EOC sprint + long + middle
SUI, Culs, S-chanf, Flin, 2008-01-15

Results

Class M

Course 3.3 km 17 C

Select  1 day  2 day  3 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Löfgren Tomas SWESweden 15:10 4:36
2
Keskinarkaus Matti FINFinland 15:23 4:40
3
Arnesson Peter SWESweden 15:26 4:41
4
Vodražka Ondrej CZECzech Republic 15:29 4:42
5
Lamov Andrey RUSRussia 15:31 4:42
6
Åslund Tobias SWESweden 15:35 4:43
7
Rost Erik SWESweden 15:41 4:45
8
Tonna Eivind Luhr NORNorway 15:42 4:45
9
Veselov Kirill RUSRussia 15:46 4:47
10
Tunis Staffan FINFinland 15:49 4:48
11
Granath Johan SWESweden 15:51 4:48
12
Köngäs Teemu FINFinland 15:52 4:48
13
Urpalainen Jarkko FINFinland 15:55 4:49
14
Grigoriev Andrey RUSRussia 16:05 4:52
15
Spörry Christian SUISwitzerland 16:07 4:53
16
Lauerman Jan CZECzech Republic 16:08 4:53
17
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 16:22 4:58
17
Kiiskinen Pasi FINFinland 16:22 4:58
19
Hammarberg Martin SWESweden 16:24 4:58
20
Gruzdev Andrey RUSRussia 16:35 5:02
21
Østerbø Øystein Kvaal NORNorway 16:45 5:05
22
Barchukov Vladimir RUSRussia 16:49 5:06
23
Vullioud Antoine SUISwitzerland 16:51 5:06
24
Tolstopiatov Vadim RUSRussia 16:52 5:07
25
Zhuravel Arsen UKRUkraine 16:54 5:07
26
Nordebo Daniel SWESweden 16:55 5:08
27
Lund Øyvind NORNorway 17:04 5:10
28
Šulčys Nerijus LTULithuania 17:22 5:16
29
Moholdt Lars Hol NORNorway 17:24 5:16
30
Bouchal Jiri CZECzech Republic 17:30 5:18
31
Belomazhev Stanimir BULBulgaria 17:32 5:19
32
Tomeček Lubomir CZECzech Republic 17:53 5:25
33
Pilybas Egidijus LTULithuania 17:56 5:26
34
Tonchev Ilian BULBulgaria 18:02 5:28
35
Hohl Christian SUISwitzerland 18:04 5:28
36
Zvontsov Igor BLRBelarus 18:10 5:30
37
Horie Morihiro JPNJapan 18:30 5:36
38
Kappenberger Andrin SUISwitzerland 18:31 5:37
39
Borys Andrii UKRUkraine 18:32 5:37
40
Canella Gabriele ITAItaly 18:45 5:41
41
Varga Stephan AUTAustria 18:57 5:45
42
Veits Toms LATLatvia 19:00 5:45
43
Petrulis Vitalijus LTULithuania 19:02 5:46
44
Gerasimov Andrej LTULithuania 19:23 5:52
45
Kohlschmidt Bernd GERGermany 19:32 5:55
46
Klaasimäe Tarvo ESTEstonia 19:33 5:55
47
Zanoner Thomas ITAItaly 19:34 5:56
48
Borys Roman UKRUkraine 19:35 5:56
49
Bühl Michael SUISwitzerland 19:41 5:58
50
Kugler Johann AUTAustria 19:51 6:01
51
Šurgan Štefan SVKSlovakia 19:52 6:01
52
Aleliūnas Vilius LTULithuania 20:10 6:07
53
Sonnenberg Andrej GERGermany 20:14 6:08
54
Kiiskinen Petri FINFinland 20:17 6:09
55
Sparāns Edgars LATLatvia 20:20 6:10
56
Bernāns Edgars LATLatvia 20:56 6:21
57
Kavaliauskas Regimantas LTULithuania 21:07 6:24
58
Mallweger Raphael AUTAustria 21:09 6:25
59
Laciga Radek CZECzech Republic 22:20 6:46
60
Ufimtsev Oleksii UKRUkraine 22:22 6:47
61
Sārs Mārtiņš LATLatvia 22:38 6:52
62
Bruns Eike GERGermany 22:57 6:57
63
Kalinkin Oleksandr UKRUkraine 24:04 7:18
64
Krauland Niko AUTAustria 24:19 7:22
65
Stryzhak Artem UKRUkraine 26:29 8:02
66
Shibata Tatsuma JPNJapan 26:43 8:06
67
Kuroda Mikiro JPNJapan 28:08 8:32
68
Fey Carl USAUnited States 28:44 8:42
69
Walker Gregory USAUnited States 29:28 8:56
70
Laugesen Jens DENDenmark 30:57 9:23
  Watterdal Eirik Lien NORNorway dsq  
  Nurm Taavi ESTEstonia dsq