EYOC sprint + long
MKD, Strumica, 2014-06-26

Results

Class M16

Course 4.8 km 13 C

Select  sprint  long  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Vandas Daniel CZECzech Republic 45:43 9:31
2
Gründler Andrin SUISwitzerland 48:11 10:02
3
Heikkilä Tuomas FINFinland 51:09 10:39
4
Biederman Marcin POLPoland 51:28 10:43
5
Suter Timo SUISwitzerland 51:32 10:44
6
Sykora Vojtech CZECzech Republic 51:58 10:50
7
Slama Dušan SVKSlovakia 52:38 10:58
8
Chupek Jakub SVKSlovakia 53:40 11:11
9
Döhler Erik GERGermany 54:26 11:20
10
Pryjma Fryderyk POLPoland 54:43 11:24
10
Rigby Aidan GBRGreat Britain 54:43 11:24
12
Banfi Nicola SUISwitzerland 55:41 11:36
13
Egei Patrik HUNHungary 56:16 11:43
14
Upītis Uldis LATLatvia 56:25 11:45
15
Esteves Ricardo PORPortugal 56:31 11:46
16
Polsini Tino SUISwitzerland 56:43 11:49
17
Bernardino Joao PORPortugal 57:42 12:01
18
Leduc Benjamin FRAFrance 58:02 12:05
19
Zacher Marton HUNHungary 58:16 12:08
20
Vystavel Ondrej CZECzech Republic 58:33 12:12
21
Petrov Semen RUSRussia 58:57 12:17
22
Ageev Kiril RUSRussia 59:17 12:21
23
Carcas Alex GBRGreat Britain 59:55 12:29
24
Bidstrup Møller Laurits DENDenmark 1:00:07 12:31
25
Slikšjānis Matīss LATLatvia 1:00:27 12:36
26
Spangenberg Tobias GERGermany 1:00:29 12:36
27
Germanavičius Pranas LTULithuania 1:00:38 12:38
28
Iurikov Aleksei RUSRussia 1:00:49 12:40
29
Ormay Mihaly HUNHungary 1:01:32 12:49
30
Ivanov Tsvetan BULBulgaria 1:01:35 12:50
31
Erbland Pierre FRAFrance 1:02:16 12:58
32
Divin Péter ROURomania 1:02:21 12:59
33
McCartney Harrison GBRGreat Britain 1:02:24 13:00
34
Szuromi Matyas HUNHungary 1:02:35 13:02
35
Barkai Stav ISRIsrael 1:02:44 13:04
36
Kaminskis Kārlis LATLatvia 1:03:02 13:08
37
Sevelius Emil FINFinland 1:03:38 13:15
38
Penchev Martin BULBulgaria 1:04:02 13:20
39
Barannyk Kyrylo UKRUkraine 1:04:54 13:31
40
Wolfram Clemens AUTAustria 1:05:32 13:39
41
Perrin Mathieu FRAFrance 1:05:45 13:42
42
Ustinovs Edgars LATLatvia 1:05:56 13:44
43
Piirmets Tomi Andre ESTEstonia 1:06:11 13:47
44
Kukė Jonas LTULithuania 1:06:17 13:49
45
Mizonov Sergei RUSRussia 1:06:37 13:53
46
Petkov Ivaylo BULBulgaria 1:06:55 13:56
47
Mellebeek Klaas BELBelgium 1:07:21 14:02
48
Fugmann Thamdrup Lasse DENDenmark 1:07:50 14:08
49
Zhahovski Yauhen BLRBelarus 1:09:21 14:27
50
Tamas Malin ROURomania 1:11:57 14:59
51
Efimenko Igor UKRUkraine 1:12:41 15:09
52
Lanes Rotem ISRIsrael 1:12:44 15:09
53
Bonek Jannis AUTAustria 1:12:50 15:10
53
Ostergaard Rune DENDenmark 1:12:50 15:10
55
Muńoz Ignacio Sanchez ESPSpain 1:13:47 15:22
56
Guenin Antonie FRAFrance 1:14:13 15:28
57
Zhylinski Dmitri BLRBelarus 1:15:12 15:40
58
Keuppens Wout BELBelgium 1:16:31 15:56
59
Kütt Oliver ESTEstonia 1:16:56 16:02
60
Mattiroli Cesare ITAItaly 1:17:25 16:08
61
Jamsin Ruben BELBelgium 1:18:11 16:17
62
Jandl Dominik AUTAustria 1:19:10 16:30
63
Rachuk Taras UKRUkraine 1:19:20 16:32
64
Günday Talha TURTurkey 1:20:17 16:44
65
Bilić Milos SRBSerbia 1:20:54 16:51
66
Franko Stanislav SVKSlovakia 1:21:21 16:57
67
Herrero Gomez Abel ESPSpain 1:21:54 17:04
68
Casal Joao PORPortugal 1:21:56 17:04
69
Yordanov Stefan BULBulgaria 1:22:08 17:07
70
Deferme Miel BELBelgium 1:22:41 17:14
71
Fellbaum Matthew GBRGreat Britain 1:24:12 17:33
72
Kilinc Ismail TURTurkey 1:24:26 17:35
73
Knobloch Esztergar Péter ROURomania 1:27:28 18:13
74
Millar James IRLIreland 1:28:23 18:25
75
Bahat Ido ISRIsrael 1:28:38 18:28
76
Ferreira António PORPortugal 1:29:37 18:40
77
Genossar Nadav ISRIsrael 1:30:52 18:56
78
Rõõm Andres ESTEstonia 1:32:08 19:12
79
Lipnickas Rokas LTULithuania 1:32:12 19:13
80
Avcil Mehmet Emin TURTurkey 1:34:00 19:35
81
Callado Sergio Moran ESPSpain 1:34:27 19:41
82
Pim Robert IRLIreland 1:35:08 19:49
83
Vaitkus Rokas LTULithuania 1:37:00 20:13
84
Polianytsia Stanislav UKRUkraine 1:41:22 21:07
85
Minoiu George Emilian ROURomania 1:42:14 21:18
86
Štambuk Andro Vladimir CROCroatia 1:46:55 22:16
  Yilmaz Muhammet Ömer TURTurkey dnf  
  Dezsi Tamas ROURomania dnf  
  Francés Jorge Paricio ESPSpain dnf  
  Koteski Mario MKDFYR Macedonia dnf  
  Todoroski Jovan MKDFYR Macedonia dnf  
  Mirceski Kristijan MKDFYR Macedonia dnf  
  Eerola Teemu FINFinland dsq  
  Julkunen Aaro FINFinland dsq  
  Slodowski Veit GERGermany dsq  
  Hirš Otakar CZECzech Republic dsq  
  Gröll Georg AUTAustria dsq  
  Hennseler Ole GERGermany dsq  
  Pähn Lauri ESTEstonia dsq  
  Nielsen Rasmus Damgaard DENDenmark dsq