EYOC long + sprint
ESP, La Cruz de Piedra, Soria, 2010-07-02

Results

Class W18

Course 2.6 km 13 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Points Time min/km
1
Aebi Marion SUISwitzerland 70 12:33 4:50
2
Maurset Silje Uhlen NORNorway 63 13:26 5:10
3
Haikonen Henna Riikka FINFinland 58 13:28 5:11
4
Dörig Franziska SUISwitzerland 55 13:30 5:12
5
Schärli Eveline SUISwitzerland 53 13:36 5:14
6
Chepaeva Natalia RUSRussia 51 13:48 5:18
7
Anghel Andra Cecilia ROURomania 49 13:49 5:19
8
Poloprutska Markéta CZECzech Republic 48 13:59 5:23
9
Zaļaiskalna Beāta LATLatvia 47 14:00 5:23
10
Björklund Amilia SWESweden 46 14:05 5:25
11
Olaussen Kamilla NORNorway 45 14:11 5:27
12
Knapova Lenka CZECzech Republic 44 14:12 5:28
12
Arbter Anja AUTAustria 44 14:12 5:28
12
Moreira Mariana PORPortugal 44 14:12 5:28
15
Hellmüller Mirjam SUISwitzerland 41 14:13 5:28
16
Lösch Susen GERGermany 40 14:17 5:30
17
Bauer Julia AUTAustria 39 14:20 5:31
18
Kovacs Filoména HUNHungary 38 14:28 5:34
18
Pavlovcova Petra CZECzech Republic 38 14:28 5:34
20
Ramstein Laura AUTAustria 36 14:33 5:36
21
Klimkowska Hanna POLPoland 35 14:35 5:37
22
Biller Anna GERGermany 34 14:36 5:37
23
Ivanova Kristina BULBulgaria 33 14:37 5:37
24
Costa Joana PORPortugal 32 14:41 5:39
25
Kulczycka Dominika POLPoland 31 14:43 5:40
26
Basset Isia FRAFrance 30 14:53 5:43
27
Feliciano Sanjuan Violeta ESPSpain 29 14:58 5:45
28
Morawska Anna POLPoland 28 15:00 5:46
28
Freimane Madara LATLatvia 28 15:00 5:46
30
Tsvirbut Yulia BLRBelarus 26 15:03 5:47
31
Kortyleva Veronika RUSRussia 25 15:06 5:48
32
Papandrea Liliana ITAItaly 24 15:08 5:49
33
Liukkonen Sonja FINFinland 23 15:12 5:51
34
Vakulenko Anna UKRUkraine 22 15:14 5:52
35
Uiboupin Kerstin ESTEstonia 21 15:18 5:53
36
Kivikas Kaia ESTEstonia 20 15:19 5:53
36
Heinrup Rebecka SWESweden 20 15:19 5:53
36
Stoyanova Nadezhda BULBulgaria 20 15:19 5:53
36
Rodrigues Rita PORPortugal 20 15:19 5:53
40
Axelsson Meyerson Hanna SWESweden 16 15:21 5:54
41
Sa Isabel PORPortugal 15 15:24 5:55
42
Karlsson Helena SWESweden 14 15:25 5:56
43
Maxwell Kirstin GBRGreat Britain 13 15:32 5:58
43
Rathmann Resi GERGermany 13 15:32 5:58
45
Raudkepp Kaisa ESTEstonia 11 15:33 5:59
45
Suominen Marika FINFinland 11 15:33 5:59
47
Kirk Sophie GBRGreat Britain 9 15:34 5:59
48
Svobodna Tereza CZECzech Republic 8 15:35 6:00
48
Tilkin Fanny BELBelgium 8 15:35 6:00
50
Shepherd Joanna GBRGreat Britain 6 15:40 6:02
51
Papugova Katarina SVKSlovakia 5 15:42 6:02
52
Tilta Sabīne LATLatvia 4 15:43 6:03
53
Kuznetcova Ekaterina RUSRussia 3 15:49 6:05
54
Roche Fanny FRAFrance 2 15:52 6:06
54
Zagonel Viola ITAItaly 2 15:52 6:06
56
Zempléni Réka HUNHungary 1 15:56 6:08
57
Baklid Synne NORNorway 1 15:57 6:08
58
Fedorova Olena UKRUkraine 1 16:00 6:09
59
Klimenko Alexandra RUSRussia 1 16:06 6:12
60
Szokol Mónika HUNHungary 1 16:07 6:12
60
Shakhmetava Natallia BLRBelarus 1 16:07 6:12
62
Hietaoja Essi FINFinland 1 16:15 6:15
63
Nilsson Simkovics Anna AUTAustria 1 16:16 6:15
64
Backscheider Emilie FRAFrance 1 16:17 6:16
65
Serdyuk Yevheniya UKRUkraine 1 16:24 6:18
66
Yatsyna Alona UKRUkraine 1 16:37 6:23
67
Rusova Ance LATLatvia 1 16:45 6:27
68
Ewiak Natalia POLPoland 1 16:49 6:28
69
Tóth Krisztina HUNHungary 1 16:58 6:32
70
Jimenez Raquel Martin ESPSpain 1 17:00 6:32
71
Bjørgum Anneke Hald NORNorway 1 17:16 6:38
72
Del Verbo Gema Arellano ESPSpain 1 17:55 6:53
73
Martin Albo Rodriguez Escalona Ana ESPSpain 1 21:08 8:08

Split times