JWOC sprint
POL, Lębork, Plac Pokoju, 2011-07-03

Results

Class W

Course 2.5 km 22 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Bobach Ida DENDenmark 14:29.5 5:47
2
Klingenberg Emma DENDenmark 14:31.8 5:48
3
Novotna Tereza CZECzech Republic 14:41.5 5:52
4
Alexandersson Tove SWESweden 14:59.3 5:59
5
Gross Julia SUISwitzerland 15:15.7 6:06
6
Simpson Angela NZLNew Zealand 15:16.2 6:06
7
Martinsson Linnea SWESweden 15:26.6 6:10
8
Kutkaitė Aušrinė LTULithuania 15:40.0 6:16
9
Myhre Ingjerd NORNorway 15:52.2 6:20
10
Chepaeva Natalia RUSRussia 15:52.8 6:21
11
Närhi Anna FINFinland 15:54.7 6:21
11
Jenzer Sarina SUISwitzerland 15:54.7 6:21
13
Kaskinen Mira FINFinland 15:55.3 6:22
14
Basset Isia FRAFrance 15:57.6 6:23
15
Segersson Anna SWESweden 15:58.5 6:23
16
Blomquist Julia GBRGreat Britain 16:00.5 6:24
17
Klingenberg Ita DENDenmark 16:04.5 6:25
18
Bauer Julia AUTAustria 16:05.4 6:26
19
Ibragimova Dina RUSRussia 16:05.6 6:26
20
Rocke Mairead Georgina GBRGreat Britain 16:07.0 6:26
21
Harding Rebecca Frances GBRGreat Britain 16:09.3 6:27
22
Haverstad Maren Jansson NORNorway 16:10.7 6:28
23
Kosova Denisa CZECzech Republic 16:11.8 6:28
24
Sabirova Alina RUSRussia 16:12.7 6:29
25
Faron Paulina POLPoland 16:14.4 6:29
26
Olsson Johanna SWESweden 16:18.2 6:31
27
Haare Therese NORNorway 16:18.8 6:31
28
Karlsson Helena SWESweden 16:19.6 6:31
29
Hellmüller Mirjam SUISwitzerland 16:19.7 6:31
30
Holer Lisa SUISwitzerland 16:21.3 6:32
31
Klysner Nicoline Friberg DENDenmark 16:23.7 6:33
32
Koch Andrea SUISwitzerland 16:24.4 6:33
33
Watson Charlotte Barbara GBRGreat Britain 16:31.8 6:36
34
Maurset Silje Uhlen NORNorway 16:34.1 6:37
35
Haikonen Henna Riikka FINFinland 16:36.1 6:38
36
Garaeva Zhemal RUSRussia 16:36.9 6:38
37
Poloprutska Markéta CZECzech Republic 16:37.0 6:38
38
Kemp Emily Kathryn CANCanada 16:37.3 6:38
39
Søgaard Camilla DENDenmark 16:39.4 6:39
40
Harding Zoe GBRGreat Britain 16:39.6 6:39
41
Rognstad Audhild Bakken NORNorway 16:41.2 6:40
42
Indrakova Adéla CZECzech Republic 16:47.4 6:42
43
Robertson Laura NZLNew Zealand 16:48.7 6:43
44
Morawska Anna POLPoland 16:49.6 6:43
45
Voytova Aleksandra RUSRussia 16:50.2 6:44
46
Lawford Belinda AUSAustralia 16:51.1 6:44
47
Kirvesmies Tytti FINFinland 16:57.7 6:47
48
Pavlovcova Petra CZECzech Republic 16:58.5 6:47
49
Arbter Anja AUTAustria 17:07.1 6:50
50
Kulczycka Dominika POLPoland 17:07.5 6:51
51
Scalet Carlotta ITAItaly 17:10.4 6:52
52
Denisova Anastasia BLRBelarus 17:10.5 6:52
53
Narum Marte NORNorway 17:10.6 6:52
54
Ramstein Laura AUTAustria 17:15.8 6:54
55
Ivanova Kristina BULBulgaria 17:16.9 6:54
56
Anttonen Sari FINFinland 17:17.6 6:55
57
Gustafsson Jannina FINFinland 17:21.7 6:56
58
Sandevoir Claire FRAFrance 17:22.4 6:56
59
Alvarez Vera PORPortugal 17:22.5 6:57
60
Hagner Stine Bagger DENDenmark 17:26.7 6:58
60
Ambrazaitė Vesta LTULithuania 17:26.7 6:58
62
Backscheider Emilie FRAFrance 17:28.1 6:59
63
Sokolova Ludmila SVKSlovakia 17:29.2 6:59
