EYOC long + sprint
ESP, La Cruz de Piedra, Soria, 2010-07-02

Results

Class M18

Course 2.9 km 16 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Points Time min/km
1
Schuster Marek CZECzech Republic 70 13:54 4:48
2
Schneider Florian SUISwitzerland 63 14:07 4:52
3
Hubaček Michal CZECzech Republic 58 14:15 4:55
4
Baumholczer Maté HUNHungary 55 14:20 4:57
5
Osmoen Jon A NORNorway 53 14:21 4:57
6
Hägler Niklaus SUISwitzerland 51 14:32 5:01
7
Westergård Håkon Jarvis NORNorway 49 14:40 5:03
8
Zagonel Giacomo ITAItaly 48 14:44 5:05
9
Laukkarinen Jesse FINFinland 47 14:48 5:06
10
Crickmore Jonathan Peter GBRGreat Britain 46 14:49 5:07
10
Wängdahl Jens SWESweden 46 14:49 5:07
12
Berzell Love SWESweden 44 14:51 5:07
13
Aamodt Simen NORNorway 43 14:59 5:10
14
Gillet Julien BELBelgium 42 15:00 5:10
14
Serrallonga Arqués Marc ESPSpain 42 15:00 5:10
16
Shved Aleksandr ESTEstonia 40 15:02 5:11
17
Huhtinen Mikko FINFinland 39 15:04 5:12
17
Segal Eran ISRIsrael 39 15:04 5:12
17
Mrak Tibor Golob SLOSlovenia 39 15:04 5:12
20
Figueiredo Joao Mega PORPortugal 36 15:08 5:13
21
Barcik Róbert SVKSlovakia 35 15:17 5:16
22
Dulatov Alexander RUSRussia 34 15:19 5:17
23
Horvath Marcell HUNHungary 33 15:21 5:18
24
Rychly Damian POLPoland 32 15:22 5:18
25
Olejnik Michał POLPoland 31 15:24 5:19
26
Beijmer Max Peter SWESweden 30 15:25 5:19
26
Péley Domokos HUNHungary 30 15:25 5:19
26
Miguel Rafael PORPortugal 30 15:25 5:19
29
Dubois Rémi FRAFrance 27 15:26 5:19
30
Kozyrev Andrey RUSRussia 26 15:30 5:21
31
Fellbaum Thomas GBRGreat Britain 25 15:31 5:21
31
Sørensen Mikkel DENDenmark 25 15:31 5:21
31
Silva Fabio PORPortugal 25 15:31 5:21
34
Franko David SVKSlovakia 22 15:39 5:24
34
Edén Fredrik SWESweden 22 15:39 5:24
36
Röthlisberger Ismael SUISwitzerland 20 15:42 5:25
36
Lillevold Mathias Stensland NORNorway 20 15:42 5:25
38
Barkasz Daniel ROURomania 18 15:43 5:25
39
Blumenstein Bojan GERGermany 17 15:47 5:27
40
Goubau Thomas BELBelgium 16 15:51 5:28
41
Saari Toni FINFinland 15 15:52 5:28
41
Tamarri Emilio ITAItaly 15 15:52 5:28
43
Sukharev Petr RUSRussia 13 15:53 5:29
43
Keller Samuel SUISwitzerland 13 15:53 5:29
45
Habenicht Tobias AUTAustria 11 15:54 5:29
45
Grende Reinis LATLatvia 11 15:54 5:29
47
Manzoni Nicola ITAItaly 9 15:57 5:30
48
Byshevets Oleksii UKRUkraine 8 15:59 5:31
49
Sokolskyy Mykyta UKRUkraine 7 16:00 5:31
50
Serrallonga Amigó Gerard ESPSpain 6 16:01 5:31
51
Capbern Loic FRAFrance 5 16:02 5:32
52
Arvola Miika FINFinland 4 16:03 5:32
52
Jurado Alonso Manuel ESPSpain 4 16:03 5:32
54
Dišlers Dāvis LATLatvia 2 16:17 5:37
55
Mušinsky Tomaš SVKSlovakia 1 16:19 5:38
56
Van Baelen Michael BELBelgium 1 16:22 5:39
56
Paskalev Kirilov BULBulgaria 1 16:22 5:39
58
Rodionov Ivan RUSRussia 1 16:23 5:39
58
Silva Pedro PORPortugal 1 16:23 5:39
60
Scharnagl Lukas AUTAustria 1 16:26 5:40
61
Kavolynas Arnas LTULithuania 1 16:27 5:40
62
Shchukin Kostiantyn UKRUkraine 1 16:28 5:41
63
Morėnas Gediminas LTULithuania 1 16:31 5:42
64
Bray Peter GBRGreat Britain 1 16:33 5:42
65
Baltacis Kārlis LATLatvia 1 16:36 5:43
65
Schiel Philipp AUTAustria 1 16:36 5:43
67
Lippross Yannic GERGermany 1 16:37 5:44
67
Bettega Ivano ITAItaly 1 16:37 5:44
69
Corrochano Diego Rodriguez ESPSpain 1 16:39 5:44
70
Borštnik Andrej SLOSlovenia 1 16:44 5:46
71
Selezniov Volodymyr UKRUkraine 1 16:47 5:47
72
Niewiedziała Robert POLPoland 1 16:48 5:48
73
Shmuely Mofaz ISRIsrael 1 16:51 5:49
74
Melis Toon BELBelgium 1 17:01 5:52
75
Elstner Laurenz AUTAustria 1 17:02 5:52
76
Kazhadub Mihail BLRBelarus 1 17:04 5:53
77
Flechsig Florian GERGermany 1 17:10 5:55
78
Corbett Cillin IRLIreland 1 17:13 5:56
79
Yakusevich Mikalai BLRBelarus 1 17:16 5:57
80
Sārs Jānis LATLatvia 1 17:21 5:59
81
Tranchant Olivier Blanc FRAFrance 1 17:23 6:00
81
Moran Colm IRLIreland 1 17:23 6:00
83
Nagy Attila HUNHungary 1 17:45 6:07
84
Post Rene ESTEstonia 1 17:53 6:10
85
Stevanovic Marko SRBSerbia 1 18:03 6:13
86
Avner Asaf ISRIsrael 1 18:14 6:17
87
Valenta Jiri CZECzech Republic 1 18:21 6:20
88
Navratil Boris CZECzech Republic 1 19:09 6:36
89
O Sullivan Hourihan Josh IRLIreland 1 19:19 6:40
90
Regev Shaked ISRIsrael 1 19:36 6:46
91
Orešnik Marko SLOSlovenia 1 20:01 6:54
92
Bogovic Vid SLOSlovenia 1 20:05 6:56
93
Wojnowicz Marek POLPoland 1 20:45 7:09
94
Sokol Juraj SVKSlovakia 1 22:06 7:37
95
Szabolcz Istvan Gyorgy ROURomania 1 24:07 8:19
  Tali Uku Laur ESTEstonia   dsq  

Split times