EYOC sprint + long
CZE, Jindrichuv Hradec, 2011-06-24

Results

Class W18

Course 2.3 km 15 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Savkina Ekaterina RUSRussia 13:40.8 5:57
2
Fremstad Runa NORNorway 13:56.5 6:04
3
Denisova Anastasia BLRBelarus 13:58.9 6:05
4
Sandberg Frida SWESweden 14:07.1 6:08
5
Forsgren Hilda SWESweden 14:12.9 6:11
6
Ambrazaitė Vesta LTULithuania 14:14.4 6:11
7
Erlandsson Johanna SWESweden 14:17.0 6:13
8
Lösch Susen GERGermany 14:19.5 6:14
9
Kaasiku Evely ESTEstonia 14:20.9 6:14
10
Karvonen Sara FINFinland 14:23.9 6:16
11
Nilsson Simkovics Anna AUTAustria 14:27.6 6:17
12
Kollberg Olivia SWESweden 14:27.8 6:17
13
Polishchuk Maria UKRUkraine 14:28.0 6:17
14
Šimkova Johanka CZECzech Republic 14:28.9 6:18
15
Haas Fabienne SUISwitzerland 14:30.6 6:19
16
Nordbye Nybo Marie NORNorway 14:34.3 6:20
17
Horčičkova Vendula CZECzech Republic 14:35.1 6:20
18
Ivanova Kristina BULBulgaria 14:36.2 6:21
19
Alvarez Vera PORPortugal 14:40.5 6:23
20
Bertschinger Thalia SUISwitzerland 14:41.7 6:23
21
Skog Henna FINFinland 14:42.6 6:24
22
Szeliga Małgorzata POLPoland 14:45.3 6:25
23
Ruppenthal Véronique SUISwitzerland 14:46.3 6:25
24
Ulvensøen Anna NORNorway 14:47.6 6:26
25
Arbter Anja AUTAustria 14:48.2 6:26
26
Neverova Anastasia RUSRussia 14:48.9 6:26
27
Zaļaiskalna Beāta LATLatvia 14:51.0 6:27
28
Zagonel Viola ITAItaly 14:54.0 6:29
29
Kochova Nikola CZECzech Republic 14:55.3 6:29
30
Høydal Gunvor Hov NORNorway 14:58.5 6:31
31
Radzivonaitė Milda LTULithuania 15:00.3 6:31
32
Morawska Anna POLPoland 15:02.6 6:32
33
Haines Florence GBRGreat Britain 15:08.3 6:35
34
Varsanyi Kinga HUNHungary 15:11.4 6:36
35
Beauvisage Lauriane FRAFrance 15:11.7 6:36
36
Garcia Castro Marina ESPSpain 15:17.3 6:39
37
Sokolova Ludmila SVKSlovakia 15:18.7 6:39
38
Patino Déniz Carmen ESPSpain 15:21.6 6:41
39
Kravchuk Yuliya UKRUkraine 15:25.1 6:42
40
Kinde Vanda HUNHungary 15:28.1 6:44
41
Lindsay Rona GBRGreat Britain 15:32.2 6:45
42
Gürtler Julia SUISwitzerland 15:33.7 6:46
43
Valdmane Līga LATLatvia 15:34.8 6:46
44
Caglio Anna ITAItaly 15:35.0 6:47
45
Preikšaitė Akvilė LTULithuania 15:37.3 6:48
46
Anghel Andra Cecilia ROURomania 15:37.5 6:48
47
Dlouha Hana CZECzech Republic 15:37.9 6:48
48
Pacher Lisa AUTAustria 15:39.6 6:49
49
Shutkovskaya Yulia RUSRussia 15:39.9 6:49
50
Zempléni Réka HUNHungary 15:43.8 6:50
51
Zakharova Polina UKRUkraine 15:45.4 6:51
52
Zimmermann Marili ESTEstonia 15:53.6 6:55
53
Mäkinen Elisa FINFinland 15:55.0 6:55
54
Telisman Lucija AUTAustria 15:56.0 6:56
55
Šadrina Madara LATLatvia 15:57.4 6:56
56
Pijakova Barbora SVKSlovakia 16:08.3 7:01
57
Bartus Petra HUNHungary 16:09.6 7:02
58
Raudkepp Kaisa ESTEstonia 16:17.6 7:05
59
Kottonen Annika FINFinland 16:26.1 7:09
60
Flechsig Theresa GERGermany 16:30.5 7:11
61
Brezian Cristina ROURomania 16:33.0 7:12
62
Joonas Laura ESTEstonia 16:52.4 7:20
63
Tilkin Fanny BELBelgium 16:54.0 7:21
64
Loterie Laurine FRAFrance 16:56.2 7:22
65
Roulleaux Noémie FRAFrance 17:01.1 7:24
66
Valova Velina BULBulgaria 17:01.9 7:24
67
Schneider Anabel BELBelgium 17:07.5 7:27
68
Steigrova Lucia SVKSlovakia 17:32.5 7:38
69
Vakulenko Anna UKRUkraine 17:44.7 7:43
70
Horvath Madalina Emilia ROURomania 18:03.7 7:51
71
Garcia Elena Luna ESPSpain 18:14.2 7:56
72
Liu Linda ITAItaly 18:14.5 7:56
73
Guillén Escriba Andrea ESPSpain 18:37.0 8:06
74
Vulicevic Katarina SRBSerbia 19:27.6 8:28
75
Stevanovic Marina SRBSerbia 19:28.4 8:28
76
Revaitė Vilija LTULithuania 19:49.0 8:37
77
Jansona Marta LATLatvia 21:25.8 9:19
  Anufrieva Ekaterina RUSRussia dsq  

Split times