64
Kovacs Filoména HUNHungary 17:31.4 7:00
65
Ewiak Natalia POLPoland 17:32.2 7:00
66
Jaugėlaitė Ona LTULithuania 17:33.0 7:01
67
Tóth Réka HUNHungary 17:35.1 7:02
68
Freimane Madara LATLatvia 17:41.8 7:04
69
Pacher Lisa AUTAustria 17:42.1 7:04
70
Nilsson Simkovics Anna AUTAustria 17:42.9 7:05
71
Tilta Sabīne LATLatvia 17:43.0 7:05
72
Dzhulieva Martina BULBulgaria 17:43.2 7:05
73
Rusova Ance LATLatvia 17:44.0 7:05
74
Vinkel Katrin ESTEstonia 17:46.9 7:06
75
Delgado Carolina PORPortugal 17:49.6 7:07
76
Greiner Josephine GERGermany 17:53.5 7:09
77
Roche Fanny FRAFrance 17:55.3 7:10
78
Moreira Mariana PORPortugal 17:56.4 7:10
79
Zagonel Viola ITAItaly 17:57.0 7:10
80
Reinhardt Anna GERGermany 18:00.3 7:12
81
Butt Lucy Jane GBRGreat Britain 18:01.2 7:12
82
Kołodziej Paulina POLPoland 18:02.0 7:12
83
Chroma Katerina CZECzech Republic 18:04.4 7:13
84
Kołosińska Jolanta POLPoland 18:13.9 7:17
85
Shakhmetava Natallia BLRBelarus 18:14.8 7:17
86
Campbell Alison USAUnited States 18:17.4 7:18
87
Rudakouskaya Hanna BLRBelarus 18:23.0 7:21
88
Gotseva Liliana BULBulgaria 18:23.3 7:21
89
Curzio Lucia ITAItaly 18:23.6 7:21
90
Ernstsson Viktoria SWESweden 18:23.9 7:21
91
Tsvirbut Yulia BLRBelarus 18:29.1 7:23
92
Goodwin Jaime NZLNew Zealand 18:37.7 7:27
93
Zanetel Claudia ITAItaly 18:40.8 7:28
94
Anghel Andra Cecilia ROURomania 18:45.0 7:30
94
Metherell Selena NZLNew Zealand 18:45.0 7:30
96
Burrill Lilian AUSAustralia 18:48.7 7:31
97
Gray Anna NZLNew Zealand 18:51.9 7:32
98
Rathmann Resi GERGermany 18:58.2 7:35
99
Butler Claire AUSAustralia 19:00.2 7:36
100
Carausan Patricia Roxana ROURomania 19:00.8 7:36
101
Uiboupin Kerstin ESTEstonia 19:02.4 7:36
102
Kinde Vanda HUNHungary 19:03.8 7:37
103
Courtnage Stephanie RSASouth Africa 19:07.2 7:38
104
Parsons Georgia AUSAustralia 19:10.4 7:40
105
Telisman Lucija AUTAustria 19:13.8 7:41
106
Murray Kendra CANCanada 19:18.0 7:43
107
Ruul Sigrid ESTEstonia 19:34.2 7:49
108
Durčova Ivana SVKSlovakia 19:39.2 7:51
109
Morrison Kate NZLNew Zealand 19:42.7 7:53
110
Kivikas Kaia ESTEstonia 19:50.5 7:56
111
Ugrayova Kristina SVKSlovakia 19:54.7 7:57
112
Neumann Krystal AUSAustralia 19:54.9 7:57
113
Ross Emily CANCanada 19:55.5 7:58
114
Feliciano Sanjuan Violeta ESPSpain 20:08.6 8:03
115
Kemp Molly CANCanada 20:23.1 8:09
116
Maslennikova Daria RUSRussia 20:59.0 8:23
117
Pope Sarah RSASouth Africa 20:59.8 8:23
118
Yamagishi Natsuki JPNJapan 21:13.3 8:29
119
Kocyigit Elif TURTurkey 21:25.7 8:34
120
Van Hoepen Salome RSASouth Africa 21:30.1 8:36
121
Takahashi Mie JPNJapan 21:45.4 8:42
122
Parson Margaret USAUnited States 21:55.1 8:46
123
Miyakawa Saho JPNJapan 21:56.5 8:46
124
Owen Tori CANCanada 22:03.6 8:49
125
Tanaka Chiaki JPNJapan 22:13.0 8:53
126
Doyle Jacqui AUSAustralia 22:15.6 8:54
127
Seki Asuka JPNJapan 22:53.4 9:09
128
Özer Hümeyra TURTurkey 24:20.2 9:44
129
Cetinaslan Seher TURTurkey 25:44.5 10:17
  Aebi Marion SUISwitzerland dsq  

Split times