login
EOC relay mix → Results

UKR, Sumy, 2012-02-21

Class X

Course 1 legs 2.2 km 8 C; 2 legs 1.8 km 6 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1Russia 2 RUS 46:26
1Grigoriev Andrey46:26 (  1)46:26 (  1)
2Malchikova Polina 46:26 (  1)
2Sweden SWE 46:28
1Arnesson Peter46:28 (  2)46:28 (  2)
2Alexandersson Tove 46:28 (  2)
3Sweden 2 SWE 46:51
1Rost Erik46:51 (  3)46:51 (  3)
2Engström Josefine 46:51 (  3)
4Bulgaria BUL 46:57
1Belomazhev Stanimir46:57 (  4)46:57 (  4)
2Grigorova Burgova Antoniya 46:57 (  4)
5Russia RUS 47:02
1Veselov Kirill47:02 (  5)47:02 (  5)
2Tomilova Natalia 47:02 (  5)
6Russia 3 RUS 47:18
1Khrennikov Eduard47:18 (  6)47:18 (  6)
2Kravchenko Anastasia 47:18 (  6)
7Kazakhstan KAZ 47:42
1Sorokin Mikhail47:42 (  7)47:42 (  7)
2Novikova Olga 47:42 (  7)
8Finland 2 FIN 47:53
1Keskinarkaus Matti47:53 (  8)47:53 (  8)
2Mörsky Sonja 47:53 (  8)
9Finland FIN 47:56
1Tunis Staffan47:56 (  9)47:56 (  9)
2Leppäsalmi Milka 47:56 (  9)
10Norway 2 NOR 48:26
1Moholdt Lars Hol48:26 (10)48:26 (10)
2Haverstad Maren Jansson 48:26 (10)
11Russia 4 RUS 48:32
1Lamov Andrey48:32 (11)48:32 (11)
2Kozlova Tatiana 48:32 (11)
12Switzerland 2 SUI 48:33
1Schnyder Gion48:33 (12)48:33 (12)
2Lechner Ladina 48:33 (12)
13Russia 6 RUS 48:38
1Gluhov Valery48:38 (13)48:38 (13)
2Svir Anastasia 48:38 (13)
14Norway 4 NOR 48:40
1Haverstad Sindre Jansson48:40 (14)48:40 (14)
2Ulvensøen Anna 48:40 (14)
15Switzerland SUI 48:42
1Spörry Christian48:42 (15)48:42 (15)
2Strub Carmen 48:42 (15)
16Sweden 3 SWE 48:59
1Hammarberg Martin48:59 (16)48:59 (16)
2Richardsson Kajsa 48:59 (16)
17Norway 3 NOR 49:00
1Sætra Ove49:00 (17)49:00 (17)
2Lövald Hellberg Christina 49:00 (17)
18Finland 3 FIN 49:04
1Pukema Hannu Pekka49:04 (18)49:04 (18)
2Tallila Tiia 49:04 (18)
19Sweden 5 SWE 49:13
1Sjölander Joel49:13 (19)49:13 (19)
2Olsson Magdalena 49:13 (19)
20Norway NOR 49:30
1Kvåle Hans Jørgen49:30 (20)49:30 (20)
2Reenaas Marte 49:30 (20)
21Russia 5 RUS 49:31
1Gruzdev Andrey49:31 (21)49:31 (21)
2Tarasenko Yulia 49:31 (21)
22Lithuania 2 LTU 49:34
1Petrulis Vitalijus49:34 (22)49:34 (22)
2Keinaitė Gabrielė 49:34 (22)
23Estonia EST 49:51
1Toomas Tiit49:51 (23)49:51 (23)
2Pärnik Piret 49:51 (23)
24Lithuania LTU 49:55
1Kavaliauskas Regimantas49:55 (24)49:55 (24)
2Arlauskienė Ramunė 49:55 (24)
25Czech Republic CZE 50:07
1Bouchal Jiri50:07 (25)50:07 (25)
2Hančikova Hana 50:07 (25)
26Sweden 4 SWE 50:09
1Granath Johan50:09 (26)50:09 (26)
2Rost Bente 50:09 (26)
27Czech Republic 2 CZE 50:15
1Škoda Jakub50:15 (27)50:15 (27)
