19)2:18:20 (19)
 Ukraine 1 UKR 2:18:36
1Mukhidinov Viacheslav46:55 (22)46:55 (22)
2Kratov Oleksandr48:20 (24)1:35:15 (24)
3Ushkvarok Pavlo43:21 (14)2:18:36 (20)
 Czech Republic 2 CZE 2:19:48
1Kodeda Štepan43:21 (15)43:21 (15)
2Lučan Vladimir47:49 (22)1:31:10 (19)
3Mrazek Jan48:38 (25)2:19:48 (21)
 Denmark 2 DEN 2:19:54
1Christensen Christian42:00 (  6)42:00 (  6)
2Djurhuus Rasmus42:59 (  9)1:24:59 (  6)
3Olsen Rune54:55 (32)2:19:54 (22)
 Switzerland 2 SUI 2:21:42
1Schneider David51:20 (31)51:20 (31)
2Lauenstein Marc43:49 (16)1:35:09 (23)
3Müller Matthias46:33 (23)2:21:42 (23)
14Poland POL 2:21:48
1Dwojak Wojciech44:53 (18)44:53 (18)
2Richert Marcin50:33 (29)1:35:26 (25)
3Kowalski Wojciech46:22 (22)2:21:48 (24)
15Estonia 1 EST 2:22:03
1Vaher Sander50:15 (30)50:15 (30)
2Aadli Erkki43:32 (13)1:33:47 (22)
3Kärner Olle48:16 (24)2:22:03 (25)
16Italy 1 ITA 2:29:24
1Seppi Andrea48:03 (24)48:03 (24)
2Tenani Alessio48:40 (26)1:36:43 (26)
3Negrello Manuel52:41 (30)2:29:24 (26)
 Estonia 2 EST 2:32:02
1Kraas Andreas55:41 (33)55:41 (33)
2Pihl Peeter45:29 (18)1:41:10 (30)
3Nõmm Marek50:52 (27)2:32:02 (27)
17Bulgaria BUL 2:32:04
1Sirakov Ivan1:00:18 (36)1:00:18 (36)
2Kamenarov Ivaylo48:30 (25)1:48:48 (32)
3Nikolov Kiril43:16 (13)2:32:04 (28)
18Belarus 2 BLR 2:32:56
1Belianko Ilia49:27 (28)49:27 (28)
2Salodkin Siarhei51:40 (30)1:41:07 (29)
3Zlobin Denis51:49 (28)2:32:56 (29)
 Latvia 2 LAT 2:35:16
1Žagata Zemgus46:45 (21)46:45 (21)
2Mihailovs Kalvis55:03 (34)1:41:48 (31)
3Ozoliņš Jānis53:28 (31)2:35:16 (30)
19Hungary HUN 2:40:59
1Kovacs Adam58:53 (35)58:53 (35)
2Zsebehazy Istvan52:12 (32)1:51:05 (34)
3Gösswein Csaba49:54 (26)2:40:59 (31)
20Spain ESP 2:45:41
1Casal Fernandez Roger55:06 (32)55:06 (32)
2Portal Gordillo Daniel58:34 (35)1:53:40 (35)
3Gómez Prada Javier52:01 (29)2:45:41 (32)
21Germany GER 3:02:06
1Teich Christian57:29 (34)57:29 (34)
2Krüger Robert51:51 (31)1:49:20 (33)
3Jäger Meike1:12:46 (34)3:02:06 (33)
 Austria 2 AUT 3:30:55
1Lang Thomas1:05:14 (37)1:05:14 (37)
2Lillehov Marit Thea1:00:38 (36)2:05:52 (36)
3Leonhardt Karin1:25:03 (35)3:30:55 (34)
 Great Britain 2 GBR dsq
1Crane Matthew46:56 (23)46:56 (23)
2Duncan Jon53:25 (33)1:40:21 (28)
 Italy 2 ITA dsq
1Corona Emiliano48:04 (25)48:04 (25)
2Caraglio Michele48:40 (26)1:36:44 (27)
3Pagliari Danieledsqdsq
 Belarus 1 BLR dsq
1Mihalkin Dmitri48:06 (26)48:06 (26)
2Tambasov Yuridsqdsq
3Zhuravlev Viacheslav55:24 (33)dsq