EYOC sprint + long
POR, Caldas da Rainha, 2013-10-25

Results

Class M16

Course 7.3 km 14 C

Select  1 day  2 day  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Ojanaho Olli FINFinland 37:24 5:07
2
Pavlenko Aleksandr RUSRussia 39:37 5:26
3
Hadorn Joey SUISwitzerland 40:06 5:30
4
Kiselev Vladislav RUSRussia 41:29 5:41
5
Vandas Daniel CZECzech Republic 41:36 5:42
6
Dalos Mate HUNHungary 41:41 5:43
7
Heikkilä Ollipekka FINFinland 41:44 5:43
8
Döhler Erik GERGermany 41:47 5:43
9
Dobnik Rafael AUTAustria 42:09 5:46
10
Kazenkin Anton RUSRussia 42:12 5:47
11
Chepelin Alexander GBRGreat Britain 42:15 5:47
12
Titomers Endijs LATLatvia 42:46 5:52
13
Attinger Florian SUISwitzerland 42:51 5:52
14
Salmenkyla Anton FINFinland 42:52 5:52
15
Ustinovs Edgars LATLatvia 43:27 5:57
16
Martinez Pierre FRAFrance 43:33 5:58
17
Stansfield Daniel GBRGreat Britain 44:06 6:02
18
Ruzicka Adam CZECzech Republic 44:13 6:03
19
Ringot Paul FRAFrance 44:33 6:06
20
Sykora Vojtech CZECzech Republic 45:45 6:16
21
Pryjma Fryderyk POLPoland 46:17 6:20
22
Slodowski Veit GERGermany 46:43 6:24
23
Gründler Andrin SUISwitzerland 46:45 6:24
24
Gammeljord Jens Christian DENDenmark 46:51 6:25
25
Zacher Marton HUNHungary 47:00 6:26
26
Tintar Mihai Andrei ROURomania 47:37 6:31
27
Melioli Andrea ITAItaly 47:39 6:32
28
Acedo Casellas Albert ESPSpain 47:41 6:32
29
Slikšjānis Matīss LATLatvia 47:42 6:32
30
Meszaros Matyas HUNHungary 47:47 6:33
31
White Callum GBRGreat Britain 47:57 6:34
32
Frolov Viacheslav RUSRussia 48:20 6:37
33
Keuppens Wout BELBelgium 48:42 6:40
34
Kastner Nicolas AUTAustria 48:47 6:41
35
Bogya Gergely ROURomania 48:50 6:41
36
Ašmantas Aurimas LTULithuania 49:06 6:44
37
Hennseler Ole GERGermany 49:14 6:45
38
Matejka Lukas CZECzech Republic 49:29 6:47
39
Illum Martin DENDenmark 49:31 6:47
40
Esteves Ricardo PORPortugal 49:34 6:47
41
Divin Péter ROURomania 50:10 6:52
42
Buchs Pascal SUISwitzerland 50:16 6:53
43
Bidstrup Møller Laurits DENDenmark 50:23 6:54
44
Kurz Florian AUTAustria 50:36 6:56
45
Szucs Botond HUNHungary 50:56 6:59
46
Erbland Thibault FRAFrance 51:02 6:59
47
Bernardino Joao PORPortugal 51:15 7:01
48
Perrin Mathieu FRAFrance 51:17 7:02
49
Bilić Stefan SRBSerbia 51:21 7:02
50
Barr Andrew GBRGreat Britain 51:27 7:03
51
Chupek Jakub SVKSlovakia 51:28 7:03
52
Corrochano Jesus Rodriguez ESPSpain 51:44 7:05
53
Pruzina Paul IRLIreland 52:29 7:11
54
Lehner Quirin GERGermany 52:34 7:12
54
Germanavičius Pranas LTULithuania 52:34 7:12
56
Godlevskiy Evgeniy UKRUkraine 52:37 7:12
57
Novo Joao PORPortugal 52:39 7:13
58
Lanes Rotem ISRIsrael 53:00 7:16
59
Skovbæk Johan Lindbjerg DENDenmark 53:08 7:17
60
Upītis Uldis LATLatvia 53:29 7:20
61
Barannyk Kyrylo UKRUkraine 54:05 7:25
62
Piirmets Tomi Andre ESTEstonia 54:27 7:28
63
Slama Dušan SVKSlovakia 55:01 7:32
64
Polianytsia Stanislav UKRUkraine 55:27 7:36
65
Vaitkus Rokas LTULithuania 55:49 7:39
66
Pähn Lauri ESTEstonia 56:27 7:44
67
Jandl Dominik AUTAustria 56:39 7:46
68
Llobet Quim Solé ESPSpain 56:40 7:46
69
Kütt Oliver ESTEstonia 56:52 7:47
70
De Luisa Andraž SLOSlovenia 57:57 7:56
71
Hus Martijn BELBelgium 58:46 8:03
72
Garcia Alejandro Catalan ESPSpain 58:51 8:04
73
Kutsan Dmytro UKRUkraine 1:00:30 8:17
74
Zernant Kaarel Hendrik ESTEstonia 1:00:34 8:18
75
Satt Carmel ISRIsrael 1:00:54 8:21
76
Rob Claudiu Razvan ROURomania 1:02:05 8:30
77
Krekels Simon BELBelgium 1:02:24 8:33
78
Genossar Nadav ISRIsrael 1:02:39 8:35
79
Franko Stanislav SVKSlovakia 1:03:50 8:45
80
Bredo Jeremy BELBelgium 1:06:53 9:10
81
Bahat Ido ISRIsrael 1:06:54 9:10
82
Meehan Peter IRLIreland 1:07:11 9:12
83
Ferreira António PORPortugal 1:07:49 9:17
  Eerola Teemu FINFinland dsq  
  Staišiūnas Edvinas LTULithuania dsq