2Randakova Helena 50:15 (27)
28Ukraine UKR 50:37
1Zhuravel Arsen50:37 (28)50:37 (28)
2Yaremenko Evgenia 50:37 (28)
29Estonia 2 EST 50:45
1Randman Priit50:45 (29)50:45 (29)
2Kudre Daisy 50:45 (29)
30Sweden 6 SWE 50:46
1Karlsson Adam50:46 (30)50:46 (30)
2Bois Maria 50:46 (30)
31Czech Republic 3 CZE 50:47
1Drobnik Michal50:47 (31)50:47 (31)
2Karochova Simona 50:47 (31)
32Czech Republic 4 CZE 51:02
1Laciga Radek51:02 (32)51:02 (32)
2Kovarova Kristyna 51:02 (32)
33Switzerland 3 SUI 51:05
1Hohl Christian51:05 (33)51:05 (33)
2Gantenbein Yvonne 51:05 (33)
34Estonia 3 EST 51:37
1Klaasimäe Tarvo51:37 (34)51:37 (34)
2Kaasiku Evely 51:37 (34)
35Italy ITA 53:00
1Canella Gabriele53:00 (35)53:00 (35)
2Jagher Elena 53:00 (35)
36Norway 5 NOR 54:40
1Watterdal Øyvind Lien54:40 (36)54:40 (36)
2Ulvensøen Marta 54:40 (36)
37Ukraine 2 UKR 55:18
1Stryzhak Artem55:18 (37)55:18 (37)
2Korol Svitlana 55:18 (37)
38Latvia LAT 55:53
1Kivlenieks Raivo55:53 (38)55:53 (38)
2Čamane Zane 55:53 (38)
39Romania ROU 56:33
1Csucs Klaus56:33 (39)56:33 (39)
2Hepcal Andreea Corina 56:33 (39)
40Italy 2 ITA 56:34
1Widmann Thomas56:34 (40)56:34 (40)
2Murer Johanna 56:34 (40)
41Bulgaria 2 BUL 57:33
1Dimitrov Nikolai57:33 (41)57:33 (41)
2Dimitrova Stefania 57:33 (41)
42Belarus BLR 57:50
1Zvontsov Igor57:50 (42)57:50 (42)
2Gogoreva Ina 57:50 (42)
43Slovakia SVK 57:50
1Franko David57:50 (42)57:50 (42)
2Hlavačikova Erika 57:50 (42)
44RUS-USA ___ 57:53
1Pleban Scott57:53 (44)57:53 (44)
2Mendel Tatiana 57:53 (44)
45Ukraine 3 UKR 58:19
1Ufimtsev Oleksii58:19 (45)58:19 (45)
2Fesenko Vitalina 58:19 (45)
46Ukraine 4 UKR 58:26
1Gaidai Oleksandr58:26 (46)58:26 (46)
2Sluta Olga 58:26 (46)
47Austria AUT 58:27
1Kugler Simon58:27 (47)58:27 (47)
2Nilsson Simkovics Anna 58:27 (47)
48Kazakhstan 2 KAZ 58:45
1Adamovich Dmitry58:45 (48)58:45 (48)
2Moldasheva Elmira 58:45 (48)
49Germany GER 1:03:28
1Flechsig Florian1:03:28 (49)1:03:28 (49)
2Bruns Rieke 1:03:28 (49)
50Italy 3 ITA 1:06:02
1Dapra Federico1:06:02 (50)1:06:02 (50)
2Monsorno Stefania 1:06:02 (50)
51Japan JPN 1:06:12
1Horie Morihiro1:06:12 (51)1:06:12 (51)
2Shimanuki Natsumi 1:06:12 (51)
52United States USA 1:09:33
1Walker Gregory1:09:33 (52)1:09:33 (52)
2Crawford Sharon 1:09:33 (52)
53TUR-SVK ___ 1:09:59
1Cully Jan Andrej1:09:59 (53)1:09:59 (53)
2Kalenderoglu Tatiana 1:09:59 (53)
54Belarus 2 BLR 1:10:01
1Fedaryshkin Aliaksandr1:10:01 (54)1:10:01 (54)
2Yurok Irina 1:10:01 (54)
55Slovakia 2 SVK 1:28:57
1Müller Matej1:28:57 (55)1:28:57 (55)
2Bialekova Martina 1:28:57 (55)