EYOC sprint + long
CZE, Jindrichuv Hradec, 2011-06-24

Results

Class M18

Course 2.7 km 18 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Parfianowicz Piotr POLPoland 13:11.2 4:53
2
Zērnis Rūdolfs LATLatvia 13:16.1 4:55
3
Horvath Marcell HUNHungary 13:36.7 5:02
4
Chloupek Adam CZECzech Republic 13:50.1 5:07
5
Malmberg Erik SWESweden 13:56.6 5:10
6
Jurvakainen Tuukka FINFinland 13:58.3 5:10
7
Kuchmenko Ivan RUSRussia 14:10.0 5:15
8
Svensk Emil SWESweden 14:11.4 5:15
9
Wenger Simon SUISwitzerland 14:12.3 5:16
10
Arnesen Simen Jevne NORNorway 14:13.7 5:16
11
Bezdytnyi Volodymyr UKRUkraine 14:14.3 5:16
12
Sutter Olivier FRAFrance 14:16.1 5:17
13
Aldén Niklas SWESweden 14:18.0 5:18
14
Jasiński Witold POLPoland 14:18.6 5:18
15
Ronning Sindre NORNorway 14:18.8 5:18
16
Silva Luis PORPortugal 14:19.6 5:18
17
Polovinko Andrii UKRUkraine 14:26.1 5:21
18
Minar Marek CZECzech Republic 14:31.2 5:23
19
Selezniov Volodymyr UKRUkraine 14:31.6 5:23
20
Lofthus Dag NORNorway 14:32.1 5:23
21
Risse Térence SUISwitzerland 14:33.4 5:23
22
Tugyi Levente HUNHungary 14:37.0 5:25
23
Kubelka Tomaš CZECzech Republic 14:42.0 5:27
24
Klusacek Jan CZECzech Republic 14:45.1 5:28
25
Valtonen Luukas FINFinland 14:54.8 5:31
26
Staišiūnas Viktoras LTULithuania 14:56.4 5:32
27
Franko David SVKSlovakia 14:58.8 5:33
28
Rauturier Maxime FRAFrance 14:59.5 5:33
29
Reiner Matthias Hans AUTAustria 15:02.1 5:34
30
Bettega Ivano ITAItaly 15:04.4 5:35
31
Oksanen Tommi FINFinland 15:05.4 5:35
32
Berger Alexander AUTAustria 15:08.1 5:36
33
Miguel Rafael PORPortugal 15:09.0 5:37
34
Vasilyev Viktor RUSRussia 15:15.8 5:39
35
Vock Sandro SUISwitzerland 15:16.3 5:39
36
Misiūnas Justas LTULithuania 15:17.3 5:40
37
Laugesaar Tõnis ESTEstonia 15:17.9 5:40
38
Habenicht Tobias AUTAustria 15:18.3 5:40
39
Ļubinskis Valters LATLatvia 15:22.2 5:42
40
Sulyok Abel HUNHungary 15:22.4 5:42
41
Body Florentin FRAFrance 15:22.8 5:42
42
Gardner William Jonathan GBRGreat Britain 15:37.6 5:47
43
Morėnas Gediminas LTULithuania 15:38.9 5:48
44
Silva Pedro PORPortugal 15:40.9 5:48
45
McCullough Eoin IRLIreland 15:46.1 5:50
45
Kazal Marton HUNHungary 15:46.1 5:50
47
Kebis Samuel SVKSlovakia 15:53.1 5:53
48
Teervalt Reigo ESTEstonia 15:59.1 5:55
49
Ruiz Pedro Morales ESPSpain 16:01.6 5:56
50
Acedo Casellas Pau ESPSpain 16:08.3 5:59
51
Žymančius Valentas LTULithuania 16:08.8 5:59
52
Prezenszky Tamas ROURomania 16:12.6 6:00
53
Edmonds Carl GBRGreat Britain 16:13.9 6:01
54
Sārs Jānis LATLatvia 16:14.6 6:01
55
Quinn Laurence IRLIreland 16:22.7 6:04
56
Van Bouwel Kristof BELBelgium 16:24.7 6:05
57
Grabiec Mikolaj POLPoland 16:36.3 6:09
58
Thibaut Jeremie BELBelgium 16:46.2 6:13
59
Stephens Mark IRLIreland 16:49.0 6:14
60
Mižur Šimon SVKSlovakia 16:51.7 6:15
60
Elstner Laurenz AUTAustria 16:51.7 6:15
62
Dovč Jan SLOSlovenia 16:55.3 6:16
63
Razum Matija CROCroatia 16:59.2 6:17
64
Manor Itay ISRIsrael 17:33.2 6:30
65
Byshevets Oleksii UKRUkraine 18:07.2 6:43
66
Linnus Kristjan ESTEstonia 18:58.8 7:02
67
Vister Anders NORNorway 19:17.2 7:09
68
Kannus Kristian FINFinland 19:46.7 7:20
  Johansson Anton SWESweden dsq  
  Mušinsky Tomaš SVKSlovakia dsq  
  Röthlisberger Ismael SUISwitzerland dsq  
  Stevanovic Filip SRBSerbia dsq  
  Lazic Sava SRBSerbia dsq  
  Lapajne Jošt SLOSlovenia dsq  
  Borštnik Aljaž SLOSlovenia dsq  
  Makeichik Alexandr RUSRussia dsq  
  Kozyrev Andrey RUSRussia dsq  
  Pricop Constantin Paul ROURomania dsq  
  Mercar Alex Dorin ROURomania dsq  
  Niewiedziała Robert POLPoland dsq  
  Dišlers Dāvis LATLatvia dsq  
  Zagonel Giacomo ITAItaly dsq  
  Curzio Samuele ITAItaly dsq  
  Topp Jan Felix GERGermany dsq  
  Bray Peter GBRGreat Britain dsq  
  Sanchez Serrano Luis ESPSpain dsq  
  Gil Marcos Eduardo ESPSpain dsq  
  Kirilov Valentin BULBulgaria dsq  
  Hus Wouter BELBelgium dsq  

Split times